Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Czym się kierować przy wyborze drewnianego stołu?

2018-10-16


Stół jest jednym z najważniejszych mebli w domu. To centralny punkt kuchni, jadalni, pokoju dziennego – miejsce, przy którym spotykają się domownicy, żeby wspólnie spożywać posiłki, odrabiać zadania domowe czy grać w gry planszowe. Aby móc cieszyć się idealnym wyglądem i funkcjonalnością stołu przez długi czas, przed zakupem odpowiedniego mebla, warto wziąć pod uwagę kilka rad ekspertów. Czym się kierować podczas wyboru idealnego drewnianego stołu do mieszkania? Dlaczego zdecydować się na drewno?

Wysokość i powierzchnia stołu – dlaczego są ważne?

Jedną z najważniejszych cech, którą należy wciąż pod uwagę podczas zakupu stołu, również tego drewnianego, jest jego wysokość. Standardowo wynosi ona 74-76 cm. Blat stołu powinien być na tyle duży, żeby każda z siedzących przy nim osób miała do dyspozycji powierzchnię około 40-60 cm. Praktycznym rozwiązaniem są stoły rozkładane, które można powiększyć, kiedy spodziewamy się większej ilości gości. W tym przypadku przed zakupem konieczne jest sprawdzenie, czy po rozłożeniu blat jest stabilny i równy.

Stół vs gatunek drewna

Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych surowców na stoły i krzesła. Nic dziwnego – to materiał trwały, odznaczający się walorami estetycznymi, ekologiczny i w pełni odnawialny. Kupując wykonany z niego stół, warto przyjrzeć się cechom różnych gatunków drewna. Drewno dębowe jest wyjątkowo trwałe i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Sosna jest lekka, ale miękka, więc łatwo uszkodzić powierzchnię sosnowego blatu, na przykład kuchennym nożem. Drewno egzotyczne, w tym tekowe, charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć, w związku z czym sprawdzi się w kuchni. 

Stół drewniany rozkładany w stylu angielskim

Dopasowanie do pozostałych elementów aranżacji wnętrza

Decydując się na wybór drewnianego stołu, nie trzeba jednocześnie wymieniać pozostałych mebli w pomieszczeniu. Warto jednak dopasować nowy nabytek do stylu aranżacji. Drewno, jako wyjątkowo neutralny surowiec, świetnie komponuje się z innymi materiałami, takimi jak szkło, metal, beton, tkanina. Biały, minimalistyczny stół do kuchni można spokojnie połączyć z kolorowymi, tapicerowanymi krzesłami, a popielaty stół z tłoczonymi nogami zestawić na zasadzie kontrastu z nowoczesnym laminowanym blatem. Wahasz się, jak dopasować stół drewniany do barw wnętrza? Eksperci są zgodni: chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie, warto postawić na kolor stołu zbliżony do odcienia podłogi i pozostałych mebli. Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu do przestronnej jadalni czy salonu przytulnej atmosfery, należy wybrać odważne zestawienia, takie jak ciemny stół w angielskim stylu i kremowe panele na podłodze.

 

 

OBEJRZYJ NASZ FILM INSTRUKTAŻOWYTa strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności