Koszyk0

Jak dobrać stół do małej kuchni?

2017-01-11


Przestronna kuchnia jest marzeniem niejednej pani domu. W świadomości wielu z nas utrwalił się obraz uśmiechniętej rodziny, zgromadzonej wokół suto nakrytego stołu, dookoła niego elegancko obite krzesła. Posiłek nie jest jedynie rutynową czynnością, staje się synonimem szczęścia podczas wspólnie spędzanego czasu. Co jednak zrobić, gdy Twoja kuchnia jest niewielka? Czy na małej powierzchni znajdzie się miejsce na wymarzony stół? W jaki sposób zaaranżować pomieszczenie, kiedy nie ma zbyt wielkiego pola manewru? Jakie stoły i krzesła wybrać? Poznaj idealne sposoby na zagospodarowanie niepozornej kuchni!

Mały, nie znaczy gorszy

Pozorny brak miejsca, wcale nie oznacza, że musisz zrezygnować ze stołu. Czy na co dzień niezbędny będzie Ci ogromny, dębowy gigant? Może szukasz czegoś lekkiego zarówno ciężarem, jak i również formą? Oszacuj swoje realne potrzeby, ile osób powinno się przy nim zmieścić. Mały, drewniany lub metalowy stolik może stać się idealnym uzupełnieniem Twojej przestrzeni, a ozdobiony delikatnymi detalami nada kuchni niepowtarzalnego charakteru.

Kreatywność wysoce wskazana

Zastanów się nad optymalnym kształtem i rozmiarem Twojego stołu. Kwadratowy lub prostokątny możesz dosunąć do ściany, dzięki czemu zyskasz odrobinę miejsca. Jeśli masz taką możliwość, ulokuj go w rogu pomieszczenia. Zaokrąglony będzie bezpieczniejszy, jeśli w domu są małe dzieci. Pomieści również więcej osób. Od dłuższego czasu prym w wystroju wnętrz wiodą tak zwane „wyspy”. Decydując się na takie rozwiązanie z powodzeniem można połączyć estetykę z funkcjonalnością, ukrywając pod blatem stołu – szafki i szuflady.

Materiał też ma znaczenie

Stoły mogą być wykonane z rozmaitych materiałów – z drewna, ze stali, z elementami szklanymi, lakierowane lub w surowym stanie. Stół i krzesła do kuchni powinny pasować do stylu całego pomieszczenia, dlatego też przy wyborze idealnych mebli – zwróć uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Przy małych powierzchniach najlepiej sprawdzą się lekkie, lakierowane konstrukcje. Eksperymentuj! Stoły do jadalni mogą być drewniane, metalowe, szklane lub wykonane ze sztucznych tworzyw – z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Stoły i krzesła dostępne aktualnie na rynku dają wiele możliwości aranżacji, nawet najmniejszych i średnio ustawnych przestrzeni. Liczy się pomysłowość i odrobina nieszablonowego podejścia. Zawsze przecież można zdecydować się na stół mocowany do ściany i rozkładać go wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, dlaczego nie? 

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy można wyszukać stół i krzesła do kuchni niewielkich rozmiarów – odpowiadamy – oczywiście, to proste! Znajdź optymalne rozwiązanie, wybierz taki stolik, który po prostu najlepiej wkomponuje się w styl Twojej kuchni.Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Szczegóły