Koszyk0

Stoły okrągłe i wspólne posiłki. Jakie modele wybierać dla dużej rodzi

2018-02-07


Urządzając mieszkanie, staramy się wybierać meble, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Wybierając stół, bierzemy przede wszystkim pod uwagę ilość domowników oraz przestrzeń, w której zdecydujemy się go ulokować. Niewiele jest przyjemniejszych rytuałów niż celebracja posiłków w rodzinnym gronie. Czym się kierować podczas wyboru stołu i jakie modele najlepiej sprawdzą się przy dużej ilości osób? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Idealny stół dla licznej rodziny

Wybór stołu nie należy do najłatwiejszych decyzji. Proces należy rozpocząć od określenia miejsca, w którym zdecydujemy się go postawić. Jeśli dysponujemy stosunkowo liczną ilością domowników, kluczowa będzie dla nas powierzchnia, którą zajmie nasz stół. Modele o okrągłym blacie umożliwiają przygotowanie większej ilości miejsc niż w przypadku klasycznego, prostokątnego blatu. Brak kantów wiąże się z brakiem ograniczeń, dzięki czemu do wspólnego posiłki może zasiąść relatywnie więcej osób niż w przypadku kanciastego konkurenta. Liczna rodzina doceni pojemność blatu oraz możliwość swobodnego kontaktu pomiędzy wszystkimi domownikami, którzy przy nim zasiądą.

 

Wśród szerokiej gamy stołów z okrągłymi blatami znaleźć można klasyczne propozycje ze szlachetnego drewna, które idealnie wkomponują się w klasyczne i eklektyczne aranżacje wnętrz.
Modele proste i surowe lub wzbogacone efektownymi elementami dekoracyjnymi.
Sympatykom nowoczesnego minimalizmu, industrialnych kuchni, czy loftowych salonów do gustu przypadną stylowe, barwione na biało blaty, charakteryzujące się lekkością i subtelnością.

 

Zalety okrągłego stołu

Podstawową zaletą okrągłego stołu jest jego funkcjonalność. Spora ilość powierzchni roboczej sprawia, że sprawdzi się zarówno podczas codziennych czynności, jak i okazjonalnych spotkań z przyjaciółmi. Sprawdzi się jako stół jadalniany, stolik kawowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stał się centralną częścią eleganckiego salonu.
Znajdzie również zastosowanie, jako miejsce pracy, stanowiąc idealną powierzchnię do pracy na komputerze, czy nauki.

 

Spora pojemność oraz możliwość integracji domowników sprawiają, że stoły okrągłe coraz częściej zastępują kwadratowe odpowiedniki. Na uwagę zasługuje również brak ostrych krawędzi blatu, co jest szczególnie istotne, jeśli w domu obecne są małe dzieci. Inną korzyścią wynikające z posiadania okrągłego stołu jest możliwość swobodnego dostępu do niego w każdej sytuacji i z każdej strony.
Podczas wspólnych posiłków wszyscy domownicy będą mieli równe szanse w sięganiu po umiejscowione na nim smakołyki.
Okrągły stół nie uznaje hierarchii, przy nim wszyscy są równi i tak samo ważni.

 

 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności