Koszyk0

Jak urządzić wygodny pokój dzienny?

2022-01-07


Pokój dzienny to miejsce, w którym relaksujemy się po ciężkim dniu i spędzamy miło czas z rodziną i przyjaciółmi. Tu tutaj czytamy ulubioną książkę popijając pyszną herbatę czy oglądamy filmy, które relaksują i zachwycają. Dlatego też ważne jest to, by urządzić to pomieszczenie w sposób, dzięki któremu przebywanie w salonie będzie maksymalnie komfortowe i relaksujące.

Wnętrze przytulne i funkcjonalne 

Pokój dzienny musi być przede wszystkim przytulny i funkcjonalny – to jego dwie podstawowe cechy, o których warto pamiętać podczas wybierania właściwych mebli. To przestrzeń, gdzie powinno nam się miło spędzać czas i która jednocześnie musi być dla nas maksymalnie użyteczna. Bez względu na jego wielkość, salon to niezwykle ważne pomieszczanie w każdym domu. Urządzanie go powinno być dla nas bardzo ważne, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej toczy się życie towarzyskie i rodzinne i to tutaj relaksujemy się i spędzamy miłe chwile w gronie najbliższych. Warto więc zadbać o odpowiednie wyposażenie, które będzie sprzyjało odpoczynkowi.  

Wygodna kanapa 

Wygodna kanapa to absolutna podstawa przy urządzaniu pokoju dziennego. Powinna być na tyle duża, by mogła pomieścić wszystkich członków rodziny oraz odwiedzjących ich gości. Możesz nawet pokusić się na zakup kanapy z przesuwanymi elementami, dzięki którym sofa będzie mogła dostosowywać się do bieżących potrzeb domowników. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie, która umożliwia sporą elastyczność oraz pozwala na przemeblowywanie salonu na bieżąco. Jeśli dysponujesz dużą ilością przestrzeni, możesz także zdecydować się na narożnik, który pomieści jeszcze więcej osób. Natomiast jeśli często przyjmujesz gości z daleka, dobrą opcją będzie zakup kanapy rozkładanej, która od czasu do czasu będzie mogła również posłużyć jako spanie dla dodatkowych osób, a salon w kilka sekund przekształci się w sypialnię dla gości.  

Stolik kawowy 

W pobliżu kanapy nie może zabraknąć stolika kawowego, który stanowi wygodną przestrzeń do odkładania niewielkich przedmiotów, takich jak pilot do telewizora, kubek z kawą czy herbatą, okulary lub czytana aktualnie książka. Jeśli jest on odpowiednio duży, może również posłużyć do serwowania na nim przekąsek podczas odwiedzin gości. Niektóre ze stolików kawowych mają również dolną półkę, gdzie można trzymać gazety lub książki. 

1. Ława Martyna z opcją przechowywania pod blatem 

2. Ława Boston z opcją przechowywania pod blatem 

3. Stylowy stolik kawowy 

4. Delikatny stolik kawowy 

5. Minimalistyczny stolik kawowy 

stolik kawowy

Stół do salonu 

Jeśli dysponujesz wystarczającą ilością miejsca, dobrym pomysłem będzie wstawienie do pokoju dziennego stołu, który będzie miał zupełnie inny charakter niż ten w kuchni. Stół kuchenny służy nam raczej do szybkich posiłków, które często zjadamy w pojedynkę albo w towarzystwie tylko niektórych domowników. Ze stołem pokojowym sprawa wygląda zupełnie inaczej – ten posłuży nam raczej do celebracji, wspólnego spędzania świąt, urodzin czy innych ważnych okoliczności. Stół w pokoju dziennym to miejsce, przy którym jemy niespieszne podwieczorki miło gawędząc z najbliższymi. Warto, by był to mebel stylowy o wyjątkowym charakterze. Kupując stół do salonu nie można również oczywiście zapomnieć o pasujących do niego wygodnych krzesłach, na których będzie można spędzić godziny, gawędząc i popijając kawę.

stol do salonu 

Nasze propozycje stołu do salonu: 

1. Minimalistyczny stół Ivan 

2. Duży stół do jadalni, który pomieści całą rodzinę 

3. Stół okrągły rozkładany, który może zmieniać swoją wielkość w zależności od potrzeb 

4. Prosty stół do jadalni 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności