Koszyk0

Do jakich wnętrz pasuje stół z metalowymi nogami?

2023-09-13


Stoły z metalowymi nogami, najczęściej występującymi w kolorze czarnym, a także drewnianym blatem idealnie wpisują się między innymi do stylu loftowego, którego są pewnym wyznacznikiem. Są zatem niezwykle interesującą propozycją dla miłośników nowoczesnego stylu, dlatego w tym artykule wymienimy, do jakich wnętrz pasują stoły z metalowymi nogami.

Styl loftowy – jak wygląda wnętrze urządzone w stylu loftowym?

Pomieszczenia urządzone w stylu loftowym charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem, dostępem do dużego naturalnego oświetlenia i otwartą przestrzenią. Aranżacja takiego wnętrza opiera się również na wykorzystywaniu naturalnych materiałów, takich jak między innymi cegła naturalna, drewno, beton. 

Surowy klimat i oszczędność w dekoracjach mogą sprawić wrażenie zimnego i ponurego miejsca. Dopuszcza się jednak ożywienie wnętrza zaprojektowanego w stylu loft przy użyciu roślin w doniczkach, lustra w metalowych ramach oraz proste zegary, jak również niewielkie i zachowane w neutralnych kolorach grafiki w ramkach. Stół z metalowymi nogami z pewnością będzie do takiego wnętrza pasował.

Kluczowym elementem wystroju w stylu loftowym są lampy – mogą być wiszące lub stojące, jednak ważne jest, aby były to modele proste, o surowym designie i metalowej konstrukcji. 

stół z metalowymi nogami brick

Stół rozkładany model Brick

https://stolpluskrzesla.pl/c294-stoly-drewniane/p8830-stol-rozkladany-model-brick

 

Styl industrialny we wnętrzu – jak go uzyskać?

Styl industrialny jest bardzo podobny do stylu loftowego – zarówno jeden, jak i drugi bazują na surowym i minimalistycznym klimacie hal przemysłowych, natomiast styl industrialny jest o wiele bardziej oszczędny.

Aby uzyskać w swoim wnętrzu, warto zadbać o powierzchnie pokryte naturalnymi materiałami – tu również sprawdzą się naturalne materiały, czyli ściana z naturalnych cegieł lub betonowych płyt, podłoga z drewnianych desek i metalowe wykończenia.

Najważniejszym elementem nawet najbardziej surowego wnętrza jest stół. Drewniany blat i metalowe nogi to idealne połączenie do aranżacji w stylu industrialnym – jeżeli w grę wchodzi duża i otwarta przestrzeń z dużym nasłonecznieniem i wysokim, warto wybrać masywny dębowy stół na metalowych nogach w kolorze czarnym. Jeszcze większy efekt sprawią wiszące nad stołem designerskie lampy, nadając niesamowitego klimatu.

stół dębowy z metalowymi nogami loft

Stół dębowy Loft

https://stolpluskrzesla.pl/c353-stoly-debowe/p8090-stol-debowy-loft

Nowoczesne stoły drewniane z metalowymi nogami

Drewniany blat i metalowe nogi nie oznaczają jedynie stylu industrialnego i loftowego, ale ze względu na różnego rodzaju wykończenie, takie stoły sprawdzą się równie świetnie we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i na przykład glamour – do tego wystarczy biały blat drewniany i nogi metalowe w kolorze złotym lub srebrnym.

Stoły z metalowymi nogami dostępne są w różnych wielkościach i kształtach – okrągłe, prostokątne i kwadratowe, a także mogą posiadać designerskie nogi i zdobienia, dlatego dość łatwo wkomponować je do wielu aranżacji.

Połączenie drewnianego blatu i metalowych nóg jest jak połączenie dwóch różnorodnych styli, co daje całkiem szerokie pole możliwości zaaranżowania ciekawego wnętrza. 

Warto przeczytać: Jaki stół pasuje do loftowego wnęrzna?

stolik kawowy loftowy

Komplet stolików kawowych STK M3

https://stolpluskrzesla.pl/c311-stoliki-kawowe/p8403-komplet-stolikow-kawowych-stk-m3

Drewniane stoły z metalowymi nogami – czy warto je wybrać?

Stoły z metalowymi nogami bazują na rozwiązaniach wykorzystywanych w niegdysiejszych halach przemysłowych i fabrykach, gdzie była wymagana niezwykła stabilność blatów. Do tego celu wykorzystywano metalowe nogi, które zapewniały niezawodną równowagę tych mebli.

Dzisiejsze modne połączenie solidnego, drewnianego blatu z mocnymi metalowymi nogami pozwala na uzyskanie trwałego, komfortowego i pięknego stołu, który spełnia wszelkie wymagania.

Stół to najważniejszy mebel w każdym domu – stanowi centrum spotkań rodzinnych, gdzie zasiada się do wspólnych posiłków, ale też niejednokrotnie wykonuje się pracę lub odrabia zadania domowe z dziećmi. Musi to być mebel trwały i mocny – właśnie taki będzie stół drewniany z metalowymi nogami, który również potrafi zachwycić swoim eleganckim wyglądem.

Drewniane stoły z metalowymi nogami jako elementy wyposażenia salonów, kuchni i jadalni spotykane są już od dawna, więc stanowią nie tylko nowoczesny, ale także sprawdzony styl, który potrafi odmienić całe wnętrze. Doceniane są przede wszystkim z uwagi na niezwykłą wytrzymałość w połączeniu z eleganckim, aczkolwiek prostym wyglądem, który od lat potrafi przyciągnąć wielu miłośników.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły