Koszyk0

W jaki sposób stworzyć aranżację w stylu prowansalskim?

2017-03-09


Spokój, natura, tęsknota za barwną i bajeczną Prowansją... Poczucie sielanki, promienie słońca przenikające wnętrza, szlachetne wino, kamień, drewno, wspaniałe, nasycone kolorem łąki lawendy. Styl prowansalski, bo o nim mowa, od lat skrada serca osób tęskniących do natury i romantycznych aranżacji. Któż z nas, choć na chwilę nie chciałby przenieść się na niezwykłą prowincję?  Jak stworzyć aranżację w stylu prowansalskim? Co pozwoli nam osiągnąć efekt bezpiecznej, malowniczej krainy w naszym domu?

Jak umeblować wnętrze w stylu prowansalskim

Styl prowansalski tworzą proste, naturalne materiały, wyróżniające się jednak oryginalnymi rozwiązaniami i niebanalnymi deseniami. W aranżacjach wyczuwalny jest wyraźny wpływ przyrody i prowansalskich plenerów, dlatego też wnętrza wypełniają drewniane stoły i krzesła, zazwyczaj w naturalnych, jasnych odcieniach. Mogą być również barwione na kolory dominujące w stylu, czyli na biało lub beżowo – jasne kolory pozwolą na rozświetlenie i powiększenie wnętrza. Meble powinny być delikatne, lecz kunsztowne w swojej formie. Stoły do jadalni, jeśli wykonane z drewna stylizowanego na surowe, mogą zawierać delikatne zdobienia, czy ornamenty. Inspiracją powinny być motywy florystyczne, tak bardzo wyraźne w stylu Prowansji. Idealne krzesła drewniane to takie, które są proste i stabilne, przy równoczesnym zachowaniu lekkości szkieletu. Należy pamiętać, że styl prowansalski to finezja i przestrzeń. Efekt taki w znacznym stopniu kreują właśnie idealnie dobrane, naturalne meble.

Białe krzesło do kuchni KREM KR-12
Białe krzesło do kuchni KREM KR-12

Uzupełnienie stylu

Choć w stylu prowansalskim wyraźny jest motyw natury, ciężko jest mówić tu o skromności, czy konwencjonalnych rozwiązaniach. Ogólny kształt aranżacjom nadają bowiem charakterystyczne kolory, gra świateł i dodatki. Wystrój w dużej mierze determinują barwy, takie jak biel, beż, szarości, ale również oliwkowa zieleń, słoneczna żółć, czy lawendowy fiolet. Stosowane struktury i materiały może i są proste, ale uzupełnione wyrazistymi deseniami, takimi jak krata, pasy, czy wyobrażenia roślin, nabierają prawdziwego charakteru. Wyraźnym elementem, wybieranym do zdobienia pomieszczeń jest również kamień, barwiony na biało lub szaro – obrazowe wręcz odniesienie do francuskich uliczek i śródziemnomorskich krajobrazów. Stonowana kolorystyka, uzupełniona o efektowne gadżety, takie jak stylowe obrazy, czy drobne bibeloty, pozwolą uzyskać harmonię właściwą dla stylu prowansalskiego.

Jeśli szukasz pomysłu na wnętrze, w którym będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się po intensywnym dniu,

inspiracje czerp właśnie z Prowansji :-)

Naturalne materiały i jasne barwy z pewnością pomogą Ci w odnalezieniu poczucia sielskości i integracji z naturą.

Wnętrza w tym klimacie z pewnością są idealnym miejscem,żeby złapać oddech i móc się zregenerować.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły