Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Słowniczek

Płyta melaminowana- płyta wiórowa pokryta z dwóch stron okleiną dekoracyjną. Okleina (papier dekoracyjny) przesączona jest żywicami i pod wpływem wysokiej temperatury oraz wysokiego ciśnienia przytwierdzona do płyty. Płyta powszechnie stosowana do produkcji mebli.
 

Okleina naturalna fornir (z niem.) – płaty drewna najczęściej o grubości od 0,5 do 1 mm, uzyskiwane przez skrawanie płaskie lub obwodowe drewnianych bali przeznaczony do oklejania (fornirowania) wyrobów stolarskich, zwłaszcza mebli (przyklejane w formie pasów do blatów stołów). Proces produkcji mebli z wykorzystaniem okleiny naturalnej jest procesem trudnym - wieloetapowym i bardzo czasochłonnym. Forniry produkuje się na całym świecie, z wielu różnych gatunków drewna - stąd też mnogość wzornicza i to co w nich najważniejsze - niepowtarzalność. Blaty naszych stołów mogą być pokryte okleiną naturalną bukową.
 

Płyta MDF (Medium Density Fibreboard) - Jest to średnio gęsta płyta z włókien drzewnych. Stosowana jest do produkcji mebli oraz artykułów wykończeniowych wnętrz. Ze względu na walory powierzchni nadaje się do pokrywania cienkimi filmami melaminowanymi oraz okleiną naturalną. Płyta MDF stanowi idealny substytut naturalnego drewna, przy czym nie zawiera ona żadnych strukturalnych niedoskonałości zwykle spotykanych w drewnie, takich jak sęki czy pęknięcia. Jednolity skład i jednolita gęstość płyt MDF czyni je idealnymi do obróbki maszynowej w celu uzyskania najbardziej wymyślnych kształtów i profili.
 

Płyta wiórowa- jest trójwarstwowym tworzywem drzewnym. Wytwarzana jest ze specjalnie przygotowanych wiór drzewnych, sprasowanych z dodatkiem żywic przy użyciu ciśnienia i temperatury, w płyty o różnych wymiarach i grubościach. Warstwa wewnętrzna zbudowana jest z wiór grubszej frakcji, natomiast warstwy zewnętrzne z bardzo drobnych i cienkich wiór - mikrowiórów. Dzięki temu powierzchnia charakteryzuje się niską chropowatością oraz dużą wytrzymałością na odrywanie powierzchni. Dzięki walorom powierzchni można je również uszlachetniać poprzez pokrywanie cienkimi filmami melaminowanymi, a także oklejanie okleiną naturalną.
 

Meble w połysku- lakierowanie drewnianej powłoki mebla w taki sposób aby odbijało się od niego światło. W celu uzyskania połysku stosujemy podkład, następnie mebel szlifujemy aby drewno miało odpowiednią gładkość i pokrywamy lakierem pouliteratanowym. Połysk na meblach świetnie sprawdzi się w każdym typie wnętrz, od małych pomieszczeń gdzie chcemy uzyskać jego optyczne powiększenie po salony nadając eleganckiego efektu.
 

Meble w półmacie- Wykończenie mebli dzięki któremu otrzymujemy naturalny efekt drewna. Metoda ta pozwala na uzyskanie ciepłego klimatu we wnętrzu. Wykończenie powierzchni w półmacie powoduje, że światło zostaje odbite od danej powierzchni i rozproszone, w ten sposób nie mamy efektu lustra charakterystycznego dla połysku.
 

Lakierowanie mebli- technologia uszlachetniania powierzchni drewna. Przykładowy proces lakierowania:

1. Surowym oszlifowanym meblom nadajemy porządany kolor poprzez bejcowanie

2. Po wyschnięciu delikatnie przecieramy powierzchnie mebli drobnym papierem ściernym

3. Pistoletami pneumatycznymi nakładamy lakier podkładowy

4. Po wyschnięciu powierzchnia ta jest miękka i elastyczna, dzięki czemu nadaje sie do wyszlifowania. Po tym zabiegu mebel jest idealnie gładki.

5. Aby utrwalić ten efekt i zabezpieczyć mebel przed uszkodzeniami ostatnia warstwa to lakier nawierzchniowy których charakteryzuje sie wysoką twardością.
 

Lakier nawierzchniowy- ostatnia warstwa lakieru jaką nakładamy na wykańczaną powierzchnię. Nadaje powierzchni wysoką twardość oraz odpowiednią połyskowość.
 

Lakier podkładowy- nakłada się jako jedną z pierwszych warstw na lakierowaną powierzchnie. Lakier podkładowy tworzy powierzchnię, którą łatwo się szlifuje. Dzięki temu że tak łatwo daje się obrabiać, można łatwo szlifować nadając powierzchni odpowiednią gładkość.
 

Malowanie przez zanurzenie - nakładanie wyrobów lakierniczych poprzez zanurzenie przedmiotu. Metodą tą barwimy krzesła oraz nogi do stołów. Całe są zanurzane w wodnych barwnikach. Dzięki tej metodzie wydobywamy piękny rysunek drewna.
 

Malowanie HVLP - nakładanie wyrobów lakierniczych za pomocą specjalnego pistoletu lakierniczego. "Niskie Ciśnienie i Dużo Powietrza" przechodzące przez pistolet powoduje że lakier bardzo precyzyjnie nakładamy na powierzchnie.
 

Malowanie hydrodynamiczne - technologia nakładania wyrobów lakierniczych. Wykorzystując specjalne pistolety i pompy, lakier nakładamy z dużą prędkością na powierzchnie i uzyskujemy powierzchnie o bardzo wysokich parametrach.
 

Bejca wodnaBejcowanie (barwienie drewna) - Stosuje się w celu wybarwienia na atrakcyjniejsze kolory, odcienie. Trwale wydobywa strukturę słoi i podkreśla naturalny rysunek drewna poprzez rozjaśnianie lub przyciemnianie. Bejcowanie również impregnuje oraz całkowicie lub częściowo ukrywa naturalne wady drewna.
 

Przedsiębiorca na prawach konsumenta - Zgodnie z nowym przepisem, który wszedł w życie w styczniu 2021 roku wyróżnia się transakcje, gdzie przedsiębiorca indywidualny, w zależności od charakteru dokonanego zakupu, może być objęty ochroną konsumencką. Jeżeli charakter zakupu zostanie uznany za niezawodowy, przedsiębiorca może skorzystać z przywilejów właściwych konsumentom. Art. 3855 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności