Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Białe meble – jak samodzielnie je wykonać?

2017-08-04


Jasne, estetyczne wnętrza nieustannie są na topie. Białe ściany i meble są nie tylko efektowne, ale również nadają charakter pomieszczeniom. Biel idealnie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami. Na przestrzeni lat można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania meblami barwionymi na biało, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

Nic w tym dziwnego, gdyż świetnie prezentują się zarówno w salonie, kuchni czy jadalni.  Poznaj proste triki, które sprawią, że Twój drewniany mebel nie będzie wyglądało niczym sztampowy, nudny przedmiot. Odnów go i nadaj mu drugie życie. 

 

Od czego zacząć?

Pracę rozpocznij od przygotowania MIEJSCA PRACY oraz potrzebnych do renowacji mebla materiałów. Odnawiany mebel musi być wykonany z drewna lub tworzywa drzewnego w stanie surowym. Jeśli pokryty jest lakierem, konieczne będzie USUNIĘCIE GO Z POWIERZCHNI, którą planujemy malować. Malowanie krzesła wymagać będzie od nas ROZDZIELENIA DREWNIANEGO STELAŻA z pozostałymi elementami (np. obiciem). Przygotowanie mebla do malowania należy rozpocząć od WYSZLIFOWANIA powierzchni szlifierką lub papierem ściernym.

 

 

Co dalej?

Kolejnym etapem renowacji powinno być BEJCOWANIE, przy użyciu białej bejcy nitro. To szybkoschnąca substancja, która po około 15 minutach (w zależności od marki) utrwali wyrazistość słojów oraz zapewnii warstwę ochronną bejcowanej powierzchni. Dzięki tej właściwości dość sprawnie będzie można przejść do kolejnego kroku, jakim jest LAKIEROWANIE. Warto skorzystać z lakieru nitro. Jest prosty w użyciu i szybko schnie, dzięki czemu nasza praca przebiegać będzie sprawnie. W celu wzmocnienia efektu warto powtórzyć czynność lakierowania przynajmniej dwukrotnie.  

Malowanie mebli białą bejcą powinno przebiegać w DOKŁADNY sposób, aby na pokrywanej powierzchni nie pozostały żadne prześwity. W przypadku krzeseł warto, aby była to dosyć GRUBA WARSTWA. Malujemy i czekamy, aż farba wyschnie. Po wyschnięciu należy delikatnie przetrzeć mebel papierem ściernym. 

Kolejnym etapem jest NAŁOŻENIE LAKIERU NITRO. Pokrywamy krzesło pierwszą warstwą białego lakieru, po wyschnięciu przecieramy gąbeczką. Czynność powtarzamy do momentu, w którym lakier będzie równomiernie pokrywał powierzchnię naszego mebla.   

 

Twój design!

Po wyschnięciu wszystkich warstw renowację można uznać za zakończoną. Malowanie mebli na biało nie wymaga dużego wkładu finansowego, co więcej, dzięki tego typu działaniom można cieszyć się oryginalnymi meblami, niedostępnymi w sieciowych sklepach meblowych. Samodzielnie wykonane białe meble możesz wykorzystać w aranżacjach nawiązujących do stylu skandynawskiego, czy vintage. Z pewnością staną się źródłem satysfakcji, służąc w różnego rodzaju pomieszczeniach przez długie lata.

 

Jak pomalować krzesło na biało ? - poradnik stolpluskrzesla.plTa strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności