Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Stoły fornirowane - natura i elegancja w Twoim domu

2021-06-29


Przy zakupie stołu, poza jego wymiarem oraz ogólną formą, nasi Klienci mają do wyboru sposób wykończenia blatu. W poniższym artykule kilka ważnych informacji o stołach z blatem w okleinie naturalnej. Co je wyróżnia stoły w okleinie od pozostałych? Czego Klient może oczekiwać, kupując stół wykończony fornirem? Oraz kilka modeli naszych stołów, z oferty sklepowej, które dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca wprowadzą do pomieszczenia przytulną, naturalną aurę.

Okleina naturalna - fornir czyli co to?

Na początek słów kilka o fornirze. Są to cienkie pasy drewna, które powstają w procesie skrawania wierzchniej warstwy drewna. Ich grubość możemy porównać do papieru, waha się ona od 0,5mm do 3,0mm. Arkuszami okleiny pokrywana jest powierzchnia mebla. Wizualnie często ciężko odróżnić ją od litego drewna. Zasadnicza różnica jest przede wszystkim w cenie. Meble fornirowane są dużo tańsze niż te z litego drewna. W naszym zakładzie wykańczamy stoły fornirem z polskich drzew: z buku i dębu. Zarówno okleina bukowa jak i dębowa zachowują naturalny rysunek drewna. Dodatkowo fornir dębowy charakteryzuje się wyjątkową fakturą, zbliżoną do tej pierwotnej, faktury drewna.

Stół w okleinie naturalnej - największe zalety

Przede wszystkim: wytrzymały. Okleiny drewniane charakteryzują się wysoką trwałością oraz jakością. Oczywiście musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji  blatu. Nie możemy używać silnych detergentów - płynów do szyb, do naczyń. Powinniśmy unikać bezpośredniego kontaktu z gorącymi naczyniami czy wilgocią, pozostawioną przez długi czas na blacie. Blat w okleinie czyścimy suchą ściereczką, w kierunku usłojenia drewna. Właściwie pielęgnowany blat stołu fornirowanego posłuży przez długie lata.

Kolejny argument, który jest na korzyść naturalnego wykończenia blatu to jego wyjątkowa stylistyka. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, okleiny zachowują naturalny rysunek słojów drewna, przez co każdy fornirowany stół jest niepowtarzalny i unikatowy. Wykorzystanie organicznego materiału w produkcji, nadaje meblowi niepospolity wygląd.

Dodatkowym atutem jest możliwość wykończenia blatu stołu w okleinie dowolnym kolorem, wybranym przez Klienta. Dzięki temu otrzymujemy mebel kolorystycznie dopasowany do istniejącej już aranżacji. Możemy również zachować naturalny kolor okleiny, co nada wyjątkowej elegancji i naturalnego wyglądu całej formie stołu.

 

Stoły w okleinie naturalnej od "Stół plus krzesła"

REMY Stół nierozkładany, na ściętych nogach. Blat cienki 18mm, wykończony okleiną naturalną. Idealny do salonu lub jadalni - w zależności od krzeseł, które do niego dostawimy.

Zestawy stół nierozkładany REMY z krzesłami

Stół okrągły ST32 Stół rozkładany, masywny blat z płyty MDF wykończony okleiną naturalną na drewnianych, bukowych nogach. Kształt nogi do wyboru. Na brzegach stołu ozdobny frez.

Stół do salonu W4

Stół rozkładany, na prostych nogach, blat z płyty MDF z frezowanymi brzegami. Wyjątkowy stół dla dużej rodziny, który stworzy komplet z wieloma krzesłami z naszej oferty.

W naszej ofercie stół rozkładany W4 także w zestawach.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności