Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Krzesła stylowe tapicerowane i zwierzęta domowe. Jak chronić?

2018-02-16


Kiedy wśród domowników obecne są zwierzęta, umeblowanie mieszkania nie jest rzeczą prostą. Towarzystwo czworonożnego przyjaciela związane bywa z wypadająca i łatwo roznoszącą się sierścią, czy w przypadku młodych zwierząt – podgryzanymi meblami i podrapanymi tkaninami. Jeśli nie możesz sobie odmówić stylowych, tapicerowanych krzeseł i efektownych dodatków zobacz, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji wnętrza.

Jakie meble wybierać?

kot na kanapie

 

Decydując się na meble do domu, w którym urzędują ruchliwe koty lub rządne miłości psy trzeba przygotować się na najgorsze. Milusińscy choćby przypadkiem mogą uszkodzić delikatne materiały, co w przypadku nie tylko nowego lokum może spotkać się z dezaprobatą właścicieli. Dlatego najprostszym rozwiązaniem jest profilaktyczny wybór materiałów o podwyższonej odporności. Jeśli ciężko jest Ci się obyć bez tapicerowanych mebli, szczególnie podatnych na uszkodzenia mechaniczne, wybieraj  grube, gęsto tkane tkaniny. Nie musisz rezygnować z modnych i stylowych tapicerowanych krzeseł, jeśli weźmiesz pod uwagę bawełnianą alcantarę lub solidną skórę. Twój pupil z pewnością nie będzie w nie tak chętnie wbijał pazurów, jak w gładki i delikatny jedwab, czy satynę.

Tapicerowane meble wykonane z solidnych materiałów o ciasnym splocie mają jeszcze jedną istotną zaletę. Obicia zarówno z alcantary, jak i te skórzane jest stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. Aby pozbawić je kociej lub psiej sierści wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ścierką, lub gumową szczotką.     

 

kliknij i sprawdź, która tapicerka będzie odpowiadała Twoim potrzebom

 

Jak chronić meble?

 

Podstawową zasadą ochrony mebli przed domowymi pupilami, jest nauczenie ich korzystania z przedmiotów do tego przeznaczonych. Żadne specyfiki nie wpłyną na zachowanie zwierząt w taki sposób jak dostępne na rynku akcesoria, typu drapaki.

Wybierając funkcjonalne meble wykonane z materiałów wysokiej jakości, zwiększamy również swoje szanse, na utrzymanie ich w czystości. Nowoczesne technologie ułatwiają czyszczenie i zbieranie utraconej przez milusińskich sierści. Podczas aranżowania wnętrz warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiednich kolorów – odpowiednich, względem umaszczenia naszego pupila. Idealnie dopasowany odcień pomoże zmniejszyć widoczność odbitych śladów, czy pozostawionej sierści. 

Osoby, które nie wyobrażają sobie wnętrz bez tapicerowanych krzeseł, czy sofy powinny również wziąć pod uwagę wymienne pokrowce, które łatwiej będzie poddać czyszczeniu. Aby wzmocnić efekt, nie zaszkodzi również regularna pielęgnacja tapicerek odpowiednimi preparatami.

 


 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności