Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Jak zorganizować przytulny kącik kawowy?

2018-08-10


Poranek z kubkiem kawy czy leniwe popołudnie z filiżanką ulubionej “małej czarnej” to dla Ciebie synonim relaksu i odpoczynku? Lubujesz się w smaku espresso czy w delikatności spienionej latte? Wytworne body napojów domaga się niecodziennej oprawy - pięknej zastawy i miejsca, gdzie aranżacja wyróżni szczególne, baristyczne upodobania.

Urządź przestrzeń, która odpowie na Twoje oczekiwania - będzie spójna z konwencją mieszkania i pozwoli naładować akumulatory. Jak jednak zorganizować przytulny kącik kawowy, aby zachwycał designem i spełniał swoją praktyczną rolę? Poznaj nasze inspirujące porady.

 

 

Stolik kawowy model LS-11


Jak urządzić przytulny kącik kawowy w salonie?

Idealny, przytulny kącik kawowy może stanowić część salonu. Będzie to wówczas wydzielona przestrzeń, zaznaczona, np. innym kolorem ściany bądź wyznaczona przez dywan w modny wzór. Taka aranżacja pozostanie odpowiedzią na oczekiwania domowników. A jak spełnić pragnienia, związane z poczuciem relaksu? Miejsce przeznaczone do lubowania się latte macchiato czy deserowymi pysznościami musi stwarzać przyjemną aurę wokół siebie. Wygodny fotel uszak, miękka sofa z pluszową narzutą z roślinnym wzorem oraz niebanalny, stylowy i funkcjonalny stolik. Biały, niesamowicie modny, przełamie klasyczne, barokowe aranżacje salonów w kolorach drewna. Biel będzie też kontrastem dla mocno rustykalnych mebli. Gładka tafla stolika na wysoki połysk świetnie odnajdzie się też w minimalistycznych wnętrzach. Jego surowa forma wkomponuje się idealnie także w miejsca, urządzone w skandynawskiej konwencji. Nieduży blat nie przytłoczy małego salonu, a zachowa swoją praktyczną rolę. Pomieści kubki z kawą i pyszną tartę. W pokoju o sporej powierzchni warto zorganizować kącik kawowy, który będzie spójny z wielkością przestrzeni. Można ustawić duży narożnik z pokaźną ilością poduszek, cechujących się zróżnicowaną fakturą i barwą. Wywoła to efekt przyjemnego, miłego w odbiorze - miejsca. Dodając stoliki, stanowiące niebanalny zestaw, otrzymamy przytulną realizację. Te z metalowym stelażem będą industrialnym akcentem w zimnych, magazynowych aranżacjach. Taka kompozycja świetnie zagra z betonową ścianą, która może symbolicznie zaznaczać powstały kawowy kącik. Ławy są funkcjonalne, pozwalają w jednej chwili zaoszczędzić powierzchnię, dzięki możliwości schowania mniejszych dwóch blatów pod jeden o największym obwodzie. Kawosze i miłośnicy ładu docenią tę cechę. W każdej chwili można postawić kilka stolików w dowolnej konfiguracji. Stylizując przestrzeń na nieco niedbałą, podkreślić ich ustawieniem ten pozorny nieład. Całość jest w rzeczywistości zorganizowaną i przemyślaną aranżacją, która sprzyja spotkaniom przy subtelnym cappuccino czy mocnym americano. 

Stolik kawowy model LS-15

Stolik kawowy model ŁS-15


Jak zorganizować kącik kawowy w kuchni?

Organizując kącik kawowy, warto na pewno wziąć pod uwagę możliwości przestrzenne danego mieszkania, ale także upodobania jego użytkowników. Jeśli pijesz espresso w biegu bądź inspirują Cię kawiarniane aranżacje, rodem z amerykańskich kafejek, postaw na miejsce osadzone w stylistyce bistro. Tam przysiadając przy wysokim barowym blacie  można lubować się smakiem gorzkiej, czarnej kawy czy delikatnością cappuccino. Taką restauracyjną wizję da się z powodzeniem zrealizować w kuchni bądź - jeśli przestrzeń jest otwarta na salon - na linii pomiędzy kuchnią a pokojem. Wówczas pozostanie ona spoiwem aranżacyjnym, odwołując się do motywów z głębi wnętrza czy nawet z tarasu. Urządzając kawiarenkę, warto postawić na wyspę kuchenną. Ustawiając ją, np. pod oknem, stworzysz świetne miejsce do celebrowania chwili z “małą czarną”. Mebel w naturalnym kolorze drewna świetnie zagra z kuchnią w bieli czy szarościach, przełamując ich monochromatyczny charakter. Wpisze się w styl transitional - fuzję tradycji z nowym. A w rustykalnym wnętrzu będzie cennym akcentem, właściwą jego składową. Wyspa będzie idealna, aby wyeksponować na jej blacie wysokiej klasy ekspres czy tradycyjny zestaw kawiarek, niecodzienną zastawę lub kolekcję kolorowych kubeczków. W ten sposób projekt nabierze wyjątkowego charakteru. By przestrzeń była w pełni funkcjonalna, warto dobrać stylowe hokery,  które zaznaczą kawiarnianą stylistykę i pozwolą cieszyć się pobudzającym smakiem ristretto z białym cukrem. Można śmiało eksperymentować z kolorem siedzisk i wybarwieniem wysokich krzeseł, dobierając dla nich modne kolory. Dąb craft czy czerwień połączą z powodzeniem różne porządki wnętrzarskie - od retro po totalną nowoczesność, sprawiając, że kącik kawowy zyska na wyrazistości.

Wyspa kuchenna 60x120 - wysokość: 112cm

Wyspa kuchenna 60x120 - wysokość: 102cmTa strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności