Koszyk0

Jak wybrać idealne stoliki do kawiarni?

2023-07-04


Planujesz spełnić swoje największe życiowe marzenie i otworzyć kawiarnię? A może masz dość dotychczasowego wystroju swojego istniejącego już lokalu i planujesz zmiany? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę, by nie popełnić wnętrzarskiej gafy i wybierz piękne i wytrzymałe meble do gastronomii, które będą przyciągać klientów, a nie ich odstraszać.

Po pierwsze: zwróć uwagę na wielkość pomieszczenia

Jeżeli chcesz wybrać meble do kawiarni lub jakiegokolwiek innego punktu gastronomicznego, przede wszystkim zwróć uwagę na to, jaką ilość powierzchni masz do dyspozycji. 

Musisz pamiętać, że wygodnie musi być zarówno gościom, jak i pracownikom obsługującym salę. Zbyt duże i masywne stoliki w zestawieniu z niewielkim pomieszczeniem sprawią wrażenie zagracenia i chaosu, a także utrudnią poruszanie się zarówno gościom, jak i kelnerom.

W dobrych kawiarniach priorytetem jest wygoda gości, dlatego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania stolików, która będzie przemawiać jednocześnie za komfortem. Goście przychodzą do kawiarni głównie po to, by móc się zrelaksować i odpocząć, dlatego wyposażenie lokalu w jak największym stopniu powinno temu sprzyjać. Do pełnej wygody i komfortu potrzebna jest klientom przede wszystkim odpowiednia ilość miejsca, które należy zapewnić.

W kawiarniach zdecydowanie sprawdzają się lekkie i niewielkie stoliki, które nadają w pomieszczeniu dużo więcej swobody ruchu i komfortu, wyglądając przy tym lekko i zachęcająco do tego, by usiąść.

Po drugie: ujednolicone wnętrze to podstawa

Wnętrze kawiarni to bardzo często jeden z pierwszych elementów, zaraz po menu, który jest brany pod uwagę przez przyszłych gości decydujących o tym, czy warto wejść. Klimatyczny i, przede wszystkim, estetyczny lokal to prawdziwy klucz do sukcesu. Aby to osiągnąć, należy zadbać o jednolity i spójny wystrój kawiarnianej sali, co nie jest wbrew pozorom trudne. Dzięki ogromnej gamie mebli w każdym stylu, bez przeszkód urządzisz lokal w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym czy prowansalskim.

Stoliki drewniane czy może metalowe? A może połączenie tych dwóch materiałów? Lepiej w zestawie czy może jednak kupować pojedyncze sztuki? Krzesła z podłokietnikami czy bez nich? Wybór jest naprawdę ogromny i tym, co powinno kierować właścicieli w procesie wyboru odpowiednich stolików to dopasowanie do aranżacji.

Warto przeczytać: Jak wybrać krzesła do kawiarni?

Po trzecie: musi być funkcjonalnie i wygodnie

Chcąc wybrać idealne meble do kawiarni, które posłużą przynajmniej na kilka lat, warto postawić na sprawdzone sklepy meblarskie, które stosują wysokiej jakości materiały odporne na uszkodzenia. Solidne i wytrzymałe meble to nie tylko gwarancja długoletniego użytkowania przez wielu klientów, lecz także zapewnienie wygody.

Kawiarniane stoliki narażone są przede wszystkim na poplamienie napojami lub żywnością, dlatego ważne, by zostały wykonane z materiału odpornego na zabrudzenia, częste mycie oraz ścieranie się wierzchniej warstwy. Stoliki do kawiarni muszą być również stabilne z uwagi na to, że często przesuwane, goście mogą się na nich opierać łokciami czy po prostu trącać nogami. Nie ma nic gorszego, niż kołyszący się na boki stolik kawiarniany!

Najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru idealnych mebli do kawiarni – w skrócie

  • wielkość i możliwości pomieszczenia – wtedy będziesz mógł dobrać odpowiednie rozmiary stolików
  • klimat i styl – musisz zdecydować, jak zaaranżujesz wnętrze lokalu
  • materiały wysokiej jakości
  • wygoda zarówno dla klientów, jak i pracowników kawiarni – stoliki muszą być komfortowe i jednocześnie łatwe w obsłudze i utrzymaniu czystości
  • budżet – nie bój się zainwestować w dobre, solidne i trwałe stoliki, nie będą to w końcu jednorazowe przedmioty, tylko takie, które posłużą wiele lat

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Oprócz najważniejszych walorów estetycznych, komfortu pracowników i gości, warto wziąć pod uwagę detale, które pozwolą Ci na stworzenie prawdziwej kawiarni z duszą. Intrygujące obrazy na ścianach, przyjemna i cicha, nienarzucająca się muzyka, eleganckie zdobienia na nogach stolików i krzeseł to drobne sprawy, które wywierają największe wrażenie i sprawiają, że chce się wracać w tak pełne uroku miejsca.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły