Koszyk0

Kilka wskazówek na temat pielęgnacji mebli drewnianych

2018-03-21


Drewniane meble to niewątpliwie wspaniała ozdoba każdego mieszkania. Drewno nigdy nie wychodzi z mody i jest trwałym oraz bezpiecznym materiałem. Należy jednak dbać o nie w odpowiedni sposób, aby na długie lata zachowało swój wygląd. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji mebli wykonanych z drewna.

Pielęgnacja mebli lakierowanych

 

Meble drewniane pokryte lakierem to idealny wybór w każdym domu, w którym mieszkają małe dzieci. Dzięki pokryciu ich szczelną warstwą lakieru, nie trzeba obawiać się, kiedy na ławę lub stół wyleje się sok lub spadną resztki jedzenia.

 

 

 

Jak pielęgnować drewniane meble lakierowane?

  • Najlepszym rozwiązaniem podczas czyszczenia takich mebli, jest oczywiście zastosowanie miękkiej, czystej ściereczki bawełnianej lub wykonanej z nowoczesnej mikrofibry.
  • Meble najlepiej jest czyścić samą wodą - można też dorzucić do niej nieco płatków mydlanych.
  • Takich mebli nie wolno nigdy szorować, ani skrobać - może to bowiem uszkodzić warstwę lakier, a takiej sytuacji nie ma już możliwości renowacji mebla w warunkach domowych i potrzebny jest fachowiec.

Nie wszystkie meble z wysokim połyskiem to jednak meble lakierowane. Przykładem może być piękne krzesło stylowe połysk model 30TP https://stolpluskrzesla.pl/c306-krzesla-stylowe/p5632-krzeslo-stylowe-polysk-model-30tp, które dla odmiany pokryto bejcą wodną najwyższej jakości.

Krzesło stylowe POŁYSK MODEL 30TP

 

Pielęgnacja mebli pokrytych woskiem

Meble woskowane wymagają znacznie większej troski i uwagi od swoich właścicieli. Przede wszystkim, należy je bowiem czyścić specjalnie przeznaczonymi do tego celu środkami.

  • Zastosowanie wody lub mokrej ściereczki w przypadku takich mebli, może je zwyczajnie uszkodzić.
  • Meble z kurzu należy oczyszczać miękką i suchą bawełnianą ściereczką.
  • Aby je odświeżyć, najlepiej stosować woski naturalne, na przykład wosk pszczeli - oczywiście, można zastosować ten sam wosk, którego użyto pierwotnie.
  • Po woskowaniu, najlepiej jest wypolerować mebel za pomocą suchej i czystej szmatki.

 Doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na meblu solidnym i łatwym w czyszczeniu jest stół okrągły https://stolpluskrzesla.pl/c300-stoly-okragle/p6233-stol-okragly, który pokryty został bejcą wodną.

 

Pielęgnacja mebli olejowanych

Najczęściej spotkać można właśnie meble olejowane, które są ekologiczne i bezpieczne w każdym domu. Poza tym, olejowanie uwydatnia słoje drewna, sprawiając, że meble stają się jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie. 
 
Aby meble olejowane były piękne na długie lata, najlepiej jest czyścić je wzdłuż słojów za pomocą delikatnie zwilżonej, miękkiej szmatki. Sama woda wystarczy, najlepiej nie używać do tego celu żadnych innych środków.

 

 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności