Koszyk0

Jakie krzesła do salonu wybrać?

2020-05-04


Wybór krzeseł do salonu nie powinien być pochopną decyzją. W końcu ich wygląd będzie rzutował na to, jak zaprezentuje się całe pomieszczenie. Dlatego też powinniśmy dokładnie rozważyć jaki styl wnętrzarski najbardziej nam odpowiada – tak, by nasze nowe krzesła dokładnie z nim współgrały. W końcu stół i krzesła są niezwykle ważnym elementem każdego salonu, czy jadalni – a w przypadku tego drugiego pomieszczenia nawet punktem centralnym.

Style do wyboru

W naszym sklepie Stół Plus Krzesła mamy mnóstwo stylów do wyboru – jesteśmy wiec przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możecie wybierać między krzesłami minimalistycznymi, rustykalnymi, klasycznymi, a nawet stylizowanymi na retro. Duże znaczenie ma także materiał, z którego wykonane są nasze meble. Na pewno najlepiej będzie wybrać meble drewniane – nie tylko prezentują się one niezwykle elegancjo, ale są także trwałe. Powinniśmy też sprawdzić czy kolor tapicerki współgra dobrze z innymi elementami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Oto kilka przykładów z naszego sklepu Stół Plus Krzesła, które mogą Wam się spodobać:

* Marie - krzesło w stylu francuskim

krzesło w stylu francuskim

* Renee - krzesło do jadalni

krzesło do jadalni

* Julie - krzesło minimalistyczne

krzesło minimalistyczne

Przede wszystkim komfort użytkowania

Jednak poza wyjątkowym designem, musimy także pamiętać o innych kluczowych aspektach, które czynią nasze krzesła wyjątkowymi – mowa tutaj o funkcjonalności, wygodzie i komforcie użytkowania. Ergonomia to niezwykle ważna kwestia, o której nie możemy zapominać. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na takie aspekty jak: wysokość siedziska, głębokość siedziska oraz wysokość i kąt odchylenia oparcia. Musimy też pamiętać, że każdy z nas zbudowany jest inaczej i komfort użytkowania będzie zależny od naszego wzrostu i postury.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że jedno krzesło zajmuje około 60 cm miejsca przy stole. Siedzisko powinno znajdować się 45-49 centymetrów nad podłogą, a idealna odległość pomiędzy krzesłem, a krawędzią stołu to 30 cm. Oparcie natomiast nie powinno być wyżej niż 20 cm ponad blat stołu.

By osoba siedziała wygodnie, siedzisko powinno znajdować się około trzech – pięciu centymetrów poniżej zgięcia kolanowego osoby siedzącej. Siedzisko ustawione zbyt nisko lub zbyt wysoko wpływa niekorzystnie na ustawienie ciała i rozłożenie ciężaru. W sytuacji idealnej, kolana zgięte są pod katem dziewięćdziesięciu stopni, a stopy w całości spoczywają na podłodze. Powinniśmy też zwrócić uwagę na głębokość siedziska – zbyt głębokie może mocno obciążyć kręgosłup, a zbyt płytkie – spowodować zbyt mocny nacisk na niektóre partie ciała. W przypadku sytuacji optymalnej, z przodu powinna wystawać 1/3 długości uda. Również oparcie jest bardzo istotne. Powinno wspierać naturalne wygięcie kręgosłupa.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności