Koszyk0

Wyspa kuchenna do mieszkania z aneksem

2022-04-08


W nowych mieszkaniach i domach najczęściej spotykanym wariantem jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń jest połączenie salonu z aneksem kuchennym, zamiast osobnej, zamkniętej lub półotwartej kuchni. Mieszkanie z aneksem kuchennym daje pewne możliwości, jak choćby opcję wykorzystania wysypy kuchennej. Dowiedz się jak to zrobić i jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Jakie funkcje pełni wyspa kuchenna?

Na myśl o urządzaniu mieszkania, a dokładniej salonu z aneksem kuchennym, wiele osób w pierwszej kolejności ogląda stoły i krzesła do kuchni, co jest całkowicie zrozumiałe. Coraz większą popularnością cieszy się również inne rozwiązanie – nowoczesna wyspa kuchenna, która pełni funkcję stołu lub blatu, nie będąc jednocześnie elementem kuchennej zabudowy. Jest to zatem mebel wolnostojący, znajdujący się na wolnej przestrzeni, który może być wykorzystywany na różne sposoby, zarówno do czynności typowo kuchennych, jak przygotowywanie i spożywanie posiłków, ale również do spotkań z przyjaciółmi, pracy czy odrabiania lekcji przez dzieci. Jakie są najważniejsze plusy takiego rozwiązania?

 wyspa do kuchni

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p5914-wyspa-kuchenna

Najważniejsze zalety wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna do mieszkania z małą kuchnią to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli nie ma przestrzeni dla dużego stołu kuchennego czy stołu do jadalni. Szczególnie jednak poleca się wyspę kuchenną to mieszkań z dużą kuchnią lub tam, gdzie salon jest połączony z aneksem kuchennym. Posiadając wyspę kuchenną, możemy mieć w końcu porządek na kuchennym blacie, gdyż na wyspie możemy trzymać m.in. sprzęt AGD czy kosze z owocami czy warzywami lub np. przyprawy. Co ważne, wyspa kuchenna jest wielofunkcyjna – możemy korzystać z niej jak z głównego lub dodatkowego blatu, jeść przy niej posiłki jak również wykorzystywać do zupełnie innych celów – pracy przy laptopie lub odrabiania lekcji.

wyspa do kuchni

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p7875-wyspa-kuchenna

Mieszkanie z aneksem jako idealne miejsce dla wyspy kuchennej

Rozmaite rodzaje wysp kuchennych spotyka się głównie w mieszkaniach, w których występuje salon z aneksem kuchennym. Często po wyspy kuchenne sięgają osoby, preferujące bardziej nowoczesne wnętrza, choć wybrane modele pasować będą również do bardziej klasycznych wystrojów. Należy pamiętać, że wyspa kuchenna ma być przede wszystkim funkcjonalna i uławiać nam codzienne funkcjonowanie. Od zapewniania doznań estetycznych mamy w mieszkaniu inne meble i elementy wystroju. Do praktycznej wyspy kuchennej należy dobrać też miejsca do siedzenia, ale o tym napiszemy więcej w kolejnym akapicie.

 wyspa do kuchni

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p5915-wyspa-kuchenna

 

Ile kosztuje wyspa kuchenna?

Ceny za rozbudowane, duże wyspy kuchenne sięgają kilku tysięcy złotych. Klasyczną wyspę kuchenną o rozmiarach 60 x 100 cm z drewna bukowego, można w zależności od jej wysokości kupić za kwotę 900-1400 zł.

Wyspa to jedno, ale warto dokupić do niej również miejsca do siedzenia. Mamy tutaj trzy rozwiązania. Jedną z nich są po prostu klasyczne krzesła kuchenne, których cena oscyluje w granicach 200-250 zł. W przypadku niższych wysp kuchennych, być może dobrym rozwiązaniem będą wracające do łask taborety kuchenne. Kupisz je już od 100 zł! W przypadku nowocześnie urządzanych mieszkań z aneksem, najlepszym rozwiązaniem wydają się drewniane hokery, a już w szczególności kiedy mówimy o wysokiej wyspie kuchennej. Jest to również świetna opcja na spotkanie na drinka z przyjaciółmi!

Warto przeczytać: Wyspa kuchenna zamiast stołu - zalety i wady

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności