Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Wpuść wiosnę do domu!

2021-02-22


Zimowy krajobraz za oknem powoli znika, dnia przybywa, słońce cieplej grzeje. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę! To idealny czas na porządki, zmiany. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak w prosty sposób wprowadzić powiew swieżości do Waszego mieszkania!

 

Wpuść wiosnę do domu!

Odkurzacz i ścierki w ruch!

Pierwszy, oczywisty krok: wyganiamy zimę z mieszkania! Sprzątamy każdy kąt, wyrzucamy śmieci, rzeczy które zalegają w szafach, schowkach odłożone "na później". Warto, na fali wiosennych porządków, przejrzeć też szafę z ubraniami i pozbyć się tych, do których mamy zamiar "schudnąć" lub "przytyć" - znacie to?:)

Dobrym rozwiązaniem, które pomoże na zmniejszenie bałaganu, jest odkładanie drobych rzeczy w jedno miejsce - do pudełeczka, koszyczka. Dzięki temu unikniecie chaosu w swojej nowej wiosennej przestrzeni. Dodatkowo ładny koszyczek czy pudełeczka będą nowym elementem dekoracyjnym.

Wpuść do domu więcej światła!

Zacznijmy od tkanin, które macie w oknach - firany? zasłony? Poza odświeżeniem ich w pralni, może warto zmienić kolor na jaśniejszy? Ciężkie, masywne zasłony można zastąpić zasłonami o lżejszej gramaturze, które optycznie dodadzą lekkości całej aranżacj okna. Jeśli vis a vis Waszego okna macie okno sąsiada lub po prostu lubicie firanki, nie musicie z nich rezygnować. Możecie zaopatrzyć się w wiosenny komplet, gładki, delikatniejszy, który będzie wpuszczał więcej światła do mieszkania.

Pamiętajcie, że dodatki oraz drobne domowe akcesoria w ciemnych kolorach - dywany, poszewki na poduszki czy narzuty również "zabierają" światło w mieszkaniu.

Zielono mi!

Każdemu z nas wiosna kojarzy się z klorem zielonym. Kolor zielony z kolei budzi skojarzenia z naturą, życiem, radością. Aby poczuć przypływ wiosennej energii, wprowadź do swojego otoczenia kwiaty. Mogą być cięte lub doniczkowe. Ożywią przestrzeń, nasycą ją ożywczą zielenią, a ich widok będzie odpreżający.

Jeśli nie macie "ręki" do kwiatków, zawsze możecie zainwestować w sztuczne kwiaty, które doskonale imitują te prawdziwe.

Malowanie, meblowanie.

Jeśli rozpiera Was chęć radykalnej zmiany, która zamiesza w Waszym mieszkaniu, możecie zaplanować wiosenne porządki na większą skalę. Malowanie czy może niewielki remont? A może nowy stół z krzesłami do salonu? W tych kwestiach ograniczają już tylko budżet i możliwości lokalowe!

Jeśli macie swoje patenty na wiosenne metamofrozy i rewolucje wnętrz, pochwalcie się nimi na naszym Facebooku! Możecie przysłać zdjęcie lub napisać w komentarzu Wasze porady!

 

 

zdjęcia: unsplash, pexels

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności