Koszyk0

Najlepsze krzesła ogrodowe do 500 zł

2022-04-07


Trudno wyobrazić sobie ogród bez miejsca, w którym można odpocząć, poczytać książkę lub porozmawiać przy kawie z bliską osobą. W praktycznie każdym ogrodzie powinien znaleźć stolik kawowy (chyba, że mamy miejsce na większy stół przy którym możemy też jeść posiłki) oraz wygodne krzesła ogrodowe. Czym powinny się charakteryzować oraz jak wybrać najlepsze w cenie do 500 zł? Zapraszamy do lektury!

Krzesło ogrodowe i jego funkcje

Stół i krzesła to nie tylko nieodłączone elementy wystroju salonu czy jadalni, ale również ogrodu, choć w tym przypadku na ogół posiadają inną konstrukcję, materiał wykonania i rozmiary. Krzesła ogrodowe pełnią kilka funkcji. Po pierwsze, muszą być wygodne – to właśnie na nich będziemy wypoczywać w naszym ogrodzie, delektując się wolnym czasem, ciszą, spokojem czy lekturą. Po drugie, krzesła ogrodowe pozwalają nam na mniejsze lub większe spotkania towarzyskie. Chętnie zapraszamy rodzinę, przyjaciół lub znajomych na kawę do ogrodu, jeśli mamy możliwości by ich ugościć, czemu służą stoliki kawowe i krzesła. Wreszcie po trzecie – coraz częściej krzesła ogrodowe to krzesła stylowe, eleganckie i dodające walorów estetycznych do naszego ogrodu.

Krzesło ogrodowe – czy tylko do ogrodu?

Wbrew swojej nazwie, wytrzymałe, nowoczesne krzesła ogrodowe możemy wykorzystać w różnych miejscach. Poza ogrodem, doskonale sprawdzą się również w ogródku działkowym, na tarasie czy balkonie. Jeśli nie mamy możliwości wypoczynku w rozległym, przydomowym ogrodzie, nic nie stoi na przeszkodzie aby spędzić miło czas na mniejszym tarasie lub balkonie. Czasem wystarczą niewielkie zmiany – stolik z krzesłami, świeże zioła lub kwiaty, drobne dekoracje, by całkowicie odmienić wygląd swojego balkonu i sprawić by było to miejsce gdzie możemy swobodnie łapać promienie słońca i odpocząć po trudach dnia czy tygodnia.

ogrod krzesla

Nowoczesne krzesła do ogrodu – na co zwracać uwagę?

Wybierając krzesła do ogrodu warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Dobrze żeby był to technorattan, czyli tworzywo sztuczne przypominające naturalny rattan. Jest to wytrzymały materiał, który z jednej strony zapewnia walory estetyczne naturalnego rattanu, a z drugiej – pozwala dłużej cieszyć się krzesłami ze względu na swoją odporność na warunki atmosferyczne. Często technorattan wzmacniany jest włóknem polietylenoweym HPDE lub poliuretanem. Sprawia to, że nie musimy chować krzeseł za każdym razem kiedy wychodzimy z ogrodu.

Najlepsze krzesła do ogrodu do 500 zł

Polecamy trzy modele krzeseł ogrodowych w kwocie do 500 zł:

1. Sottile

Krzesło wykonano z technorattanu, dzięki czemu może służyć przez wiele sezonów, bez uszczerbku na swojej strukturze czy wyglądzie. Krzesło jest łatwe w pielęgnacji. Może z powodzeniem służyć zarówno w przydomowym ogródku, na tarasie lub też w ogródkach kawiarnianych czy restauracyjnych.

Cena: 300-400 zł

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c323-meble-ogrodowe/p7954-krzeslo-ogrodowe-sottile

krzeslo ogrodowe sotile

2. Diverso

Krzesło ogrodowe Diverso wykonane zostało z aluminium, dzięki czemu jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy promienie słoneczne. Na uwagę zasługuje eleganckie, nowoczesne wzornictwo.

Cena: ok. 400-500 zł.

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c323-meble-ogrodowe/p7955-krzeslo-ogrodowe-diverso

krzeslo do ogrodu

3. Adorazione

Krzesło ogrodowe Adorazione wykonane zostało z aluminium (konstrukcja) oraz z technorattanu. Jest proste, klasyczne, stonowane. Może służyć przez długie lata bez względu na warunki atmosferyczne. Polecane zarówno do domowego użytku, jak również w przestrzeniach komercyjnych, np. ogródkach restauracyjnych.

Cena: 400-500 zł

Link do produktu: https://stolpluskrzesla.pl/c323-meble-ogrodowe/p7925-krzeslo-ogrodowe-adorazione

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności