Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Nie tylko biel i czerń. Kolory, które są na topie!

2018-07-23


Kolory mają wpływ na samopoczucie, nie bez powodu zwraca się uwagę  na ich znaczenie, dobierając odpowiednie barwy do przestrzeni, które mają sprzyjać kreatywności czy koncentracji, właściwe dla wyciszenia emocji albo ich eskalacji, jak czerwień kurtyny w teatrze, która ma znamionować rozpoczęcie widowiska. W zakresie realizacji metamorfoz wnętrz,  również warto mieć na uwadze symbolikę barw, ale też to, które tonacje są aktualnie na topie. Trendsetterzy z Singapuru, Sztokholmu, Mediolanu i Warszawy zwracają uwagę na kolor i fakt, że jego znaczenie dla nie pozostaje obojętne na samopoczucie. Zobacz, jakie są trendy na 2018 i 2019 rok w zakresie tonacji kolorystycznych mebli i zainspiruj się kolorami, które są obecnie i pozostaną na topie.

Stół na kolumnie z sześcioma krzesłami

Stół na kolumnie z 6 krzesłami

Kolory pastelowe we wnętrzach 2018/2019

Pastelowe barwy będą królować w drugiej połowie 2018 i 2019 roku zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Obserwujemy kierunek otwarcia na zupełnie nowe tonacje, które przywodzą na myśl letnie lodziarnie, waniliowe barwy, które znajdują swoje uzasadnienie w przestrzeni, wprowadzając do niej spokój i harmonię. Pójście ku tym kolorom nie jest zupełnie nowym kierunkiem - pastele na ścianach i na frontach mebli wiodą prym już od kilku sezonów. Jasny szary, oliwkowy, dąb craft to kolory dla stołów i krzeseł, które potwierdzają tę konwencję. Szlachetne, jasne barwy są na topie w 2018 i będą w 2019, zwracając się ku odcieniom bieli, szarości, barwom stonowanym. Choć przy tym nie obserwuje się odejście od mocnych akcentów i szlachetności faktur, co przejawia się m.in. w odważnych połączeniach, jak łączenie nieintensywnych tonacji mebli z nasyconymi, mocnymi, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Krzesło drewniane do kuchni

Krzesło drewniane do kuchni model 95T

Drewno w trendach wnętrzarskich na 2018 i 2019

Dla dobrego dizajnu, który idzie z duchem trendów, dużą rolę zarówno w latach poprzednich, jak i w sezonie 2018/2019 gra drewno i umiłowanie do naturalności. Tutaj modne są kolory, które bazują na naturalnej jego fakturze, jak dąb jęczmienny, który uświetni każdą klasyczną aranżację. Obserwujemy też zwrot ku temu, co ponadczasowe, co nie ima się modom. Wszystko, co opiera się na klasycznej podwalinie, jaką są metale, skóra czy drewno i zwraca się ku szlachetności, jaką dają stare czy stylizowane na stare przedmioty, dodatki, jest synonimem klasy i poczucia estetyki. Dlatego dąb vintage jako kolor dla stołu czy krzesła, potwierdzający tę konwencję, to strzał w dziesiątkę dla wnętrz, które mają być nie tylko stylowe, ale też chwalić środowisko naturalne i powrót do korzeni. Meble jak z dawnych, przedwojennych kamienic będą pięknie łączyć się z spokojnym duchem oliwkowych czy białych krzeseł. Hołdując naturze.

Hoker barowy w czerwonym kolorze

Barowy hoker w czerwonym kolorze

Mocny kolor w 2018/2019

Mariaż stonowanych szarości, bieli przełamują w 2018/2019 roku ciepłe akcenty drewna. Dzięki temu można wydobyć z nich przetarcia, wzory, faktury, a całość nabiera cieplejszych akcentów. Stonowaną stylistykę warto jednak przełamać ożywczą mocą koloru. Tutaj dominujące będą czerwienie, podkreślą naturę pomieszczenia. Silny akcent może zdefiniować całość, a czerwień będzie właściwa zarówno dla loftowych inspiracji, gdzie zagra z magazynową aranżacją, jak i surowych, minimalistycznych wnętrz, gdzie podkreśli naturalność pozostałych elementów. W trendach będzie też bordo, złoto i czerń, a dywany w czekoladowej barwie uświetnią salonowe zestawienia. Kolor warto dodawać też w akcesoriach, niech pojawi się na poduszkach i narzutach, definiując wnętrze.

 

OBEJRZYJ NASZ FILM INSTRUKTAŻOWYTa strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności