Koszyk0

Jak zaprojektować stół krok po kroku?

2017-05-29


Możliwość zaprojektowania mebli zgodnie z indywidualnymi wymaganiami jest niezwykle kuszącą propozycją, dostępną na rynku meblarskim. To zdecydowane ułatwienie, dzięki któremu możliwe jest stworzenie modeli nietypowych. Miejsca o niewielkiej powierzchni, czy o nieszablonowym kształcie nie są już wykluczone z możliwości stworzenia wspaniałych aranżacji. Niespotykane stoły są teraz w zasięgu każdego, kto marzy o nieprzeciętnych rozwiązaniach w swoim domu.

Stół na miarę budowany

Prekursorska propozycja tworzenia mebli na wymiar zyskuje coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego, skoro każdy ma możliwość wcielenia się w rolę profesjonalnego rzemieślnika, mającego wpływ na stworzony przedmiot. Dzięki temu można wykreować oryginalne, a zarazem wyjątkowe stoły, których nie powstydziliby się światowi projektanci. Już nie musisz polegać na oklepanych modelach z sieciowych sklepów. Możesz własnoręcznie zaprojektować stoły drewniane i nie tylko, adekwatnie do Twoich potrzeb. Od czego zacząć? Żeby zainicjować tworzenie stołu, określ wielkość, która Cię interesuje. Stoły mogą przybrać kształt kwadratu, prostokąta lub koła.

 

 

Może być to niewielka powierzchnia, na przykład 80 cm, ale możesz również pokusić się na mebel długi na 2 metry, Twój wybór! Na uwagę zasługuje możliwość dołączenia wkładki, która pozwoli dodatkowo powiększyć stół na wyjątkowe okazje. Można dodać nawet do czterech wkładek, które radykalnie zwiększą powierzchnią naszego roboczego blatu. Praktyczne, a przy tym nieziemsko wygodne!

Stół stołowi nierówny

Kiedy podjęliśmy już decyzję, gdzie umiejscowione będą nasze stoły i jaki będzie ich rozmiar, można swobodnie przejść do określania detali. Pierwszym ruchem jest wybór właściwego koloru. Od jasnych, chłodnych odcieni, takich jak biel, kremowy, dąb sonoma, czy truflowy, po ciepłą olchę, czy kalwados. Z powodzeniem możemy czerpać również z ciemnych barw, jakie gwarantuje ciemny orzech, wenge, czy standardowa czerń. Szeroka paleta kolorów sprawia, że dopasujemy stoły do każdego typu pomieszczenia. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru pomiędzy płytą laminowaną a naturalną okleiną oraz określenie, czy preferujemy powierzchnie półmatowe, czy te z połyskiem.

Kolejnym krokiem będzie określenie kształtu nóg naszego idealnego stołu. Możemy określić ich grubość, wybierać spośród modeli prostych, tłoczonych, czy zakrzywionych i specjalnie wyprofilowanych. Nogi mogą być w tożsamym odcieniu, co blat, jednak nie ma takiego wymogu. Na zakończenie pod lupę należy wziąć rodzaj płyty i zadecydować, jaki kształt nadać kantom – pozostawić je standardowo, czy może lekko zaokrąglić? Możliwości jest wiele…

Stoły drewniane można dowolnie konfigurować zgodnie z przeznaczeniem, stylem pomieszczenia oraz osobistym gustem. Podczas procesu tworzenia idealnego mebla należy pamiętać jednak, że pozorny minimalizm jest w rzeczywistości obrazem klasy i jakości wystroju danego pomieszczenia.

Zapraszamy również do wypróbowania naszego konfiguratora, dzięki któremu w kilku prostych krokach zaprojektujesz stół idealny dla siebie!

 

Konfigurator stołów


Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności