Koszyk0

Styl art déco w Twoim domu

2017-04-20


Codzienne rozwiązania, w niecodziennych odsłonach. Styl Art déco reprezentuje użyteczność i uporządkowanie, zachowując jednocześnie niekonwencjonalne aranżacje. We wnętrzach na próżno szukać nudy, czy banalnych rozwiązań. Art déco kocha symetrię i geometrię, dzięki czemu każde wnętrze jest niepowtarzalne i nie do podrobienia. Jeśli cenisz sobie unikatowość, z pewnością pokochasz ten styl.

Elementy determinujące art déco

Nic lepiej nie wpływa na charakter wnętrza niż niecodzienne krzesła o nietypowym kształcie, czy stoły drewniane o niestandardowej budowie. Z reguły masywne meble, o opływowych kształtach równoważono z miękkimi poduchami i efektownymi obiciami.

Styl art déco to do granic możliwości polerowane drewno.
To potężne stoły i krzesła wykonane z egzotycznych odmian drewna, takich jak palisander, heban, włoski orzech, czy mahoń.
To oryginalne biurka i głębokie, wygodne fotele.
Całość utrzymana w naturalnych barwach, których najlepszą ozdobą jest błyszcząca, lakierowana lub emaliowana powierzchnia.

Innymi tworzywami, które upodobali sobie miłośnicy stylu, są metale oraz szkło. Można je śmiało łączyć z oryginalnymi tkaninami, przez co stoły i krzesła przybierają niespotykane dotąd formy. Decydując się na meble z rodziny Art déco, z pewnością nie doświadczysz nudy.

 

Magia kontrastów

Styl art déco reprezentuje zbiór sprzeczności. Widoczne są w odważnych zestawieniach kontrastujących ze sobą barw (biel i czerń), materiałów (drewno, metal i szkło), czy faktur (szachownice, czy geometryczne wzory). Pozornie niepasujące do siebie elementy stanowią jednak jedną i wyjątkowo spójną całość. Monochromatyczne propozycje nadrabiają bogatym wzornictwem, wpływając na nieszablonowy charakter wnętrza.

Dużym atutem stylu jest możliwość łączenia elementów staroświeckich, wręcz zabytkowych ze współczesnymi propozycjami. Można tu mówić zarówno o meblach poddanych renowacjom, jak i ich współczesnych odpowiednikom. Proste formy zachwycają głównie dzięki niespotykanej dotąd funkcjonalności, która zdecydowanie stała się czynnikiem dominującym.

Charakterystyczne dla stylu są oczywiście dodatki, nawiązujące do eleganckich przestrzeni, takie jak kryształowe żyrandole, efektowne zegary, czy mosiężne figurki. Estetyka przeplata się tu z praktycznością, jednolite kolory uzupełnione są o rozmaite wzory, a proste materiały zaskakują strukturą. Wszystko utrzymane jest oczywiście w spójnej, lecz charakterystycznej stylistyce. Koniec końców umiejętnie stworzone wnętrze wyróżnia się harmonią, z powodzeniem można zakwalifikować je do pomieszczeń luksusowych.  Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności