Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Urządzamy jadalnię – sprawdzone patenty

2017-03-29


 Jadalnia – jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Dlaczego? Bo to miejsce spotkań, wspólnych posiłków, czasem pracy, czy zabawy. Miejsce, które integruje rodzinę i bliskich. Miejsce, w którym spotykamy się na co dzień i w dni szczególne. I w końcu – to miejsce, które we właściwy sposób zaaranżowane, stanie się reprezentatywnym centrum każdego domu.   

Priorytety w jadalni

Stoły. Bez nich nie ma jadalni. I choć stoły do jadalni to temat rzeka, nie pozostawia wątpliwości fakt, że są sercem każdej z nich. Idealnie dobrane stanowią centralną część naszego pomieszczania. Jaki zatem powinien być stół idealny? Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, wybierz duży i stabilny. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz szukać niedużych, dwu- lub czteroosobowych propozycji – niewielka powierzchnia wcale nie oznacza, że musisz z niego zrezygnować, wręcz przeciwnie!

STÓŁ W1 80x140/180 + 4 KRZESŁA KR-23
Stół DIAMENT + 4 krzesła

 

 

Stoły do jadalni dostępne na rynku, konstruowane są z przeróżnych materiałów, dlatego z pewnością dobierzesz coś do każdego rodzaju wnętrza. Możesz wybierać z propozycji nowoczesnych – metalowych, plastikowych, czy szklanych, jednak z doświadczenia wiemy, że nic nie sprawdza się lepiej, niż klasyczne stoły drewniane. Pomimo iż materiał z pozoru wydaje się dość konwencjonalny, interpretacje na temat poszczególnych rozwiązań naprawdę zaskakują! Swoją formą, zdobieniami, czy kształtem. Stoły do jadalni mogą mieć prostą, surową konstrukcję lub unikatowe ornamenty. Mogą być prostokątne, kwadratowe i okrągłe. Na czterech nogach, czasem na jednej. Małe, duże, lekkie lub takie, których nie przesuniesz bez pomocy. Z jasnego drewna, w ciemnych odcieniach albo barwione na każdy kolor świata. Jaki z tego wniosek? Do każdej jadalni można dopasować odpowiedni stół.

 

 

Krzesła – nie możesz się bez nich obejść

Kiedy już wybraliśmy stół idealny, nie pozostaje nam nic innego, niż dopasowanie odpowiednich krzeseł. Tu zasada jet podobna – krzesła do jadalni muszą być uzupełnieniem nie dość, że pomieszczenia, to i naszego stołu. Nic prostszego! Optymalnym rozwiązaniem jest wybór materiału analogicznego do tego, z którego wykonany jest nasz stół. Krzesła powinny być albo tożsame ze stylem stołu (z jednej kolekcji, w tym samym kolorze, z analogicznymi motywami), albo – hołdując zasadzie, że przeciwieństwa się przyciągają – powinny być całkowitym jego  przeciwieństwem. To rozwiązanie jest jednak możliwe wyłącznie wtedy, gdy jeden z komponentów (na przykład ów stół) jest uniwersalny. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli stół jest prostej budowy, możemy zaszaleć z ornamentami przy krzesłach – ot i cała filozofia.

 

 

Przy aranżowaniu wnętrz należy pamiętać o zachowaniu smaku, w odniesieniu do całego pomieszczenia. Wyrazistym elementom mówimy stanowcze tak, jednak pod wpływem przypływu kreatywności, nie można również zapomnieć o wyczuciu estetyki. Żeby nie przesadzić, nie przedobrzyć. Jeśli szaleństwo, proponujemy postawić na konkretny akcent, który będzie elementem dominującym. W innym przypadku zamiast wyszukanego stylu osiągniemy wyłącznie kicz.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności