Koszyk0

Taboret do przedpokoju - 3 ciekawe propozycje

2022-09-26


Niegdyś drewniane taborety spotkać można było w każdym polskim domu. Następnie nieco wypadły z mody, jednak obecnie z powrotem święcą triumfy, co widać również po zakupach i zapytaniach w naszym sklepie internetowym. Dowiedz się jaki powinien być idealny taboret do przedpokoju oraz zobacz nasze propozycje!

Drewniany taboret i jego funkcje

Popularność taboretów wynika z jednej strony z ich użyteczności - są nam po prostu pomocne. Taboret drewniany sprawia, że jest nam wygodniej założyć buty, pełni funkcję siedziska w przedpokoju (szczególnie przydatne dla osób starszych), może pełnić funkcję dodatkowego krzesła kiedy mamy dużo gości, jak również może to być mały stołek, na którym położymy doniczkę, lampkę, choinkę czy dekorację. Bardzo często spotyka się taborety w kuchni, np. zamiast krzeseł, jednak jeśli tylko metraż na to pozwala - raborety chęnie wykorzystywane są również w przedpokoju. Mało tego, część osób kupuje taborety z przeznaczeniem do salonu, jadalni lub sypialni. Każde pomieszczenie ze zwzględu na swoją specyfikę wyznacza taboretom inne funkcje - od wygodnego siedziska po element dekoracyjny. W niniejszym artykule weźmiemy pod lupę przedpokój, a dokładniej to, jak wybrać dobry taboret do przedpokoju, taki który służył nam będzie przez długie lata.

Jak wybrać idealny taboret do przedpokoju?

Czym powinien charakteryzować się dobrej jakości taboret do przedpokoju? Jeśli mówimy o meblu, który ma służyć nam przez długie lata, to oczywiście stawiamy na taboret z drewna. Biorąc pod uwagę preferencje naszych klientów, taboret drewniany tapicerowany to najchętniej wybierany model. Wiele zależy od tego czy taboret do przedpokoju ma jedynie pomagać przy nakładaniu butów, czy może pełnić w zależności od potrzeby wiele innych funkcji w mieszkaniu. Jeśli to drugie, to warto postawić na taboret z miękkim siedziskiem. Dzięki temu, tak jak miękkie pufy, również taborety tapicerowane możemy wykorzytać do siedzenia dla dzieci lub dorosłych kiedy organizujemy większe przyjęcie. Każde mieszkanie powinno mieć chociaż 1 lub 2 taborety do przedpokoju lub taborety kuchenne, gdyż ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Jak już ustaliliśmy, w większości przypadku najlepszym wyborem będzie drewniany taboret tapicerowany. Następnie należy zwrócić uwagę na kolorystykę i estetykę taboretu, gdyż nie zawsze będzie on pasował do każdego wnętrza. Obecnie dostępnych jest mnóstwo możliwości - taboret jako stolik nocny, taboret w stylu glamour, taboret w kolorze czarnym czy taboret vintage. Do wyboru, do koloru!

Przeczytaj: Taboret czy krzesło do kuchni - co wybrać?

Siedzisko do przedpokoju jako element aranżacji

Przeznaczone do przedpokoju taborety, określane równieżjako siedziska, jak wiemy z poprzedniego akapitu, wykorzystywane są w mieszkaniach na różne sposóby - do sypialni jako szafka nocna, do stolików kawowych, do łazienku, a nawet do takich pomieszczeń jak garderoba, szczególnie jeśli jest wysoka i potrzebujemy sięgnąć wyżej. Jest to nie tylko niesamowicie funkcjonalny mebel, ale również bardzo estetyczny. Możemy wybrać odpowiedni design, różny kolor nóg, jak również tapicerowanego siedziska. Dostępne są też oryginalne wzory, dzięki czemu możemy dopasować taboret do wnętrza, np. przedpokoju, garderoby czy sypialni. Taborety do przedpokoju świetnie sprawdzą się przy wnętrzach urządzonych w stylu glamour, angielskim, skandynawskim czy rustykalnym - grunt to dobór odpowiedniego kształtu, koloru nóg i kolotystyki obicia. Poniżej przedstawiamy 3 pomysły na ciekawy, a zarazem komfortowy taboret do przedpokoju z miękkim siedziskiem, który z powodzeniem wykorzystamy też do każdego wnętrza.

Warto przeczytać: Elegancki taboret drewniany jako ozdoba mieszkania

Taborety drewniane - 3 świetne propozycje

1. Taboret tapicerowany - ławeczka Largo

Taboret do przedpokoju o tapicerowanym siedzisku. Wysokość siedziska: 44 cm. Do wyboru z wersją z podnóżnikiem

taboret do przedpokoju

2. Taboret tapicerowany - model 5 biały/krem

Taboret do przedpokoju ze stylizowanymi nóżkami i miękkim siedziskiem. Wysokość siedziska: 48 cm. Do tapicerki można dobrać dowolny kolor.

taboret przedpokoj bialy

3. Taboret tapicerowany - model 6

Drewniany taboret do przedpokoju z tapicerowanym siedzeniem. Wysokość siedziska: 50 cm. Ciemne drewno bukowe. Możliwość wyboru koloru obicia.

taboret tapicerowany do przedpokoju

Warto przeczytać: Jak odnowić stary taboret? Poradnik

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności