Koszyk0

Krzesła, hokery czy taborety do domu? Zalety i wady

2023-09-13


W ofercie sklepów meblarskich istnieje ogromny wybór różnorodnych krzeseł, w tym takich z oparciem, jak i bez, hokerów i taboretów. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba się zdecydować, które rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie i na co warto postawić przy aranżacji salonu, kuchni lub jadalni, aby wszystko było komfortowe, ale też estetyczne.

Najpopularniejsze meble w domu – krzesła

Krzesła to nieodzowny element wyposażenia niemal każdego gospodarstwa domowego, jak i wielu innych budynków użyteczności publicznej. Choć są niewątpliwie bardzo popularne, to czy krzesła w domu przynoszą wyłącznie zalety?

Krzesła w domu – zalety

Krzesła drewniane to takie przedmioty, które można spotkać tak naprawdę wszędzie, ponieważ, oprócz tego, że to tradycyjny mebel do siedzenia, mogą być różnorodne i dopasować się niemal do każdych warunków.

Niewątpliwą zaletą krzeseł jest ich dostępność w wielu wariantach, od kolorystycznych, po obicia, na kształtach i produktach, z których są wykonane, kończąc.

Odpowiednio wysokie i wyprofilowane krzesło w domu to niezwykła wygoda nie tylko podczas spożywania posiłków, ale też bardzo często przejmuje również role fotela – zwłaszcza wtedy, gdy jest szerokie i wyposażone w udogodnienia w postaci podłokietników.

Na dobrze wykonanym i solidnym krześle nawet długotrwałe siedzenie nie sprawia problemu, co więcej – posiłki, kawa, czytanie książek czy oglądanie telewizji może być naprawdę komfortowe.

krzesło do salonu

Krzesło do salonu model KT 67

https://stolpluskrzesla.pl/c293-krzesla-drewniane/p8386-krzeslo-do-salonu-model-kt-67

Krzesła w domu – wady

Choć krzesła uważane są za jedne z najpopularniejszych mebli stanowiących wyposażenie domu lub mieszkania, tak naprawdę istnieją sytuację, w których lepiej z nich zrezygnować.

Taką sytuacją może być między innymi niewielki metraż w kawalerkach, w których niejednokrotnie trzeba w ogóle zrezygnować z posiadania stołu na rzecz niskiej ławy, a co za tym idzie – krzesła byłyby za wysokie i niewygodne do siedzenia.

W takich przypadkach o wiele lepiej sprawdzają się hokery, które przystawia się do kuchennej wyspy, lub taborety.

Hoker czy taboret – co lepiej sprawdzi się w domu?

Hokery drewniane, inaczej krzesła do kuchni wysokie, tak naprawdę nie sprawdzą się przy kuchennym stole. Ich posiadanie stanowi niewątpliwą zaletę dla mieszkańców małych kawalerek, którzy czasami pozbawieni są typowej części jadalnianej ze stołem i krzesłami. 

hoker drewniany

Hoker drewniany model H 19

https://stolpluskrzesla.pl/c302-hokery-drewniane/p8395-hoker-drewniany-model-h-19

Hokery – zalety

Hokery mają zastosowanie przy wysokich wyspach kuchennych, gdzie można zjeść posiłek, lub wtedy, gdy mamy salon z aneksem kuchennym i chcemy oddzielić strefę jadalnianą od wypoczynkowej, gdy, na przykład, chcemy zjeść szybki posiłek.

Hokery – wady

Hokery lub taborety wysokie zdecydowanie nie sprawdzą się przy tradycyjnym stole – są zbyt wysokie, a ponadto po dłuższym czasie siedzenia nie są zbyt wygodne z uwagi na bardzo niskie oparcie lub też jego brak. Jeżeli jest możliwość stworzenia tradycyjnej jadalni ze stołem, o wiele lepiej postawić na krzesła, które będą zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Czy warto mieć taborety niskie w domu?

Posiadanie taboretu to bardzo fajna sprawa, szczególnie z uwagi na szeroki wachlarz możliwości jego zastosowania. Znajdą one swoje miejsce nie tylko w kuchni, kiedy siedzimy na nich podczas obierania warzyw. Równie dobrze sprawdzają się w przedpokoju przy szafce z butami, aby wygodnie usiąść i móc je bezpiecznie założyć bez ryzyka upadku.

Bardzo często taborety drewniane niskie są wykorzystywane w salonach i sypialniach wcale nie tylko do siedzenia, ale nietypowo – jako podnóżki w czasie oglądania telewizji lub czytania, stoliki kawowe, stoliki na kwiaty lub nocne do postawienia lampki i okularów.

Są również chętnie wybierane przez dzieci i dorosłych jako siedzisko do toaletki.

taboret

Taboret - ławeczka Largo Model 15

https://stolpluskrzesla.pl/c301-taborety-drewniane/p8055-taboret-laweczka-largo-model-15

Z uwagi na szerokie możliwości zastosowania i niewielkie rozmiary, warto mieć taboret w domu – jak widać, w zależności od tego, czego potrzebujemy, taboret spełni wszelkie postawione wobec niego oczekiwania.

Dobór idealnych mebli może być nie lada wyzwaniem – aby wybrać dobrze, należy przede wszystkim oszacować możliwości pomieszczeń, w których mają się znajdować. Należy pamiętać, że przy wyborze krzeseł, hokerów i taboretów najważniejsza powinna być wygoda w czasie korzystania z nich.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności