Koszyk0

Stoły rozkładane w małych wnętrzach. Jak zaaranżować swoje M.

2017-12-06


Wielu architektów wnętrz zgodnie twierdzi, że aranżacja małych powierzchni stanowi dla nich nie lada wyzwanie. Niniejszy artykuł poświęcony został rozwiązaniom, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. 

Jak zaaranżować niewielkie wnętrze?

Podejmując próbę aranżacji przestrzeni, należy pamiętać o dostosowaniu wystroju do zastanych warunków. Kluczowy w tym przypadku jest metraż, ułożenie pomieszczeń, a nawet stopień nasłonecznienia w lokalu. To, co kreuje przestrzeń to zestawienie właściwych kolorów i dobór odpowiednich mebli. Zmagając się z aranżacją małego mieszkania, warto zdecydować się na style, oparte na jasnych barwach. Biel, beże i delikatne szarości znane ze stylu skandynawskiego, czy industrialnego optycznie powiększają pomieszczenie. Odpowiednie oświetlenie nie tylko buduje nastrój, ale również nadaje aranżacji nowoczesnego charakteru.

W niewielkich mieszkaniach świetnie sprawdzają się odbijające światło lustra, które potęgują poczucie otwartej przestrzeni. Meble i wyposażenie mieszkania powinno być lekkie i otwarte. Co to znaczy? Zamknięte szafy i  zabudowy umieść najlepiej w sypialni. Jeżeli potrzebujesz zamykanych szafek, zastosuj przeszklone drzwiczki. Jeżeli nie chcesz się chwalić co jest w środku szafek użyj szkła mlecznego. Otwarte szafki i półki wizualnie nie zabierają przestrzeni. Jeżeli potrzebujesz miejsca do przechowywania rzeczy rzadko używanych lub sezonowych zrób zabudowy/pawlacze w korytarzu pod sufitem, tak aby nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Poniżej zostaw pustą przestrzeń lub umieść prostą półkę. Wybierając styl aranżowanego wnętrza, należy pamiętać, aby aranżacja była spójna i przede wszystkim przyjazna w codziennym użytkowaniu.

 

 

 

Meble do małych wnętrz

Niewielkim wnętrzom dedykowane jest kompaktowe wyposażenie, które można z łatwością dostosować do stylu danego lokum. Ponadczasowe, drewniane meble szczególnie wtedy, jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca, powinny nie tylko wyróżniać się niebanalnym designem, ale przede wszystkim muszą być praktyczne i wygodne. Atrakcyjna aranżacja to taka, która nie tylko świetnie się prezentuje, ale również usprawnia prozaiczne czynności.

Odpowiedzią na skromny metraż są rozkładane meble, które zachwycają funkcjonalnością. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na potężny, dębowy stół ulokowany w centralnym punkcie domu, warto wspomóc się alternatywnym rozwiązaniem. Wybór rozkładanego stołu to propozycja dla wszystkich, dla których przestrzeń w mieszkaniu jest na wagę złota. Opcja rozkładania blatu znajdzie zastosowanie w niewielkiej kuchni, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie większej powierzchni do wykonywania kuchennych zobowiązań. Nie inaczej dzieje się, jeśli zdecydujemy się na rozkładany stół do jadalni lub salonu.

 

 

Na co dzień niewielki kwadratowy stół 80cm na 80cm możesz dosunąć jednym bokiem do ściany i postawić przy nim trzy krzesła. Takie rozwiązanie  zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a świetnie się sprawdza. A od święta standardową długość stołu można wydłużyć nawet o 2 metry, używając w tym celu specjalnych wkładek, co sprawdza się podczas rodzinnych eventów i spotkań z przyjaciółmi. Co z krzesłami?  Do małych pomieszczeń wstaw niskie krzesła, z delikatnym oparciem. Jeżeli potrzebujesz miękkiego oparcia wybierz taki model którego oparcie jest częściowo tapicerowane. Najlepiej gdy wybierzesz krzesło z drewnianymi szczebelkami, zyskasz w ten sposób na przestronności pomieszczenia.

Możliwość dostosowywania mebli do konkretnej sytuacji zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w niewielkim lokum. Przystępując do aranżowania mieszkania, warto odwoływać się do rozwiązań, które dodatkowo będą ułatwiać domownikom codzienne życie.

 

 Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności