Koszyk0

Krzesła nowoczesne do kuchni, a styl prowansalski

2018-02-27


Przytulna przestrzeń i niebanalne meble to to, co charakteryzuje styl prowansalski. Od lat chętnie gości na salonach i wypełnia klimatyczne kuchnie, głównie za sprawą licznych odniesień do tradycji i sielskości francuskiej wsi. Styl prowansalski to również designerskie meble, które w idealny sposób spajają klasykę z nowoczesnością.

 

Aranżacje z klimatem

Różnorodność interpretacyjna stylu prowansalskiego sprawia, że na jego wyjątkową atmosferę składają się nie tylko tradycyjne elementy rodem z Prowansji, ale również nowoczesne, budujące całość aranżacji. Styl prowansalski to przede wszystkim śnieżna biel w towarzystwie naturalnych materiałów. Na klimat aranżacji składają się naturalne i przyjemne w dotyku tkaniny, nawiązujące do świata przyrody. Królują w nim pastelowe barwy, takie jak jasny fiolet, subtelna żółć i błękity. Odnoszące się do pejzaży regionu kolory, z powodzeniem przyjęły się jako obicia nowoczesnych krzeseł, czy wypoczynków.

Meble w stylu prowansalskim to przede wszystkim jasne, solidne formy. To połączenie jakości materiału z charakterystycznymi kształtami. W aranżacjach zobaczymy stoły stylizowane na surowe drewno lub barwione na biało. Wokół nich znajdziemy nowoczesne krzesła, które łączą prostotę z niebanalnym designem. Charakter Prowansji zestawiony z nowoczesnymi meblami to wprost idealne połączenie dla osób, poszukujących inspiracji do stworzenia przytulnego wnętrza.

Nowoczesne meble kuchenne

Kuchnia to miejsce, które powinno charakteryzować się funkcjonalnością. Jedną z najistotniejszych kwestii podczas projektowania tego pomieszczenia oprócz określenia preferowanego stylu, jest dobór mebli, które będą ułatwiać wykonywanie codziennych czynności. Nowoczesne meble pomogą podkreślić klasyczne style aranżacyjne, nadając im  niespotykanego dotąd kolorytu. Przejawiać się to może w oryginalnych obiciach, zastosowaniu nietypowych tkanin, czy zastosowaniu niekonwencjonalnych kolorów.

Białe krzesło nowoczesne - model 63
 

Nowoczesne krzesła do kuchni w stylu prowansalskim najczęściej spotkamy pod postacią jasnej sosny, impregnowanej bezbarwnym lakierem sonomy, czy innego drewna barwionego na biało. Pozornie proste oparcia zaskakują dzięki efektownym rozwiązaniom, takim jak subtelne zdobienia, czy dekoracyjne łączenia. Zainteresowanie wzbudzają również miękkie siedziska, utrzymywane w pastelowych odcieniach lub nawiązującymi do motywów natury i życia na wsi. Dzięki licznym dodatkom pomieszczenia stają się bardziej wyraziste i pełne funkcjonalnych dekoracji. Wnętrze w stylu prowansalskim to idealna propozycja dla osób, którym zależy na stworzeniu przytulnej atmosfery w swoim domu. 
 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły