Koszyk0

Reklamacje i zwroty

GWARANCJA
Naszym obowiązkiem prawnym jest dostarczenie zamówionego towaru bez wad. Jeżeli jednak otrzymany produkt będzie posiadał wady ukryte lub uszkodzi się podczas użytkowania z przyczyn niezależnych od Ciebie, możesz skorzystać z prawa gwarancyjnego, o ile gwarancja została udzielona np. przez producenta, importera lub sprzedawcę, warunki gwarancji zostały wyszczególnione w dokumencie gwarancyjnym, który otrzymałeś wraz z towarem, a wada, która wystąpiła, objęta jest gwarancją i nie upłynął jeszcze jej okres.

REKLAMACJA
Niezależnie od powyższego, jeśli po dokonaniu zakupu okaże się, że otrzymany towar jest uszkodzony, nie działa prawidłowo lub stwierdziłeś inną niezgodność towaru z zawartą umową, a towar nabyłeś jako konsument, masz prawo złożyć reklamację. Co do zasady, wadliwy towar powinien zostać odesłany do sprzedawcy, aby umożliwić mu zbadanie zasadności reklamacji. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami celem ustalenia kolejnych kroków.

Prosimy o wykorzystanie poniższego formularza reklamacyjnego - przyśpieszy to proces rozpatrywania reklamacji:
FORMULARZ REKLAMACYJNY - Plik w formacie PDF.
FORMULARZ REKLAMACYJNY - Plik w formacie DOC.

ZWROT PRODUKTU – GWARANTOWANE 14 DNI NA ZWROT
Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku „O prawach konsumenta” kupujący dokonujący zakupu przez Internet ma  prawo odstąpienia od umowy sprzedaży bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

WAŻNE: Zgodnie z ww. ustawą prawo to nie przysługuje gdy przedmiotem sprzedaży jest:
- rzecz nieprefabrykowana, stworzona na indywidualne zamówienie konsumenta,
- rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia,
- rzecz dostarczona w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych,
- rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami,
- nagrania dźwiękowe lub wizualne dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu,
- dzienniki, periodyki lub czasopisma, z wyjątkiem umowy o prenumeratę,
- treści cyfrowe, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta.

W przypadku produktów oferowanych w naszym sklepie, zwrotom podlegają jedynie produkty:
oferowane w dziale "Wyprzedaż" (czyli produkty umieszczone na liście pod tym linkiem: https://stolpluskrzesla.pl/promos/outlet) są produktami prefabrykowanymi i podlegają możliwości odstąpienia od umowy bez podania przyczyny,
- oferowane w podkategorii "Stoliki kawowe",  meble z oznaczeniem producenta "Partner",
- wszystkie meble z kategorii "Szybka wysyłka".

Wszystkie inne produkty w sklepie (ze szczególnym podkreśleniem produktów dostępnych w kategoriach "ZESTAWY (STÓŁ I KRZESŁA)", "STOŁY DREWNIANE" i "KRZESŁA DREWNIANE") są produktami wykonywanymi na indywidualne zamówienie.

Skorzystanie z tego prawa jest możliwe, jeśli w powyższym terminie złożysz pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania terminu odstąpienia wystarcza wysłanie oświadczenia o odstąpieniu w formie papierowej lub za pomocą poczty elektronicznej.

Zwracany produkt powinieneś odesłać bez zbędnej zwłoki, w terminie nie dłuższym niż 14 dni, na adres naszego przedsiębiorstwa dostępny w zakładce „Dane firmy i kontakt”. Koszt przesyłki zwrotnej ponosisz we własnym zakresie. Orientacyjny koszt zwrotu możesz ustalić na podstawie naszej zakładki „Czas i koszty dostawy”, pamiętaj jednak, że sklep może mieć zniżki u przewoźników, w związku z czym indywidualny koszt zwrotu może być wyższy od kosztu wysyłki do Ciebie.

UWAGA !!! 
- KONSUMENT PONOSI PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PRAWIDŁOWE ZABEZPIECZENIE TRANSPORTOWE DOSTARCZANEGO DO SPRZEDAWCY TOWARU 
- ZWRACANY TOWAR MUSI BYĆ KOMPLETNY, NIEUSZKODZONY, NIE MOŻE NOSIĆ ŚLADÓW UŻYWANIA, NIE MOGĄ BYĆ ZMIENIONE JEGO PARAMETRY FIZYCZNE I CHEMICZNE ORAZ  WŁAŚCIWOŚCI POPRZEZ SKRĘCANIE, SKLEJANIE ORAZ JAKIEKOLWIEK INNE FORMY NIEROZŁĄCZNEGO MONTAŻU 

Pamiętaj, że prawo do odstąpienia od umowy nie daje możliwości bezpłatnego używania produktu. Zgodnie z przepisami, jeśli zwracany produkt był użyty w większym zakresie niż konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, sprzedający ma prawo do obciążenia kupującego kosztami umniejszenia jej wartości.

W przypadku odstąpienia od umowy otrzymujesz zwrot wpłaconej tytułem zakupu kwoty - ceny produktów, kosztów wysyłki i innych kosztów z wyjątkiem wspomnianych wyżej kosztów zwrotu. Pieniądze zostaną odesłane tym samym sposobem, którym dokonałeś zapłaty, chyba że wyrazisz zgodę na inną formę. Nastąpi to niezwłocznie po otrzymaniu przez nas zwróconego zakupu.

POZASĄDOWA DROGA ROZSTRZYGNIĘCIA SPORU
W przypadku zastrzeżeń do transakcji i sporu ze sprzedającym istnieje możliwość rozstrzygnięcia sporu na drodze pozasądowej. Właściwym organem do rozstrzygania sporu dla handlu są polubowne sądy konsumenckie przy wojewódzkich inspektoratach Inspekcji Handlowej. Skierowanie sprawy do tej instytucji wymaga zgody obu stron.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły