Koszyk0

Jak szybko odmienić wnętrze?

2021-12-14


Urządzając mieszkanie, na dany styl zazwyczaj decydujemy się na długie lata. Mało kto może pozwolić sobie przecież na częste zmiany wystroju mieszkania. Byłoby to działanie nie tylko bardzo kosztowne, ale również nieprzyjazne dla środowiska w związku z koniecznością pozbycia się starych sprzętów i zakupu nowych. Wiadomo jednak, że wystrój wnętrza może znudzić się każdemu i jest to rzecz zupełnie normalna. Jak zatem dokonać zmian, które zbytnio nie obciążą budżetu i nie będą wiązały się z koniecznością zakupu nowych mebli?

Przemeblowanie

Najprostszą rzeczą jaką możemy zrobić, jest po prostu przemeblowanie. Wykorzystując posiadane już meble, po prostu zmień ich położenie. Tym sposobem, nie wydając nawet złotówki możesz cieszyć się nowym wystrojem wnętrza. Oczywiście by tego dokonać potrzeba kilku par silnych rąk, by poradzić sobie z najcięższymi sprzętami. Poproś więc do pomocy innych domowników albo zaangażuj do projektu znajomych. Zanim jednak zabierzecie się do pracy, przemyśl najlepsze nowe ustawienia mebli. Być może okaże się, że nic z tego, ponieważ mieszkanie jest nieustawne, a pierwotne ułożenie mebli było tym najlepszym.

Dowiedz się więcej na temat tego jak urządzić wąskie mieszkanie

Jednak kto wie – może wpadniesz jednak na świetny pomysł i nowe ułożenie okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, którego nie będziesz już chciał zmieniać. Kto nie eksperymentuje, ten nigdy się nie przekona. Spójrz więc na swoje mieszkanie i zastanów się co i gdzie można by przesunąć, by uzyskać jak najlepszy efekt!

meble styl skandynawski

Zobacz nasze oryginalne stoliki kawowe i daj się zainspirować!

Postaw na dodatki

Jeśli za wszelką cenę chcesz coś zmienić, postaw na dodatki. Wymiana ich to nie tak duży koszt jak zakup nowych mebli. Jeśli chcesz wybrać opcję najbardziej przyjazną dla środowiska, wybierz się na targ staroci w poszukiwaniu perełek. Jeśli takie akcje organizowane są w Twojej okolicy, możesz również wybrać się na tzw. wymianę sąsiedzką. Tam możesz sprzedać swoje stare ozdoby i za symboliczne kwoty zakupić nowe, a może uda Ci się nawet dokonać wymiany dodatków z innymi wystawcami. Takie akcje to nie tylko świetny sposób na proekologiczne pozbycie się rzeczy, które już Ci się znudziły i nabycie nowych, ale także dobra okazja do poznania ciekawych ludzi z okolicy.

Zabaw się w DIY

DIY, czyli do it yourself (zrób to sam) to hobby polegające na samodzielnym tworzeniu lub przerabianiu mebli i dodatków. Oczywiście nie jest to czynność, którą pokochają wszyscy, bez wątpienia warto jednak spróbować. DIY wymaga trochę czasu i pracy, może jednak dać naprawdę niesamowitą satysfakcję. To także świetny sposób na odświeżenie wnętrza, w którym zaczyna już wiać nudą czy danie drugiego życia meblom znalezionym na targu staroci czy strychu u babci.

DIY Zrob to sam

Kup kwiaty

Kup kwiaty! Rośliny potrafią nadać wnętrzu niesamowitego charakteru. Z posiadaniem ich w mieszkaniu wiążą się też inne korzyści – ich zieleń ma działanie wyciszające i relaksujące. W pomieszczeniach pełnych roślin lepiej się wypoczywa. A może okaże się, że masz do tego dryg i uprawa roślin pokojowych stanie się Twoim nowym hobby? By zdobyć nowe rośliny możesz również umówić się ze znajomymi o podobnych zainteresowaniach na wymianę szczepek. Tym sposobem, swoją nową roślinę możesz wyhodować już od „bobasa”.

Zobacz nasz nowoczesny stolik kawowy z dębowym blatem - w sam raz na roślinną dekorację!

kwiaty w salonie

Dowiedz się więcej  o stylu organicznym i naturalnych wnętrzach

Podsumowanie

Urządzenie mieszkania w konkretny sposób nie oznacza, że w tej odsłonie pozostanie z Tobą już na zawsze. Przemeblowanie i wprowadzanie zmian może okazać się świetną rozrywką. Daj się ponieść kreatywności wymyślając rozwiązania, które nie będą zbyt obciążające dla portfela, a które i tak wniosą pożądany powiew świeżości.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły