Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Zalety technorattanu – wytrzymałe meble ogrodowe

2021-04-12


Niedawno zaczęła się wiosna. Dni coraz dłuższe, temperatury wzrastają, słońce coraz częściej wychodzi zza chmur. Nic dziwnego, że marzy nam się odpoczynek na powietrzu, łapanie promieni słonecznych, dłuższe spacery i błogie nicnierobienie. Szczęśliwi posiadacze przydomowych ogródków, tarasów, a nawet balkonów zapewne zaczynają zastanawiać się jak mogą urządzić swoje przestrzenie na zewnątrz, by te mogły służyć im jak najlepiej. Nic tak nie poprawia komfortu wypoczynku na powietrzu jak zestaw wygodnych mebli ogrodowych, dzięki którym możliwy jest leniwy relaks czy też spożywanie wspólnych posiłków z rodziną i przyjaciółmi. Zainwestuj w porządne, wytrzymałe i jednocześnie piękne meble ogrodowe, które przyniosą Ci dużo przyjemności z przebywania na zewnątrz.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Decyzja o zakupie nowych mebli ogrodowych już zapadła. Teraz musisz zdecydować się na ich rodzaj – chodzi tu nie tylko o ich przeznaczenie, ale także tworzywo, z którego Twoje meble ogrodowe będą wykonane. My uważamy, że idealnym materiałem jest technorattan – to tworzywo bardzo wytrzymałe, a jednocześnie prezentujące się bardzo efektownie. Technorattan ma formę plecionki, która może być płaska, okrągła lub półokrągła. Najtańsza jest plecionka płaska, natomiast najbardziej ekskluzywna – okrągła.

Zestaw wypoczynkowy MODICO

zestaw wypoczynkowy MODICO

Czym jest technorattan?

Czym tak właściwie jest tworzywo, które znamy pod nazwą „technorattan”, który zwany jest także rattanem syntetycznym? To tworzywo sztuczne, które jest wykonane ze wzmocnionego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu. Wykonuje się z niego meble ogrodowe, a także skrzynie ogrodowe czy donice. Materiał ten łączy w sobie efektowny wygląd i wytrzymałość.

Zestaw wypoczynkowy MAGNIFICO

zestaw wypoczynkowy MAGNIFICO

Technorattan jak naturalne pnącze

Wygląd technorattanu wzorowany jest na rattanie naturalnym – jest to rodzaj pnączy rosnących w Azji. Wykonuje się z niego donice, kosze czy meble. Niestety rattan naturalny jest tworzywem nietrwałym i dlatego nie nadaje się on do naszych polskich warunków. Meble wykonane z rattanu są piękne, ale mogą szybko ulec zniszczeniu i często trzeba je wymieniać na nowe. Meble ogrodowe technorattanowe prezentują się równie efektownie, ale jednocześnie cechują się dużą wytrzymałością.

Zestaw wypoczynkowy CALMO

zestaw wypoczynkowy CALMO

Technorattan – wytrzymały materiał

Rattan syntetyczny, w przeciwieństwie do naturalnego, to materiał bardzo wytrzymały. Jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, oddziaływanie promieni słonecznych, wiatr, zmiany temperatury, a nawet mróz i śnieg. Dzięki temu nie trzeba chować ich w razie niepogody. To bardzo ułatwia użytkowanie, a meble wykonane z technorattanu mogą pozostać na zewnątrz nawet podczas zimniejszych miesięcy. Techorattan jest również odporny na uszkodzenia mechanicznie – nie jest więc łatwo go uszkodzić.

Zestaw wypoczynkowy BELIICO

zestaw wypoczynkowy BELLICO

Ciesz się relaksem na zewnątrz

Zaopatrz się w meble ogrodowe wykonane z technorattanu i ciesz się relaksem na zewnątrz. Przekonaj się, że nie musisz wcale odbywać dalekich podróży, by dobrze zrelaksować się na powietrzu, a odpoczynek we własnym ogrodzie może być naprawdę bardzo przyjemny. Łap promienie wiosennego słońca i nie marnuj ani chwili!

Łóżko ogrodowe MATTO

łóżko ogrodowe MATTO

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności