Koszyk0

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do jadalni

2019-11-12


Nieważne, czy jest to codzienny posiłek czy też świąteczny obiad– jadalnia to pomieszczenie wyjątkowe, w którym odbywają się najbardziej doniosłe wydarzenia dla grona rodzinnego. Bez dwóch zdań w jadalni spędzamy sporo wolnego czasu. Z tego powodu meble, które się w niej znajdą, również powinny być szczególne i wyjątkowe, aby atmosfera w jadalni była ciepła i dawała poczucie komfortu.

Co jest najważniejsze podczas doboru odpowiednich mebli do jadalni?

Zastanawiając się nad tym, w jaki sposób zaaranżować wspomniane pomieszczenie, należy przede wszystkim określić to, jakie tak naprawdę przeznaczenie ma nasza jadalnia. W wielu domach, z powodu niewielkiego metrażu, jest ona połączona z kuchnią. Takie rozwiązanie to oczywiście ogromna wygoda i funkcjonalność, ale z drugiej strony może wiązać się z pewnymi ograniczeniami jeśli chodzi o meble, a przede wszystkim o stół oraz odpowiednio dobrane krzesła. Na stronie stolpluskrzesla.pl dostępne są bardzo praktyczne zestawy stołów rozkładanych z krzesłami, jak na przykład Stół rozkładany aż do 250 cm plus 6 krzeseł. Wspomniana opcja pozwoli na oszczędność cennego miejsca w pomieszczeniu oraz na estetyczny i efektowny wygląd naszej kuchnio– jadalni. W przypadku, gdy mamy dostęp do oddzielnej jadalni, która jest, dodatkowo dość przestronna, możemy z czystym sumieniem pozwolić sobie na większy stół.

Co jeszcze wziąć pod uwagę, wybierając meble do jadalni?

Kolejnym, niezmiernie istotnym, aspektem jest to, jak bardzo obszerna jest nasza jadalnia. Warto pamiętać o tym, że stół i inne meble o prostokątnym kształcie optycznie wydłużą dość wąskie pomieszczenie. Kanciaste wyposażenie jest również w stanie powiększyć naszą jadalnię. Jeżeli dysponujemy obszerną jadalnią, bardzo dobrym rozwiązaniem może być stół okrągły, który nie tylko świetnie i elegancko wygląda, ale również pozwala na zapewnienie równoważności wszystkich, zajmowanych przy nim miejsc. Dobrze sprawdzi się w takim przypadku chociażby Stół okrągły Ludwik– rozkładany do 210cm. Obecnie coraz bardziej popularnym i niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest umieszczanie w jadalni stołów o kształcie eliptycznym, mających zaokrąglone kształty. Będą one rewelacyjnie prezentować się zarówno w nowocześnie, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach.

Jak dopasować krzesła do stołu w naszej jadalni?

Jeśli chodzi o krzesła, liczy się nie tylko ich jakość i wykonanie, ale również ilość. Trzeba tu przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wiele osób będzie na co dzień zasiadać do stołu oraz jak często przyjmujemy w domu gości. To bardzo ważne, aby każdy z domowników miał miejsce, na którym będzie mógł usiąść, ale też, aby ewentualni goście mogli spokojnie spocząć. Pamiętajmy o tym, aby nie ustawiać krzeseł w zbyt małej odległości od siebie. Jest to istotne, ponieważ każdy z członków naszej rodziny powinien mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń przy stole. Podczas dobierania odpowiednich krzeseł do naszej jadalni przemyślmy również, czy nie będą one przeszkadzać innym osobom w przechodzeniu przez pomieszczenie lub w innych czynnościach dnia codziennego. W krzesłach niezwykle ważne jest również to, w jaki sposób są one wykonane oraz wykończone. Ogólna zasada mówi o tym, że siedziska pozbawione tapicerki sprawdzą się w jadalniach połączonych na przykład z kuchnią, zaś tapicerowane będą lepiej prezentować się w pomieszczeniach dużych i reprezentacyjnych. Dobrym przykładem będzie tu chociażby krzesło do jadalni numer 64, które zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów pięknem i wysoką jakością wykonania.

O czym jeszcze pamiętać podczas doboru mebli idealnych do naszej jadalni?

Choć może wydawać się to najmniej ważne, meble do wspomnianego pomieszczenia należy dopasować do aranżacji całego domu. W przypadku, gdy cenimy sobie tradycyjne wykończenia i dekoracje, a także naturalność, świetnym rozwiązaniem będą oczywiście meble drewniane lub posiadające charakterystyczne akcenty wykonane z tego surowca. Nadadzą one każdemu wnętrzu domowej, ciepłej i przytulnej atmosfery. Pamiętajmy również o tym, że drewno jest po prostu synonimem bogactwa i prestiżu, dzięki czemu takie meble w naszej jadalni z pewnością zrobią ogromne wrażenie na każdej osobie, która nasz dom odwiedzi. Aby wnętrze wyglądało możliwie jak najlepiej, ale też by było praktyczne, estetyczne i funkcjonalne, warto dopasować kolor mebli, a przede wszystkim stołu i krzeseł, do stopnia nasłonecznienia jadalni. W sytuacji, gdy pomieszczenie jest dość ciemne, dobrym wyborem będą jasne elementy wyposażenia, w przeciwnym wypadku można uzyskać nadmierny efekt mroku i przytłoczenia, co nie jest korzystne dla żadnej jadalni. Choć odpowiednia aranżacja może wydać się zadaniem trudnym, żmudnym i czasochłonnym, gwarantujemy, że dobre przygotowanie się do tego, da znakomite efekty. Dobór najlepszych mebli jest zatem niezmiernie istotny, aby nasza jadalnia sprawiała jak najlepsze wrażenie i była miejscem, do którego chce się wracać po całym dniu obowiązków. Z naszymi poradami stanie się to czystą przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

Warto przeczytać: Krzesła z obiciem czy bez? Jakie wybrać do jadalni?

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności