Choć znacznie bardziej znany jest pod hasłem stołek barowy, hoker – bo o nim mowa – jest niezwykle popularnym meblem, który z realiów gastronomicznych, szturmem wdziera się do naszych domów. Stosuje się go przeważnie w otwartych kuchniach, połączonych z jadalnią, których centralną część stanowi modna wyspa lub blat, stylizowany na barowy. Poznaj powody, dzięki którym poczujesz nieodpartą chęć posiadania tego niezwykle modnego gadżetu w swoim domu.
HOKERY
1. Użytkowanie
Różnica pomiędzy klasycznym krzesłem, a hokerem polega na wysokości. Hoker jest znacznie wyższy, co też wpływa na ułożenie ciała podczas siedzenia. Standardowe wersje posiadają oparcie, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniej pozycji kręgosłupa, jednak dostępne są również wersje bez niego. Siedzisko hokera w wersji stylizowanej na tradycyjne krzesło może być drewniane jak cała konstrukcja lub uzupełnione tapicerką, dzięki czemu gwarantuje wygodę podczas użytkowania.
2. Oszczędność miejsca
Kształt siedziska – zazwyczaj okrągłe lub kwadratowe pomaga na maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni. Dostępne są hokery klasyczne na czterech nogach, ale na rynku znajdziemy również propozycje oparte wyłącznie na jednej nodze. Pomagają zaoszczędzić miejsce w jadalni lub innym pomieszczeniu. Dlatego warto jest się na nie zdecydować.
3. Przechowywanie
Krzesła barowe są stosunkowo wąskie, dzięki czemu można je śmiało chować i wyciągać jedynie, gdy wymaga tego sytuacja. Podczas spotkań każdy z naszych znajomych z pewnością docenią możliwość aktywnego uczestnictwa w kuchennych przygotowaniach. Za pomocą kilku prostych ruchów wydobędziesz hokery spod kuchennej wyspy. Hokery to meble w pełni funkcjonalne.
4. Funkcjonalność
Sporym zainteresowaniem cieszą się współczesne wariacje hokera. Zazwyczaj zwrotne, regulowane i obrotowe. Funkcja ta umożliwia obracanie siedziska o 360 stopni, dzięki czemu zasiadający na nim ma łatwiejszy dostęp do wszystkiego, co go otacza. Funkcjonalność przejawiać powinna się również w stabilnej, lecz lekkiej konstrukcji hokera, aby możliwe było przemieszczanie go.
5. Design
Na hokery drewniane decydują się ludzie świadomi aranżowanej przestrzeni. Wybór hokera świadczy o świadomości wystroju wnętrza, gdyż nadają charakteru pomieszczeniu, w którym się znajdą. Bez względu, czy jest wykonany z drewna, stali, czy plastiku liczy się jakość wykonania, efektowne oparcie, wygodne siedzisko i stabilna konstrukcja mebla. Znajdziemy hokery klasyczne i nowoczesne, proste i te będące wzorniczymi majstersztykami. Przy wyborze hokerów (jak i wszystkich mebli) należy kierować się własnym poczuciem estetyki oraz stylem pomieszczenia, w którym będą się znajdować.
Hokery są dla każdego!
Współczesne interpretacje hokerów wykorzystuje się w wyposażeniu lokali gastronomicznych, salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale sprawdzają się również w aranżacjach niezwiązanych z branżą usługową. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z powodzeniem cieszyć się nimi w domowej kuchni, czy jadalni. Z pewnością docenisz ich funkcjonalność, a wyszukany design stanie się wizytówką Twojego domu.