Koszyk0

Taborety drewniane. Nie tylko do siedzenia...

2017-12-11


Ponadczasowe, trwałe meble, które znaleźć można praktycznie w każdym domu. Taborety, bo o nich mowa, stanowią atrakcyjny (pod różnymi względami) element wystroju wnętrz.

Tradycyjnie znajdują się w kuchni. Małe rozmiary, wysokość siedzenia jak w zwykłym krześle, ale brak oparcia,  dzięki temu mieszczą się pod stołem zajmując zero miejsca. Ale to nie wszystko, poznaj 5 sposobów na wykorzystanie taboretów w swoim domu.

1) Nocny stolik

 

Niewielki kształt sprawia, że taborety coraz chętniej wykorzystywane są w rozmaitych aranżacjach. Klasyczne drewno dopasować można do minimalistycznych sypialni w stylu skandynawskim, czy intrygującej kompozycji vintage. Taborety zamiast topornych szafek pomagają w uzyskaniu przestrzeni, nadając jej lekkości.

 

2) Praktyczny podest

 

Jeżeli masz małą kuchnie, zapewne byłeś zmuszony do zabudowania ją pod sam sufit, a w takiej sytuacji dostęp do górnych szafek jest mocno utrudniony. Co zrobić w takiej sytuacji? Istnieją specjalne taborety które można wykorzystać jako praktyczny podest. Funkcjonalność takiego taboretu doceni każdy, kto kiedykolwiek został zmuszony do zdjęcia jakiegoś przedmiotu z wysokości. Stanowi atrakcyjną alternatywę dla drabiny, której przechowywanie w niewielkim mieszkaniu może być dość problematyczne. Stabilny taboret jest praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki któremu sięganie do wyższych półek nie będzie stanowić problemu. Pamiętaj, że większość taboretów nie nadaje się, aby na nich stawać, ze względu na zbyt małą stabilność. Musisz szukać specjalnego.

 

3) Designerska donica

Drewniane elementy idealnie pasują zarówno do jadalni, kuchni, jak i sypialni, czy salonu. Taboret obrócony siedziskiem w dół i obity za pomocą miękkiej tkaniny może zostać użyty, jako osłonka na donicę. Designerskim hitem są materiałowe obicia, na przykład wykonane z włóczki. Dzięki temu zabiegowi taboret wygląda nowocześnie i stylowo, a nasze pomieszczenie zostaje wzbogacone o walory estetyczne.

 

4) Poręczny organizer

 

Taboret wykonany z drewna można wykorzystać, jako użyteczny organizer. Obrócony do góry nogami posłużyć może do przechowywania plakatów lub wielkoformatowych dokumentów. Nogi mebla stanowią naturalny ogranicznik, który uniemożliwi wypadanie przedmiotów. Decydując się na wypełnienie powierzchni pomiędzy nogami, uzyskamy zamkniętą konstrukcję, w której możliwe będzie umieszczenie mniejszych przedmiotów, np. bielizny, czy artykułów codziennego użytku.

 

5) Mebel ogrodowy

 

Kto powiedział, że drewniany taboret powinien znajdować się w domu? Odpowiednio zaimpregnowane meble możesz wykorzystać w przydomowym ogrodzie, czy w altanie. Kilka sztuk ustawionych koło siebie zastąpi ławę. Przy odrobinie pracy, odwrócony taboret może posłużyć za podstawę rabaty do kwiatów. Siedzisko taboretu, uzupełnione o drewniane belki, deski, łańcuchy i metalowe zaczepy, umożliwi własnoręczne stworzenie ogrodowej huśtawki.

Taborety z powodzeniem zastępują standardowe krzesła. Rozwiązanie docenią szczególnie osoby, które dysponują niewielką ilością powierzchni użytkowej. Można je w wygodny sposób przechowywać, ich niewielki rozmiar sprawia, że łatwo je przechowywać.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności