Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Organizacja kuchni - praktyczne porady

2019-10-14


Kuchnia to miejsce w domu, w którym tak naprawdę najwięcej się dzieje. Niejednokrotnie jej przeznaczeniem jest nie tylko przygotowywanie posiłków, ale również ich spożywanie, czy inne czynności dnia codziennego. Z tego właśnie powodu warto odpowiednio zaaranżować kuchnię, aby zawsze panował w niej ład i porządek, co nie jest proste w przypadku małych wnętrz i dużej rodziny. Podpowiemy więc, w jaki sposób zagospodarować wolną przestrzeń tak, aby była jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna, a zarazem przytulna.

Czym kierować się podczas aranżacji wymarzonej kuchni?

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie tak naprawdę przeznaczenie ma nasza kuchnia i jak jest ona usytuowana w domu. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zamkniętą kuchnią, która służy tylko i wyłącznie do gotowania, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie w niej chociażby praktycznej wyspy kuchennej. Można taką znaleźć na stronie internetowej stolpluskrzesla.pl. Przykładem może być funkcjonalna wyspa kuchenna o wymiarach 60x120 cm.

wyspa kuchenna

Wspomniany mebel nie zajmuje dużo miejsca, ale przede wszystkim jest po prostu wielofunkcyjny. Wyspa świetnie sprawdzi się jako blat roboczy, na którym będziemy przygotowywać wszystkie posiłki, ale również jako miejsce do przechowywania. Po skończeniu gotowania możemy umieścić na niej wszelkie pojemniki, naczynia i inne kuchenne akcesoria, co skutecznie ograniczy bałagan i pozwoli na efektowne wykorzystanie każdej, dostępnej powierzchni. Jest to niezwykle istotne, ponieważ kuchnia jest miejscem, w którym nietrudno o brak porządku. Przydadzą się nam również wszelkie dodatki, takie jak pojemniki, słoiki na przyprawy i inne organizery, które ładnie wkomponują się w nasze wnętrza. Najbardziej estetyczne i eleganckie są oczywiście przedmioty wykonane z drewna. Łatwo utrzymać je w czystości, są też niezwykle trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Niezwykle często zdarza się tak, że nasza kuchnia jest połączona z innym pomieszczeniem, na przykład z jadalnią lub salonem. W takim przypadku bardzo pomocne okażą się sprytne rozwiązania, które pozwolą świetnie zaoszczędzić dostępną przestrzeń. Jednym z nich jest chociażby stół drewniany – rozkładany do 250cm.

stół rozkładany

Podczas przyrządzania posiłku doskonale sprawdzi się jako blat roboczy, który następnie można bardzo szybko uporządkować i rozłożyć tak, aby cała rodzina była w stanie zasiąść przy nim do wspólnego obiadu. Rozkładany stół należy oczywiście dopasować do tego, ile osób mieszka w naszym domu oraz okazyjnie go odwiedza. Jest to bardzo istotne, ponieważ każdy musi się przy nim wygodnie zmieścić.

Stoły drewniane same w sobie prezentują się znakomicie i bardzo elegancko. Można także dodać im charakteru, dzięki subtelnym dodatkom, takim jak piękne, drewniane pojemniki czy maty bambusowe, które pozwolą nie tylko zwiększyć walory estetyczne naszej kuchni, ale również utrzymać ją w należytym porządku.

Jakie są inne wskazówki pomocne przy organizacji kuchni?

Gdy wspomniane pomieszczenie otwarte jest na salon, ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie dość małego, drewnianego stołu, jakim jest na przykład stół kuchenny o wymiarach 60x100 centymetrów. Jeśli pragniemy optycznie zamknąć kuchnię, można ustawić wspomniany stolik na umownej granicy z salonem, czy jadalnią. Pozwoli to nie tylko na poprawę estetyki, ale również na ogromną funkcjonalność, ponieważ przy takim meblu można nie tylko jeść lub pić, ale również umieścić na nim dekoracje, kwiaty w wazonie, czy inne przedmioty niezbędne w domu. Stół będzie również bardzo dobrym blatem roboczym. W przypadku, gdy przestrzeń w naszym domu jest dość ograniczona, można wyposażyć stolik w kółka, które umożliwią schowanie go wtedy, kiedy nie będzie on już potrzebny. Niezwykle ważne jest też to, z jakich surowców wykonane są meble oraz wszelkie dodatki, które mamy zamiar umieścić w kuchni. Jak wiemy, drewno jest materiałem uniwersalnym, nie tylko dzięki swojej odporności na jakiekolwiek uszkodzenia, ale również ze względu na dopasowanie do praktycznie każdego materiału. Pojemniki, deski, czy drewniane krzesła od zawsze kojarzą się z naturą i ciepłem. Pozwalają także na stworzenie domowej atmosfery, która właśnie w kuchni ma tak naprawdę największe znaczenie. Pamiętajmy też o tym, że drewno pasuje praktycznie do każdego koloru, w jakim wnętrze jest wykończone, dlatego wybierając tego typu meble, czy dodatki możemy być pewni, że nie popełnimy żadnego błędu, który mógłby zaważyć na wyglądzie naszego domu.

Jak widać, odpowiednia organizacja kuchni może przysporzyć niemałych kłopotów, jednak z naszymi poradami stanie się to prawdziwą przyjemnością.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności