Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Minimalizm w mieszkaniu

2018-01-10


Minimalizm to nie tylko mała ilość elementów w wystroju w mieszkaniu, ale przede wszystkim refleksja nad wartościami poszczególnych dekoracji w naszym wnętrzu. Chcąc postawić na ten unikatowy styl, musimy pamiętać o kilku zasadach, bez których nigdy nie osiągniemy upragnionego efektu w naszych czterech kątach. 

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy!

Minimalizm to nie tylko styl urządzania mieszkania. To przede wszystkim styl życia. Dlatego chcąc zmienić swoje wnętrze, najpierw samemu przygotuj się na tę zmianę. 

Po pierwsze: Wyrzuć wszystko, co ci się nie przyda. Stare gazety, zeszyty, niepiszące długopisy, pamiątki z wakacji, bibeloty i inne rzeczy, które zwyczaje zagracają twoje mieszkanie. 

Po drugie: Wyrzuć ubrania, które zalegają Tobie w szafie. Tworząc minimalistyczne pamiętaj o strefie szaf, która jest równie ważne jak późniejszy wystrój. Odrzuć na bok sentymenty i pozbądź się każdego swojego niepotrzebnego ubrania! 

Po trzecie: Ponownie dokonaj selekcji rzeczy z punktu 1 i 2. Dopiero po wykonaniu tych 3 czynności, jesteś w stanie, urządzać swoje wnętrze. 

Minimalizm to znaczy...?

Gdy już wszelkie niepotrzebne Tobie rzeczy wylądowały w śmietniku, możesz myśleć o wystroju wnętrza. Zacznij od wyboru kolorów. Kolory powinny być zgodne z Twoimi upodobaniami, ale nie powinno być ich za dużo. Doskonałe rozwiązanie to lekko złamane białe ściany i dębowe stoły i krzesła. Projektując swoje minimalistyczne wnętrze, zrób sobie limity na takie dodatki jak świece, wazony, zdjęcia i obrazy. Pamiętaj o głównej zasadzie: less is more! W kuchni także pozbądź się wszelkich niepotrzebnych gadżetów. Zostaw sobie przestrzeń na przygotowywanie posiłków, a produkty takie jak ryż, mąka itd. zapakuj w przezroczyste słoiki. 

Twoje wnętrze czyli Ty! 

Dekorując i projektując swoje niepowtarzalne, minimalistyczne wnętrze musisz pamiętać o tym, że to ty masz się w nim dobrze czuć. Poradniki takie, jak ten podpowiedzą Tobie, jak się do tego zabrać i jakich wyborów dokonać, jednak to do Ciebie należy ostateczna decyzja, co znajdzie się w Twoim mieszkaniu! Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności