Koszyk0

Stół barowy czyli  mobilna wyspa kuchenna

2018-02-12


Nie jest tajemnicą, że modne wnętrza to takie, które łączą ze sobą estetykę i pragmatyzm. Największym powodzeniem cieszą się aranżacje, w których nietypowe rozwiązania znajdują codziennie zastosowanie. Idealnym przykładem łączenia funkcjonalnych mebli są stoły barowe, które coraz chętniej lokujemy w swoich domach.

Inna strona stołu

Stół jest jednym z elementów, bez którego na próżno mówić o kompletnej aranżacji domu. Na próżno szukać takiego, w którym nie ma minimum jednego modelu. Dzięki innowacyjnemu podejściu do tegoż mebla nie ma obecnie żadnych przeciwwskazań, aby nie znalazł miejsca nawet w niewielkiej kawalerce. Współczesny stół nie zawsze jest wielkim, dębowym gigantem, otoczonym tuzinem krzeseł – wręcz przeciwnie. Tradycyjny stół coraz częściej ustępuje funkcjonalnym interpretacjom, wśród których prym wiodą stoły barowe.

 

 

Spore zainteresowanie stołami barowymi wynika nie tylko z ich niebanalnego designu, ale również z możliwości adaptacji tego niezwykle ciekawego mebla do pomieszczeń o rozmaitym przeznaczeniu. Stół barowy, który znamy głównie z miejskich pubów, na przestrzeni czasu ewoluował, aby w nieco bardziej przyjaznej formie stać się jednym z ciekawszych gadżetów wnętrzarskich. Dzięki temu z powodzeniem znajdzie miejsce nie tylko w kuchni, ale nowoczesne wydania staną się ciekawym elementem w nowoczesnym salonie.

 

 

 

Zalety stołu barowego

 

O zaletach wyboru stołu barowego można mówić dużo i dość długo. Może być przedłużeniem kuchennego blatu, stanowić integralną część wyspy kuchennej, używanej na co dzień do przyrządzania posiłków i ich późniejszego spożywania. Z reguły tradycyjna wyspa kuchenna jest mało mobilna, lub wręcz przytwierdzona do podłogi. Wybierając lekka konstrukcje zyskujemy możliwość szybkiej zmiany aranżacji wnętrza. Zestawiony z modnymi hokerami pomoże zaoszczędzić miejsce, którego na próżno by szukać przy opcji standardowego stołu wraz z kompletem krzeseł. Stół barowy to możliwości. Pod wysoko usytuowanym blatem znajdzie się miejsce dla sporej ilości dodatkowych półek, które posłużyć mogą, jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania rozmaitych przedmiotów. 

Dzięki szerokiemu wyborowi kształtów i materiałów stoły barowe dopasować można do sporej ilości aranżacji. Drewniane, stylizowane na surowe drewno sprawdzą się w pomieszczeniach vintage, a modele z elementami szkła idealnie wkomponują się do minimalistycznych, loftowych pomieszczeń. Ciekawą alternatywą wydają się również propozycje z innych materiałów, takich jak metal, czy plastik, które charakteryzują się nowoczesnym stylem i oryginalnością. 
 
Uwadze nie powinna umknąć również sylwetka osoby siedzącej przy stole barowym.

Wysokość mebla sprawia, że ciężko jest o niewyprostowaną postawę, dzięki czemu odciążymy kręgosłup podczas rodzinnych posiłków, czy spotkań z przyjaciółmi.

 

 

 

 

Zobacz również nasze poradniki: jak złożyć stół barowy oraz jak dobrać do niego odpowiedni hoker

 

 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności