Koszyk0

Przedpokój nie musi być nudny!

2021-09-01


Większości osób przedpokój kojarzy się z najmniej atrakcyjnym wizualnie pomieszczeniem w domu czy mieszkaniu. Niektórzy uważają, że przedpokój nie musi być piękny, ważne by był funkcjonalne i mógł pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty - płaszcze, kurtki, buty. Nic bardziej mylnego! Dlaczego by więc nie połączyć estetyki z funkcjonalnością i stworzyć przedpokój, który zaspokoi wszystkie potrzeby związane z organizacją, jednocześnie ciesząc oko?

przedpokój z lustrem

Dlaczego przedpokój powinien być ładny?

Przedpokój stanowi swojego rodzaju wizytówkę każdego mieszkania - w końcu jest to pierwsze pomieszczenie, z którym mają styczność odwiedzający goście. Dlatego też warto zadbać o to, by poza użytecznością, przedpokój był również pomieszczeniem pięknym. Nie powinien on zostać zawalony przez kurtki, buty i inne przedmioty codziennego użytku - a o nieład w nim łatwo. Dlatego też warto postawić na dobrą organizację i zastosować sprytne i funkcjonalne rozwiązania.

jasny przedpokój

Urządzanie przedpokoju 

Częstym i największym problemem podczas urządzania przedpokoju jest jego mały metraż. Zazwyczaj jest to pomieszczeni nieustawne, zbyt wąskie, by można było wstawić do niego dużą szafę. Warto więc optycznie powiększyć przedpokój - możesz zrobić to za pomocą dobrego oświetlenia oraz wyboru jasnych kolorów ścian i mebli. Dobrym pomysłem jest zakup dużego lustra, w którym domownicy będą mogli przeglądać wybrane stylizacja ubraniowe i które jednocześnie optycznie powiększy przestrzeń. 

drewniany przedpokój

Funkcjonalna szafa

Najważniejszym meblem, który powinien stanąć w przedpokoju jest funkcjonalna szafa. Pomieści ona płaszcze i kurtki, a także sprzęty wykorzystywane w domu – odkurzacz, deskę do prasowania, żelazko itd. Jeśli nie dysponujesz dużą ilością przestrzeni, postaw na szafę o rozsuwanych drzwiach - pozwoli to zaoszczędzić miejsce. Na przedzie szafy może również zostać umieszczone lustro, co jeszcze bardziej zwiększy wartość użytkową mebla.

Przechowywanie to podstawa

Przedpokój powinien być maksymalnie funkcjonalny - dlatego też dobra organizacja przestrzeni to podstawa. Dzięki temu każe miejsce może zostać dobrze wykorzystane. Sprytne rozwiązania związane z przechowywaniem sprawią, że w przedpokoju nie będzie panował bałagan. Bardzo użytecznym rozwiązaniem jest zakup szafki na buty, dzięki której przestrzeń zostanie uporządkowana, a organizacja stanie się łatwiejsza. Nic nie wprowadza takiego chaosu jak buty rozrzucone po całym przedpokoju. Nie zapomnij również o miejscu, w którym każdy będzie odkładał klucze – unikniesz dzięki temu gubienia tych niewielkich przedmiotów. Dobrze sprawdzi się tutaj niewielki wieszak lub ozdobne pudełko z przegródkami.

przedpokój

Przedpokój - jaki styl?

Na jaki styl najlepiej zdecydować się w przedpokoju? Pomieszczenie to powinno oczywiście pasować pod kątem estetyki do innych wnętrz w domu. Dużo osób stawia na styl nowoczesny, ponieważ jest to rozwiązanie proste i uniwersalne, dające duże pole do popisu - klimat tworzą tutaj głównie dodatki. Proste formy, którymi charakteryzuje się styl nowoczesny pasują do funkcjonalnego pomieszczenia, jakim jest przedpokój.

Ważne dodatki 

Każde pomieszczenie wykańczają dodatki. Oczywiście w większości przedpokojów nie ma miejsca na dużą ich ilość - nie znaczy to jednak, że powinno się z nich całkowicie zrezygnować! Dobrym pomysłem będzie na przykład powieszenie na ścianie grafiki, która nie zabierze przecież wolnej przestrzeni, a nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Dodaj piękne przedmioty, które jednocześnie pełnią określoną funkcję - na przykład designerski wieszak na ubrania czy haczyk na klucze.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności