Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Styl orientalny – przenieś się do dalekich krajów

2021-01-04


Marzysz po cichu o dalekich podróżach? Na szczęście nie musisz ruszać się z własnego domu, by móc poczuć trochę tego wyjątkowego orientalnego klimatu na co dzień. Urządź swoje mieszkanie w sposób, który sprawi, że poczujesz się jakbyś był na egzotycznych wakacjach każdego dnia i wybierz styl orientalny.

Styl orientalny – czym się charakteryzuje?

Styl orientalny to bogactwo i przepych dalekich krain. Królują tutaj głębokie kolory, ciekawe faktury, nietrudno znaleźć nawet złote dodatki. Próżno szukać tu lekkości stylu skandynawskiego oraz popularnego ostatnimi czasy wszechobecnego minimalizmu. Styl orientalny to zupełnie inna bajka. Wyobraź sobie wnętrze wyjęte z jedne z baśni tysiąca i jednej nocy, by mieć pojęcie o jaką estetykę tutaj chodzi. Oczywiście stylu orientalnego nie należy także traktować w tak dosłowny sposób – może on stanowić jedynie inspirację i bazę uzupełnioną o lżejsze elementy. Poznaj styl orientalny, by poczuć urok dalekich krain.

styl orientalny

Tkaniny

Podstawą stylu orientalnego są ciekawe tkaniny, które zachwycają zarówno swoją fakturą jak i wzorami. Atłasy, welur, jedwabie – możesz w nich przebierać do woli. Nie bój się połysku, miksuj tkaniny i odtwórz we własnym domu atmosferę prawdziwego indyjskiego bazaru. Postaw na mocne kolory: turkus, szafir, butelkowa zieleń czy żółć. A przede wszystkim czerwień, która w dalekowschodnich kulturach symbolizuje szczęście. Wybierz tkaniny wzbogacone o cekiny i hafty ze złotej nici. Zadbaj o odpowiednie zasłony, poduszki, dywany i narzuty. Jeśli nie brakuje Ci nuty szaleństwa (i miejsca w mieszkaniu), możesz pokusić się nawet o baldachim w sypialni.

styl orientalny

Kolor ścian

Możesz przełamać egzotyczny charakter wnętrza i zdecydować się na białe ściany, które będą stanowiły tło dla niecodziennych elementów wystroju. Jeśli jednak chcesz maksymalnie pokazać orientalny charakter wnętrza, zdecyduj się na tapetę o orientalnym wzorze lub powieś na ścianie charakterystyczne arrasy i gobeliny. Możesz zdecydować się na grafiki nawiązujące do orientu, przedstawiające ptaki i rośliny. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić i nie przytłoczyć wnętrza. Rozwiązania żywcem wyjęte z orientalnego pałacu niekoniecznie zawsze sprawdzą się w nowoczesnym apartamentowcu.

ornamenty orientalne

Meble

Wybierz meble w odcieniach ziemi, które będą stanowiły piękne tło dla wyrazistych dodatków. Jeśli chcesz zmaksymalizować stylistykę orientu w Twoim domu, wybierz kilka mebli o rzeźbiarskich zdobieniach lub te udekorowane malowidłami. Dobrze sprawdzą się egzotyczne rodzaje drewna, na przykład palisander.

Oświetlenie

Orientalne wnętrza nie lubią mocnego, jarzeniowego oświetlenia. Zdecyduj się na boczne źródło światła, które zapewni odpowiedni klimat. Dodatkowe lampy to także możliwość przemycenia orientalnego stylu w postaci ciekawych abażurów.

dodatki orientalne

Dodatki

Zawsze podkreślamy, że za ostateczny charakter wnętrza zawsze odpowiadają dodatki. Styl orientalny nie jest oczywiście w tym wypadku wyjątkiem. Zadbaj więc o odpowiednie akcenty, które wyróżnią Twój własny dom na tle innych aranżacji. Dobrym pomysłem może być powieszenie lustra w złotej ramie, dodanie eleganckich kandelabrów lub postawienie w widocznym miejscu kilku orientalnych figurek lub ozdobnych skrzyneczek. Jeśli lubisz dalekie podróże i chętnie przywozisz z nich charakterystyczne przedmioty, wyeksponuj wszystkie swoje pamiątki i przywołuj wspomnienia! Na koniec zapal kadzidełko i ciesz się orientem we własnym mieszkaniu.

naczynia orientalne

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności