Koszyk0

Stół w stylu rustykalnym – jaki wybrać?

2022-07-25


Dlaczego stoły rustykalne zyskują na popularności? Wynika to przede wszystkim z faktu, iż coraz więcej osób zachwyca się rustykalnym stylem w urządzaniu wnętrz jako opozycji do nowoczesnych pomieszczeń i mebli. Tęsknota za sielskością, wsią, odpoczynkiem czy przyrodą widoczna jest coraz częściej. Dowiedz się zatem jak dobrać odpowiedni stół w stylu rustykalnym!

Czym jest styl rustykalny?

Rustykalny styl urządzania i dekorowania wnętrz przywodzi na myśl takie skojarzenia jak natura, spokój, wieś, bezpieczeństwo, cisza. Jeszcze jedno pokolenie temu większość dzieci spędzała wakacje na wsi u babci i dziadka. Dziś możliwości w zakresie organizacji wolnego wypoczynku są inne, jak również sama wieś stała się inna, dużo bardziej zmodernizowana i nowoczesna. Rustykalne domy, mieszkania czy wnętrza, nawiązują do wiejskich tradycji i bazują przede wszystkim na naturalnych materiałach. Wśród nich króluje drewno jako fundament rustykalnego stylu. Dowiedz się zatem jak urządzić kuchnię bądź jadalnię w stylu rustykalnym, bazując na stole jako kluczowym elemencie!

Warto przeczytać: Styl rustykalny we wnętrzach

styl rustykalny jadalnia

Stół rustykalny czyli stół drewniany

W przypadku urządzania pomieszczenia w stylu rustykalnym, nie może być mowy o innym wyborze. Zarówno stół jak i krzesła muszą być drewniane! Niezależnie czy będzie to stół do jadalni, do salonu czy do kuchni, to właśnie stół rustykalny dębowy lub bukowy będzie najlepszym wyborem. Wystarczy zobaczyć jak wygląda wiejski stół rustykalny na weselach organizowanych w tradycyjnym stylu w wielu częściach Polski. Oczywiście, może być tak że sam blat stołu wykonany będzie z litego drewna dębowego, ale dobrym rozwiązaniem będzie też jeden z produktów z okleiną dębową. Stoły drewniane, które pasują do opisywanego stylu można spotkać w sklepach internetowych w kategorii meble drewniane lub po prostu - stoły kuchenne. Często oznaczone są określenie dąb rustykalny. W naszym sklepie z drewnianymi stołami odnajdziesz je bez najmniejszego problemu!

Przeczytaj: Kuchnia w stylu włoskim

Urządzamy jadalnię w stylu rustykalnym!

Najczęściej stół rustykalny umieszczany jest w jadalni. To właśnie jadalnia jest tym miejscem, w którym drewniany stół prezentuje się najokazalej. Zdecydowanie nie będziemy tutaj celować w ekskluzywny stół, który mógłby pozbawić wnęrze przytulności. Domy czy mieszkania, w których kuchnia występuje jako aneks kuchenny połączony z salonem, najczęściej ustawiony mają drewniany stół bliżej kuchni, jako miejsce, w którym spożywa się wspólnie posiłki. Stół w stylu rustykalnym, a zatem stół drewniany, może być prostokątny lub okrągły i najlepiej - rozkładany, tak aby można było w domu swobodnie przyjmować gości. Jeśli maży Ci się rustykalne, sielskie, wiejskie wnętrzne, to stoły rustykalne dębowe z pewnością są tym czego szukasz!

Stoły rustykalne drewniane w naszej ofercie

 Chcesz kupić solidny stół kuchenny rustykalny? Nasza oferta zawiera szereg modeli, które mogą Cię zainteresować i do których z powodzeniem dobierzesz też drewniane krzesła czy stoliki kawowe. Oto 3 propozycje:

Rustykalny stół rozkładany ST F 64 - okleina dębowa

Stół w naturalnej okleinie dębowej zachwyca swoim wyglądem, jest wytrzymały i funkcjonalny.

stół rustykalny z dębową okleiną

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p8361-stol-rozkladany-st-f-64-okleina-debowa

Stół do jadalni w stylu rustykalnym - Ivan

Stół rustykalny do jadalni Ivan posiada naturalną okleinę dębową, natomiast nogi wykonane zostały z drewna bukowego. Świetnie sprawdzi się w naturalnych, swojskich wnętrznach!

bukowy stół w stylu rustykalnym

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p6742-stol-do-jadalni-ivan

Stół rustykalny dębowy ST 35

Stół okrągły wykończony naturalną okleiną dębową z bukowymi nogami stołowymi to prawdzi hit! Jest klimatyczny, nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby, zawsze możemy go rozłożyć i uzyskać więcej miejsca.

stół rustykalny dębowy okrągły

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c331-meble-nowoczesne/p8142-stol-do-jadalni-st-35-okleina-naturalna-debowa

Może Cię zainteresować: Elementy vintage w Twoim domu

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą uda Ci się kupić idealny, dębowy stół rustykalny, który świetnie pasował będzie do rustykalnych wnętrz. Powodzenia!

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności