Koszyk0

Taboret czy krzesło do kuchni - co wybrać?

2022-05-16


Urządzenie kuchni to jedno z największych wyzwań jakie stoi przed osobami kupującymi nowy dom lub mieszkanie, bądź też decydującymi się na generalny remont i zmianę aranżacji. Jeśli kuchnia służy nam za miejsce, w którym będziemy jeść posiłki, należy sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie – czy decydować się na krzesła czy taborety? Spróbujmy na nie odpowiedzieć.

Krzesła, taborety, a może hokery?

Urządzając kuchnię, jeśli zdecydujemy się na to, by było to miejsce to wspólnego spożywania posiłków, w pierwszej kolejności przeglądać będziemy dostępne stoły i krzesła kuchenne. Wydaje się być to naturalnym wyborem, jednak obserwujemy, że coraz większym powodzeniem cieszą się ostatnio wracające do łask drewniane taborety kuchenne. Przede wszystkim na takie rozwiązanie stawiają osoby dysponujące niewielką kuchnią. O ile krzeseł nie można całkowicie schować pod stołem, tak z taboretami nie ma już tego problemu, co sprawia, że możemy zaoszczędzić sporo miejsca. Innym trendem, który cieszy się dużym wzięciem są nowoczesne drewniane hokery – szczególnie często wybierane jeśli mamy wyspę kuchenną lub blat dzielący salon od aneksu kuchennego.

Warto przeczytać: Elegancki taboret jako ozdoba mieszkania

stol i krzesla do kuchni

 

Jakie argumenty przemawiają za krzesłami?

Choć taborety zyskują na znaczeniu, wciąż najchętniej wybieraną przez klientów opcją do kuchni jest standardowy zestaw, czyli stół drewniany rozkładany oraz krzesła kuchenne drewniane. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma to, że w przypadku zestawów stół + krzesła, możemy wybrać jednolity styl, zgodny z wystrojem danego pomieszczenia czy całego domu. Poza tym, krzesła z oparciem są po prostu wygodne. O ile w przypadku szybkiego posiłku, możemy spokojnie skorzystać z taboretu, tak dłuższe spotkania przy stole czy mniejsze lub większe uroczystości, dobrze spędzić w komfortowych warunkach, korzystając z wygodnych krzeseł z oparciem.

Przeczytaj: Krzesła bukowe – meble na lata

krzeslo kuchenne

Dla kogo lepszym wyborem będą taborety?

Taboret to z pewnością idealne rozwiązanie dla mieszkań z małą kuchnią, a już w szczególności w przypadku kuchni zamkniętych, gdzie przestrzeń jest ograniczona. W przypadku salonów z aneksem kuchennym mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o ustawienie stołu, do którego dobierzemy krzesła kuchenne. W mniejszych kuchniach świetnie sprawdzają się natomiast taborety, które możemy schować pod stół. Inna sprawa, że obecnie produkuje się naprawdę ciekawe, oryginalne i nowoczesne taborety drewniane, w tym również taborety tapicerowane. Sprawia to, że pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również stanowią o wystroju wnętrza, nadając mu wyrazu.

taboret kuchenny

Przeczytaj: Taboret do przedpokoju - 3 ciekawe propozycje

Na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć?

Zastanawiając się nad wyborem – krzesła czy taborety do kuchni, należy odpowiedzieć sobie po pierwsze na pytanie o to, jak dużą przestrzenią będziemy dysponować. W przypadku małej kuchni, brak możliwości wsunięcia krzeseł pod stół może być kłopotliwy. Tak samo w przypadku zamkniętej kuchni, możliwości mamy ograniczone, podczas gdy w przypadku salonu z aneksem kuchennym, nasz stół z krzesłami może swobodnie „nachodzić” na jedną lub drugą, umowną przestrzeń lub po prostu je ze sobą łączyć. Kolejna kwestia – jak często będziemy spędzać czas przy stole? Jeśli będą to głównie szybkie posiłki, jedzone w małym gronie lub pojedynczo, taborety lub hokery w zupełności wystarczą. Jeśli jednak lubimy posiedzieć przy stole i często zapraszamy gości, to raczej nie obejdzie się bez zestawu stół plus krzesła.

Może Cię zainteresować: Jak odnowić stary taboret?

 

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności