Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Czy stół musi być w kolorze mebli?

2020-02-06


Urządzając kuchnię czy jadalnię, ważne jest, by wszystkie elementy wnętrza ze sobą współgrały i tworzyły jedną, spójną całość, która będzie jak najlepiej wyrażać indywidualizm i charakter właściciela. Nie jest to jednak wcale łatwe zadanie. Oczywiście można (zwłaszcza jeśli jest się wielbicielem minimalizmu) postawić na monochromatyczność i zdecydować się na przykład na wszystkie białe elementy wystroju wnętrza. Jest to na pewno najprostsze rozwiązanie, ale czy dla każdego najlepsze?

Jak łączyć ze sobą meble?

Dobierając stół, będący przecież centralnym elementem każdej kuchni czy jadalni, często zastanawiamy się na jaki kolor najlepiej będzie się zdecydować. Od lat najpopularniejsze są stoły w kolorze naturalnego drewna, a także te białe lub czarne. Pytanie brzmi – czy lepiej wybrać stół w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru naszych mebli, a może w zupełnie innym, wręcz kontrastowym? Co zrobić, by stworzyć piękne, spójne, ale nie nudne wnętrze?

Monochromatyczność gwarancją spójności

Postawmy na bezpieczną monochromatyczność i wybierzmy stół oraz pasujące do niego krzesła pod kolor naszych mebli. Wnętrze, w którym króluje śnieżna biel? Czemu nie!? Minimalizm jest przecież w modzie, a można nawet śmiało powiedzieć, że nie wychodzi z niej już od dłuższego czasu. A zważywszy na zamiłowanie ludzi do funkcjonalności, będzie królował „na salonach” jeszcze przez wiele lat.

Wbrew pozorom, na przykład zupełnie biała kuchnia wcale nie musi być nudna i nieciekawa. Białe meble ścienne, a także stół oraz krzesła to świetne rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie naszego wnętrza stanie się bardzo prostym zadanie. Wystarczy, że wszechobecną biel przełamiemy mocniej nasyconymi i ciekawymi dodatkami, by pozbyć się wrażenia idealnej sterylności. To wcale nie muszą być duże elementy – kolorowa misa na owoce, plakaty na ścianach ciekawa ceramika, designerskie kafelki lub wisząca nad stołem lampa o ciekawej formie – naprawdę nie jest ciężko ożywić z pozoru nudne wnętrze. Możemy także pobawić się formą krzeseł, wybierając takie o identycznym kolorze, ale różnych modelach.

Przeczytaj: Stół rustykalny, czyli jaki?

Rozwiązanie kontrastowe i modny eklektyzm

A może kręci Was coś zupełnie odmiennego i zupełnie nie lubicie nudy, monochromatyzmu i minimalizmu? Wcale nie musicie być przecież miłośnikami stylu skandynawskiego! Wręcz przeciwnie, fascynują Was nieoczywiste rozwiązania i zabawa formami? Miks kolorów, wzorów i tkanin, który przywodzi na myśl dom artysty? Radzimy Wam w takim razie zapoznać się z pojęciem eklektyzmu.

Czym jest eklektyzm we wnętrzach? To nic innego jak mieszanie ze sobą pozornie niepasujących elementów – mebli z różnych stylów aranżacyjnych oraz epok, to miks elementów nowoczesnych z vintage. To istny trend niedopasowania! Styl eklektyczny nie narzuca nam żadnych reguł i granic, a jedynym ograniczeniem staje się tutaj wyczucie dobrego smaku właściciela lub projektanta.

Jak stworzyć ciekawe wnętrze w stylu eklektycznym? Nie bójmy się eksperymentować. Eklektyzm to przecież wynajdywanie perełek z targów staroci i mieszanie ich z minimalistycznymi formami. Styl eklektyczny nie boi się też oczywiście mieszania kolorów. Nie będzie przeszkadzać jeśli stół i krzesła będą wykonane z różnych rodzajów drewna. Ba! Wręcz przeciwnie, będzie stanowiło to dodatkowy atut. Co więcej, każde krzesło może być zupełnie inne – połączmy te ze strony https://stolpluskrzesla.pl/ z tymi, które przez lata leżały zapomniane na strychu babci.

Musicie jednak pamiętać, że styl eklektyczny nie jest prosty, wymaga nieco odwagi i dobrego smaku, ale może zapewnić nam niesamowite rezultaty, a wnętrza w stylu eklektycznym będą intrygować i pozwolą wyrazić indywidualizm właścicieli. Łączmy style i kolory, ale zachowajmy w tym wszystkim umiar i zdrowy rozsądek, by nie przesadzić. Szukajmy wspólnych mianowników, które stworzą efekt spójności.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności