Koszyk0

Jak dobrać stolik kawowy do narożnika?

2023-02-20


Odpowiednio dobrany i modny stolik kawowy do narożnika stanowi ważny element podczas urządzania wnętrza. Ważne przy tym są nie tylko walory wizualne, ale też to, z jakiego materiału wykonany jest stolik, w jakim jest kształcie i jakie są jego wymiary. Nie można zapomnieć także o kwestii funkcjonalności – stolik kawowy powinien być praktyczny i spełniać wszelkie swoje zadania. Jak zatem wybrać stolik, tak aby pasował do narożnika i doskonale sprawdzał się w domu?

Jaka ława do narożnika w salonie będzie najlepsza? 

Stolik w salonie to niemal obowiązkowy mebel. Bardzo ważne jest to, by współgrał z pozostałymi elementami aranżacji. Przede wszystkim należy przemyśleć kształt wybranego stolika – to, czy będzie okrągły lub kwadratowy czy też w kształcie prostokątnym ma ogromne znaczenie dla Twojego wnętrza.

W pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour i boho pasować będą zdecydowanie stoliki okrągłe, których subtelna stylistyka najbardziej odpowiada przy eleganckim wykończeniu pomieszczeń. Stoliki prostokątne i kwadratowe doskonale sprawdzają się natomiast w nowoczesnych aranżacjach stawiających na surowy styl i powściągliwość. Odważny model stolika kawowego przy minimalistycznym narożniku świetnie zademonstruje zastosowany kontrast i urozmaicenie przestrzeni.

Abyśmy mogli wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji stolika kawowego, należy sprawdzić także kształt, wielkość i wysokość kanapy narożnej, ponieważ proporcje muszą do siebie bezwzględnie pasować – wówczas z łatwością urządzimy każde użyteczne i eleganckie wnętrze.

stolik kawowy

Stolik kawowy do narożnika w kształcie litery L – wymiary

Przy wyborze idealnego stolika kawowego jednym z najważniejszych czynników są odpowiednie wymiary nie tylko samego stolika, ale też mebla wypoczynkowego, przy którym ma się on znajdować. W przypadku długości najwygodniej jest kierować się proporcjami pomiędzy ½ a ⅓, jeżeli chodzi o metraż przestrzeni przeznaczonej do siedzenia. Taka zasada odpowiada nie tylko za wygląd, ale i funkcjonalność sfery wypoczynkowej, która jest szczególnie ważna dla domowników.

Zbyt wysoka ława to z pewnością niezbyt funkcjonalny wybór. Warto trzymać się zasady, aby siedzisko znajdowało się około 3-5 cm wyżej niż blat. Pozwoli to nie tylko wygodnie sięgać po znajdujący się na stoliku między innymi pilot do telewizora, ale także swobodnie wypoczywać przed ekranem telewizora.

Stolik kawowy w małym mieszkaniu – czy warto?

Niewielkie powierzchnie czasami stanowią spore wyzwania w kwestii praktycznego i estetycznego zaaranżowania przestrzeni. Wiele osób zadaje sobie pytanie – mieć stolik i salonowy kącik, czy zrezygnować z tego rozwiązania? Ogromną rolę odgrywa kształt stolika oraz przede wszystkim jego wielkość, jednak w większości przypadków do każdego salonu stolik może okazać się praktycznym meblem. Dla tych, którzy poszukują bardziej klasycznych rozwiązań w swoich niewielkich mieszkaniach – warto wybrać mały stolik kawowy, do którego, zamiast kanapy czy narożnika, idealnie nada się mniejsza sofa.

zestaw stolików kawowych

Jak dobrać stylistycznie stolik kawowy do narożnika?

Dobierając stylistycznie stolik kawowy do narożnika, należy trzymać się ważnej zasady – nie można zapomnieć o designie i innych kwestiach takich, jak kolory i materiały, zachowując tym samym konsekwencję. Warto również zwrócić szczególną uwagę na materiał, ponieważ to, czy stoliki są wykonane z metalu czy z płyty meblowej, ma świadczyć o ich wytrzymałości i o tym, czy będą pasować do pozostałych elementów wyposażenia, aby nie przytłoczyć czy zagracić przestrzeni zwłaszcza w małych mieszkaniach.

W przypadku, gdy występują jakiekolwiek obawy związane z wyborem odpowiedniej ławy do salonu, warto czasem zaufać sugestii sklepów meblowych, które w swojej ofercie posiadają nie tylko pojedynczy stolik, ale także całe zestawy, co daje gwarancję tego, że meble będą do siebie pasować, w dodatku w każdej aranżacji.

Warto także rozeznać się, jaki trend wnętrzarski obecnie panuje i w zależności od tego, industrialny lub loftowy stolik do narożnika okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gwarantując niebanalny i ponadczasowy styl. Działając według własnych upodobań również można stworzyć idealną przestrzeń wypoczynkową, dlatego nie należy bać się swojego gustu i polegać jedynie na popularnych, sprawdzonych aranżacjach.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności