Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Jadalnia i salon w stylu angielskim

2020-08-14


Styl angielski to połączenie elegancji z funkcjonalnością. We wnętrzach w stylu angielskim możemy odnaleźć liczne wzory i faktury. Pomieszczenia mają być przede wszystkim ciepłe, przytulne. Liczne poduszki, patchworkowa narzuta i ogień buchający wesoło w kominku (prawdziwym lub przynajmniej elektrycznym) to jego nieodłączne elementy. Jeśli kochamy klimat kojarzący nam się z deszczowym dniem, który spędzamy na wygodnej kanapie pogrążeni w lekturze ciekawej książki, sącząc popołudniową herbatę – styl angielski na pewno przypadnie nam do gustu.

Duży stół dla rodziny i gości

Jadalnia w stylu angielskim powinna zapraszać do wspólnego posiłku. Duży stół, który pomieści wszystkich biesiadników to podstawa. Idealnie skomponują się z nim stylowe krzesła z materiałowymi obiciami, na których wygodnie jest siedzieć podczas rodzinnych spotkań.

Ponadczasowe meble

Meble mogą być nieco ciężkie, klimatem nawiązujące do minionych lat, które jednak nigdy tak naprawdę nie wychodzą z mody. Styl angielski nie lubi bowiem szybko mijających trendów, które przychodzą, odchodzą i wymagają częstych zmian aranżacji. Jeśli chcemy urządzić swój salon w tym właśnie stylu, postawmy raczej na funkcjonalną klasykę i wysokiej jakości meble, którymi będziemy mogli cieszyć się przez długi czas.

Ciepłe kolory

Kolory, które kojarzą się ze stylem angielskim to biały, ecru, beże, szarości i brązy. Żywsze barwy mogą pojawić się na dodatkach, takich jak tapicerki, narzuty, poduszki czy puszyste dywany. Nie powinny być to jednak mocno nasycone kolory, ale raczej pastele – róże, błękity i delikatna zieleń.

Miękkie tkaniny

Nieodłącznym elementem wnętrz w stylu angielskim są miękkie kanapy i fotele, które zachęcają do spędzenia na nich przyjemnego popołudnia z książką, kiedy na zewnątrz pada deszcz. Nie zapomnijmy o pledzie, który ochroni nas przed zimnem podczas chłodniejszych miesięcy.

Ogień buchający w kominku

Nic nie kojarzy się tak bardzo ze stylem angielskim jak ogień buchający wesoło w kominku. Oczywiście nie jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu wszystkim – alternatywą może być więc kominek elektryczny. Jeśli pomysł ten również nie do końca nam odpowiada, zapalmy chociaż kilka świeczek lub postarajmy się o ciepłe, boczne światło, które sprawi, że nasze wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne.

Elementy kwiatowe

Styl angielski kojarzony z kwiatami. Wzór ten występuje na tapicerkach, narzutach, zasłonach czy nawet większych elementach, takich jak tapety. Idealnym dopełnieniem wnętrza będą natomiast świeże kwiaty w wazonie.

Gustowne dodatki

Styl angielski możemy przemycić w dodatkach, takich jak gałki do szafek czy szuflad. Styl ten lubi także elementy dekoracyjne: wazony, figurki, szkatułki czy inne bibeloty. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić i nie zagracić naszego przytulnego wnętrza.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności