Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Wnętrze w stylu lagom – na czym to polega?

2021-03-04


Lagom to szwedzkie słowo oznaczające specyficzne podejście do życia, które ceni sobie przede wszystkim umiar. Chodzi tutaj o równowagę – w życiu nie powinno więc być niczego za dużo ani za mało, ale w sam raz, dokładnie tyle ile trzeba. W duchu lagom jest więc unikanie skrajności, przepracowania i przesytu, dążenie do zdrowego życia w zgodzie z naturą i samym sobą, cieszenie się niewielkimi rzeczami i dostrzeganie piękna w codzienności. A dodatkowo uwzględnianie ekologii przy codziennych wyborach, dbanie o środowisko. Lagom wydaje się proste, a jest to prawdziwa recepta na szczęście.

Lagom we wnętrzach? Wygoda i piękno

Zastanawiasz się jak przemycić filozofię lagom do własnego domu? To proste. Unikaj nadmiaru i pokochaj umiar. Spraw, by Twoje własne mieszkanie stało się dla Ciebie i dla Twojej rodziny oazą spokoju, która swoim wystrojem zachęca do relaksu i wycieszenia. Nie kupuj zbyt dużo, a nieużywanym rzeczom dawaj drugie życie – czy to poprzez przerabianie ich tak, by w nowej formie mogły Ci lepiej służyć czy też szukanie dla nich nowych domów, by mogły przydać się innym.

wnętrze w stylu lagom

Rzeczy, które posłużą Ci długo

Według filozofii lagom, najlepszym pomysłem będzie inwestycja w rzeczy dobre jakościowo, które mogą służyć latami. Nie ma tu bowiem miejsca na szybko przemijające trendy. Lepiej zdecydować się na przedmioty, które mogą służyć w nienagannej formie latami – tak jak wykonane przez polską, rodzinną firmę meble od Stół Plus Krzesła.

Naturalne materiały

Z wnętrzami urządzonymi w stylu lagom kojarzą się przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. W Twoim domu powinno się więc znaleźć dużo naturalnego drewna, a także przedmioty wykonane z bambusa, rattanu czy wikliny. Jeśli chodzi o tkaniny, najlepiej sprawdzą się len i organiczna bawełna.

salon lagom

Najważniejszy jest umiar

Umiar to podstawa szwedzkiej filozofii lagom. Postaw na funkcjonalność i ogranicz się do przedmiotów, które przynoszą Ci prawdziwą wartość. Pozbądź się zbyt dużej ilości rzeczy, która jedynie Cię przytłacza i zabiera Ci czas. Pomyśl na przykład o wszystkich drobiazgach, które trzeba regularnie wycierać z kurzu czy ubraniach, których jest tak dużo, że masz wrażenie, że ciągle musisz układać je w swojej szafie na nowo. W lagom nie chodzi jednak o to, by żyć w ascezie, a jedyna droga to skrajny minimalizm. Wręcz przeciwnie – miej tyle rzeczy ile jest dla Ciebie optymalne. Ważne, by każda z nich przynosiła Ci prawdziwą wartość – czy to ze względu na swoją funkcjonalność czy też na piękno.

salon w stylu lagom

Ciesz się życiem wybierając umiar

Wprowadź do swojego życia choć odrobinę filozofii lagom i ciesz się zdrowym balansem. Doceń to co masz i odnajdź piękno w codzienności. Jeśli zmienisz na dobre swój tok myślenia, szybko okaże się, że do szczęścia wcale nie potrzebne Ci są ciągłe dalekie podróże, nowe sprzęty czy drogie samochody. By zaznać spokoju często wystarczy posłuchać swoich potrzeb, pozbyć się nadmiaru, poświęcać więcej czasu najbliższym i odnaleźć taki tryb życia, który pasuje właśnie Tobie.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności