Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Jak dobrać krzesła do stołu

2020-02-06


Urządzanie kuchni lub jadalni nie jest wcale prostym zadaniem. Czeka nas wiele trudnych decyzji do podjęcia. Musimy przecież wybrać meble idealne, które posłużą nam przez długie lata i na co dzień będą cieszyły zarówno domowników, jak i odwiedzjących ich gości. Jedną z najważniejszych rzeczy, której wybór z pewnością zaważy na całym charakterze naszego wnętrza będzie stół oraz krzesła. Jest on bowiem centralnym punktem każdej kuchni oraz jadalni.

Jak połączyć stół i krzesła

Pierwsze pytania – jak dobrać stół i krzesła, by stworzyć spójną, dobrze prezentującą się całość? Oczywiście najprostszym i najbardziej standardowym rozwiązaniem będzie zakup kompletu mebli. Do wyboru mamy wiele różnych możliwość, w zależności od preferowanego stylu –  oto nasze propozycje, które możemy Wam zaoferować.

W naszym sklepie znajdziecie komplety nowoczesne, minimalistyczne, a także klasyczne oraz retro. Tak, by wielbiciel każdego stylu mógł znaleźć coś dla siebie.

Plusy rozwiązania, jakim jest zakup gotowego kompletu mebli stół plus krzesła? Oczywiście łatwość wyboru i większa pewność, że efekt będzie świetny. Nie będziecie też musieli tracić czasu na zastanawianie się czy wszystko na pewno do siebie pasuje – zarówno pod względem koloru, stylu jak i formy.

stół z krzesłami

A może by trochę poszaleć?

Co jednak, jeśli nie satysfakcjonuje Was wcale najprostsze i najoczywistsze dostępne rozwiązanie i macie ochotę trochę pobawić się stylem i formą? Oczywiście możecie zakupić osobno stół oraz krzesła, rezygnując z gotowych kompletów. Musicie jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, by nie „przedobrzyć” i nie wprowadzić w Waszym wnętrzu niepotrzebnego chaosu.

Przede wszystkim funkcjonalność

Design i estetyka są niesamowicie ważne, jednak przede wszystkim meble muszą spełniać swoje podstawowe funkcje. Nikt nie dostrzeże uroku nawet najszykowniejszych krzeseł, jeśli będzie się na nich niewygodnie siedziało. O czym więc należy pamiętać? Przede wszystkim wymiary! Dobierając krzesła do stołu, musimy zacząć od zaopatrzenia się w centymetr, by móc dokładnie zmierzyć nasz mebel wzdłuż i wszerz. Bardzo istotną kwestią jest to, że krzesła muszą bez problemu mieścić się między nogami stołu – tak, by nieużywane mogły zostać wygodnie wsunięte pod blat. Ponadto, musimy pamiętać, że siedzisko krzeseł powinno znajdować się około 30 centymetrów poniżej blatu stołu oraz około 40-49 centymetrów nad podłogą. Co natomiast z szerokością? Powinniśmy liczyć, że na osobę przypada około 60 centymetrów blatu, tak, by każdy mógł siedzieć komfortowo. Mając już za sobą wszystkie kwestie praktyczne i funkcjonalne, możemy przejść do wyboru stylu naszych wymarzonych krzeseł. Tak, by oczywiście meble cieszyły też nasze oczy i spełniały potrzebę otaczania się pięknymi rzeczami.

Różne kolory krzeseł, ten sam model

Świetnym pomysłem, dzięki któremu wnętrze nabierze odrobiny indywidualizmu i tak zwanego „pazura” będzie skompletowanie krzeseł tego samego modelu, ale za to w różnych kolorach. Miłośnicy symetrii mogą zdecydować się na proporcje 1:1 lub 2:1, łącząc na przykład dwa białe krzesła z dwoma czarnymi lub cztery białe z dwoma czarnymi. Ci, którzy wolę raczej trochę poszaleć i zaskoczyć gości, mogą zdecydować się na przykład na jedno krzesło w barwnym kolorze, które będzie wyraźnie odcinać się od pozostałych. Trudno nam powiedzieć, które rozwiązanie jest najlepsze. Wszystko oczywiście zależy od Waszej pomysłowości i preferencji. Jedno natomiast jest pewne – jeśli krzesła będą miały ten sam model i różny kolor, nie grozi Wam, że przesadzicie i Wasze wnętrze będzie wyglądało chaotycznie. Jesteśmy pewni, że zaprezentuje się spójnie, ale ciekawie.

Różne modele, ten sam kolor

Oto rozwiązanie odwrotne od poprzedniego, ale równie intrygujące. Możecie zdecydować się na różne modele krzeseł, ale za to w tym samym kolorze. To ciekawe rozwiązanie „z pazurem”. Wybór wszystkich, dajmy na to, czarnych krzeseł, ale o różnej formie sprawdzi się świetnie we wnętrzach artystycznych lub loftowych. Jeśli lubicie wrażenie kontrolowanego chaosu i nie boicie się odrobiny fantazji, serdecznie polecamy to rozwiązanie. Na pewno taki dobór mebli będzie wyglądał intrygująco.

krzesło krzesło

Artystyczny misz-masz

A co jeśli kochacie eklektyzm we wnętrzach i wcale nie boicie się eksperymentować? Macie głowę pełną pomysłów i chcielibyście wyrazić to w swoim mieszkaniu? Dlaczego nie mielibyście dobrać zupełnie różnych krzeseł do Waszego stołu? To rozwiązanie idealnie pomoże Wam wyrazić Wasz indywidualizm. Duży stół, a przy nim każde krzesło „z innej bajki”. Kontrolowany chaos. Do tego obrazy na ścianie powieszone na przemian z nowoczesnymi plakatami i już macie eklektyczne wnętrze sprzyjające rozmowom… na przykład o sztuce. Pamiętajcie jednak, by przy doborze Waszych krzeseł znaleźć jakiś element spójności. Wspólny mianownik, który sprawi, że wnętrze stworzy pasującą do siebie całość. Może to być na przykład podobna forma.

 

różne krzesla

Bez względu ma to jakie krzesła dobierzecie do Waszego stołu, musicie pamiętać, że liczy się przede wszystkim Wasz gust i preferencje. Nie silcie się na eklektyzm, jeśli tak naprawdę najlepiej czujcie się w minimalistycznych, czystych przestrzeniach i odwrotnie – nie stawiajcie na minimalizm tylko dlatego, że jest on teraz modny, jeśli skrycie kochacie styl boho i szalone wzory. Wasze wnętrze ma przecież służyć przede wszystkim Wam i Waszej rodzinie oraz przyjaciołom.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności