Koszyk0
Wyspy kuchenne Wyspy kuchenne coraz częściej zajmują miejsce klasycznych stołów, szczególnie w salonach łączonych z aneksem kuchennym. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo kilka wersji wysp do kuchni o konstrukcji drewnianej, przeznaczonych do ustawienia w przestronnych kuchniach lub na styku salonu i aneksu kuchennego. ZAMÓW DARMOWE PRÓBKI Już nie musisz decydować w ciemno!!! Zamów do 8 próbek drewna i tapicerki! Dowiedz się więcej Stół Plus Krzesła 5 3

Wyspy kuchenne

Wyspy kuchenne coraz częściej zajmują miejsce klasycznych stołów, szczególnie w salonach łączonych z aneksem kuchennym. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo kilka wersji wysp do kuchni o konstrukcji drewnianej, przeznaczonych do ustawienia w przestronnych kuchniach lub na styku salonu i aneksu kuchennego.

ZAMÓW DARMOWE PRÓBKI
Już nie musisz decydować w ciemno!!!
Zamów do 8 próbek drewna i tapicerki!

czytaj więcej...

Nie znaleziono produktów spełniających wymagania


Czym jest wyspa kuchenna?

Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które stosowane jest w urządzaniu mieszkań i domów stosunkowo od niedawna. W największym skrócie - jest to forma stołu, najczęściej wysokiego, który nie jest połączony z kuchenną zabudową. Wyspa kuchenna bardzo często stosowana jest w przestrzeniach gdzie nie ma wydzielonej, odrębnej kuchni, a zamiast tego - salon z aneksem kuchennym.

Wyspa kuchenna to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Znajdująca się na wolnej przestrzeni wyspa, do której z każdej strony jest łatwy dostęp, jest pomocna w trakcie przygotowywania posiłków, rozpakowywania zakupów, spożywania posiłków razem z rodziną, spotkania na kawę lub drinka z przyjaciółmi, a nawet - do pracy na laptopie lub odrabiania lekcji przez dzieci. Innymi słowy - jest to niezwykle funkcjonalny blat roboczy z prawdziwego zdarzenia!

Choć klasyczna wyspa kuchenna jest wolnostojąca, to można spotkać ją również w wersji zabudowanej - w zabudowach kuchennych w kształcie litery L. Blat roboczy oddziela wtedy pokój dzienny od kuchni. Jest to ciekawym rozwiązaniem, jednak nie w każdym mieszkaniu. Mała wyspa kuchenna daje nieco większe pole do popisu w kontekście aranżacji wnętrza.

wyspa kuchenna

Czy wyspa kuchenna to rozwiązania dla każdego?

Niekoniecznie. Jakkolwiek lista zalet takiego rozwiązania jest bardzo długa, nie można polecić wyspy kuchennej w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu. Aby taka wyspa pełniła swoją funkcję, wokół niej musi znajdować się wolna przestrzeń. Chodzi tutaj nie tylko o kwestię swobodnego poruszania się, ale również wygodnego korzystania z szafek czy szuflad w zabudowie kuchennej. Innymi słowy - pozostałe meble kuchenne nie mogą kolidować z wyspą kuchenną.

Jeśli nasza przestrzeń jest ograniczona - nic straconego. W ofercie naszego sklepu znajdują się małe wyspy kuchenne o wymiarach 50 x 100 cm, które doskonale sprawdzą się w mniejszych kuchniach.

Zobacz produkt: mała wyspa kuchenna

Co zyskasz dzięki wyspie kuchennej - najważniejsze funkcje i zalety

Wyspa kuchenna, to rozwiązanie często spotykane w przypadku dużej kuchni oraz w mieszkaniach, gdzie kuchnia połączona jest z salonem. Kuchnia z taką wyspa daje nowe możliwości i ma szereg zalet, o których pragniemy Państwu opowiedzieć.

MAŁA KUCHNIA I WYSPA KUCHENNA - PERFEKCYJNE POŁĄCZENIE

Wyspa kuchenna występują u różnych producentów w rozmaitych rozmiarach. I o ile standardowo jest to rozwiązanie dla dużych przestrzeni - w sytuacji kiedy nasza kuchnia jest mała i trudno o miejsce dla standardowego stołu - możemy postawić właśnie na niewielką wyspę!

DUŻA KUCHNIA LUB SALON Z ANEKSEM

Osoby mieszkające w domach lub mieszkaniach, gdzie kuchnia jest duża lub stanowi jedno pomieszczenie z salonem, powinny szczególnie zainteresować się wyspą kuchenną. Unikamy wtedy "zamieszania" i bałaganu na blacie przy zabudowie, gdyż część sprzętów możemy trzymać właśnie na wyspie i tam z nich korzystać.

WYSPA KUCHENNA Z FUNKCJĄ STOŁU JADALNIANEGO

Czy wyspa kuchenna może "robić za stół"? A czemu nie! Wiele rodzin wykorzystuje wyspę właśnie do spożywania posiłków. A jako że wyspy do kuchni najczęściej mają podwyższony blat roboczy - warto zainteresować się hokerami, czyli krzesłami barowymi lub po prostu dobrać wysokość blatu w wyspie kuchennej do krzeseł.

Zobacz produkt: Elegancka wyspa kuchenna

GOTOWANIE NA WYSPIE

Dzięki wyspie zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać jako miejsce do przygotowywania potraw, ale również do ich gotowania, jeśli zdecydujemy zainstalować na niej płytę grzewczą. Dodatkowe, wygodne miejsce do gotowania to większy komfort, szczególnie jeśli spędzamy w kuchni dużo czasu.

WYSPA KUCHENNA JAKO MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA

Szafki w kuchniach nie są z gumy i może okazać się, że po prostu zaczyna brakować nam wolnego miejsca. Na wyspie kuchennej z powodzeniem możemy położyć dowolny sprzęt AGD (np. ekspres do kawy lub toster). Jest to również idealne miejsce na kosz z owocami lub warzywami. Pamiętajmy również o przestrzeni pod blatem, którą również możemy wykorzystać. Aranżacja wyspy kuchennej niejedno ma imię - grunt aby nasz nowy mebel kuchenny pasował do pomieszczenia i wnosił do niego nową wartość estetyczną.

Przeczytaj też: Jak zorganizować przestrzeń kuchni i jadalni?

drewniane wyspy kuchenne

Dlaczego wyspy kuchenne to dobre rozwiązanie?

FUNKCJONALNE ROZWIĄZANIE W NOWOCZESNYCH WNĘTRZACH

Prezentowane wyspy kuchenne i dedykowane im hokery sprawdzą się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, w których sięga się po meble o nieskomplikowanej, przejrzystej konstrukcji, wolne od licznych elementów o funkcji czysto dekoracyjnej. Wyspy kuchenne to meble, które mają być przede wszystkim praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Kwestia poziomu ich dekoracyjności jest drugorzędna.

ZESTAW WYSPA KUCHENNA I KRZESŁA BAROWE

W odróżnieniu od klasycznego stołu kuchennego wyspa ma znacznie wyższą konstrukcję, przez co pasują do niej wysokie krzesła barowe, które z powodzeniem możemy zmieścić w całości pod powierzchnią blatu wyspy. Tego typu rozwiązanie sprawia, że wyspy z krzesłami, choć wysokie, to jednak zajmują mniej miejsca niż klasyczne stoły do kuchni. Dzięki wyższej konstrukcji wyspy wydają się również bardziej smukłe, co sprzyja budowaniu poczucia większej otwartości i przestrzeni.

Zobacz produkt: Wyspa kuchenna z drewna bukowego

Wyspa kuchenna + hokery drewniane

Do wyspy kuchennej doskonale pasują wysokie krzesła barowe, określane również jako hokery drewniane. Jest to nowoczesna alternatywa dla klasycznych, tradycyjnych krzeseł lub taboretów. Jeśli w naszej kuchni ma zagościć wyspa kuchenna, to tego typu hokery stanowić będą optymalne rozwiązanie. Tym bardziej że są bardzo, bardzo wygodne!

Jak powstają wyspy kuchenne w naszej firmie?

Chcemy, aby produkowane w naszym zakładzie wyspy kuchenne stanowiły wygodne miejsce do spożywania posiłków, ale również do ich przygotowywania. Wyspa kuchenna jest funkcjonalnym meblem pełniąc rolę blatu roboczego, dlatego też należy ją tworzyć z należytą uwagę i starannością. Tak właśnie robimy to w naszej firmie Stół Plus Krzesła!

STÓŁ PLUS KRZESŁA TO NIE TYLKO STOŁY I KRZESŁA, ALE RÓWNIEŻ... WYSPY KUCHENNE!

Choć specjalnością naszej firmy jest produkcja tradycyjnych stołów i krzeseł, to jednak nie boimy się nowych wyzwań i chętnie podejmujemy się realizacji nowoczesnych wersji tego typu mebli. Doskonałym tego przykładem są prezentowane w tym miejscu wyspy kuchenne oraz dedykowane im drewniane hokery. Meble powstają na podstawie oryginalnych projektów będących pochodną sugestii naszych klientów oraz naszych własnych obserwacji względem zmieniających się, rynkowych trendów.

Z JAKICH MATERIAŁÓW POWSTAJĄ WYSPY KUCHENNE?

Do produkcji wysp i krzeseł barowych wykorzystujemy najlepszej jakości materiały. W tym konkretnym przypadku jest to twarde drewno naturalne, którego używamy do produkcji nóg wysp i wysokiej jakości, laminowane płyty drewniane, które wykorzystujemy do produkcji blatów. Meble malowane są ekologicznymi bejcami wodnymi, co pomaga chronić drewno przed niekorzystnym wpływem niektórych czynników środowiskowym i pozwala nadać wyspom kuchennym żądany przez klienta kolor.

PERSONALIZACJA - NADAJ WYSPIE KUCHENNEJ NOWEGO STYLU!

Dajemy możliwość zmiany koloru malowania i samodzielnego wyboru laminatu przez klienta. Dzięki temu mogą Państwo dopasować wygląd wyspy do preferowanej kolorystyki i aktualnej aranżacji wnętrza urządzanej przez Państwa kuchni. Możemy zdecydować się na mniej lub bardziej oryginalne rozwiązania - decyzję pozostawiamy Państwu!

Warto przeczytać: Organizacja kuchni - praktyczne porady

Kiedy warto wybrać wyspę kuchenną?

Jeśli preferują Państwo nowoczesne aranżacje, szukają mebli o nietuzinkowym wyglądzie i wysokiej jakości wykonania, prezentowane wyspy kuchenne mogą stanowić ciekawą alternatywę dla klasycznych stołów o prostokątnych, kwadratowych lub okrągłych blatach. Dzięki smukłej konstrukcji meble tego typu zajmują mniej miejsca i można wykorzystać je w charakterze mebla rozdzielającego funkcjonalną przestrzeń salonu od kuchni (w salonach z aneksem kuchennym).

Nasze wyspy sprawdzą się w wielu różnych wnętrzach. Przede wszystkim w mieszkaniach bazujących na nowoczesnym wzornictwie, urządzonych w sposób minimalistyczny, w których unika się korzystania z mebli bogato rzeźbionych, z dużą liczbą dekorów. Wyspy pasować będą również do wnętrz w stylu skandynawskim czy holenderskim.

Wyspa kuchenna - sklep Stół Plus Krzesła z atrakcyjną ofertą

Naturalnym dopełnieniem wysp kuchennych powinny być wysokie krzesła barowe z wygodnym oparciem lub barowe krzesła minimalistyczne, z wąskim siedziskiem i bez oparcia. Jeśli chcą Państwo dokupić modne hokery do wyspy, firma STÓŁ PLUS KRZESŁA dysponuje bogatą ofertą, obejmującą wiele rodzajów mebli tego typu.

Wybierając wyspę kuchenną, wystarczy kliknąć zakładkę „produkty powiązane”. Znajdą w niej Państwo listę wysokich krzeseł barowych, które stylem wykonania będą pasowały do wybranego modelu wyspy. Podobnie jak w przypadku wysp kuchennych, zapewniamy również możliwość personalizacji krzeseł, tak by możliwie najlepiej dopasować je do Państwa indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Jeśli mają Państwo pytania związane z naszą ofertą, prosimy o kontakt.

Wyspa kuchenna - cena. Ile kosztuje u producenta?

Cena wyspy kuchennej zależy od kilku czynników - głównie materiału wykonania, rozmiarów, renomy producenta lub/i dystrybutora oraz czasu realizacji. W przypadku produkowanych przez naszą firmę wysp do kuchni, średnie ceny wysp kuchennych kształtują się następująco:

  • wysokość 92 cm i rozmiar 50 x 100 lub 60 x 100 cm: 850-870 zł,
  • wysokość 102 cm i rozmiar 50 x 100, 60 x 100, 60 x 110 cm: 1010 - 1050 zł,
  • wysokość 112 cm i rozmiar 50 x 100, 60 x 100, 60 x 110 cm: 1190 - 1230 zł.

Zobacz też:

Najnowsze opinie


avatar
Dodano przez ~Alina
| 2 dni temu o 13:37

Jestem bardzo zadowolona z zakupu zestawu: stół i 6 krzeseł. Wzór, wykonanie i kolorystyka super. Miła obsługa: pani obsługująca klientów przez telefon oraz kurier, który dostarczył zestaw. Wszystko załatwione w ekspresowym tempie. Dziekuje Alina

Stół do jadalni ST44 + 4 krzesła tapicerowane Stół do jadalni ST44 + 4 krzesła tapicerowane

avatar
Dodano przez ~Alina
| 2 dni temu o 13:35

Polecam, super meble: stół bardzo elegancki do małej jadalni, krzesła super wygodne - całość bardzo elegancka. Obsługa sklepu bardzo
uprzejma. Polecam i bardzo dziekuje

Stół do jadalni ST44 + 4 krzesła tapicerowane Stół do jadalni ST44 + 4 krzesła tapicerowane

avatar
Dodano przez ~Sławomir Nowak
| Piątek, 29-09-2023 08:18

Krzesła są wykonane bardzo solidnie, przy czym bardzo wygodne! Polecam gorąco.

Krzesło dębowe Guru model 119T Krzesło dębowe Guru model 119T

avatar
Dodano przez ~foto1967
| Czwartek, 28-09-2023 20:02

super zestaw pasujący do salonu Bardzo dobre wykonanie z dbałością lata praktyki

Zestaw stół rozkładany + 4 krzesła model 105N Zestaw stół rozkładany + 4 krzesła model 105N

avatar
Dodano przez ~klientka
| Wtorek, 26-09-2023 00:13

Rewelacyjny stół. Polecam

Stół okrągły rozkładany ST 32 Stół okrągły rozkładany ST 32


meble
produkujemy od
35 lat
 
gwarantujemy
najwyższą jakość
 
zapewniamy nasz
bezpieczny transport
 

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności