Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Włoski klimat

2020-12-03


Włochy! Kraj pysznego jedzenia, wybornego wina, pełnego słońca i lazurowego nieba. A także… klasy. Włosi słyną ze swojego zamiłowania do rzeczy pięknych i eleganckich – dlatego też słoneczna Italia kryje w sobie wiele perełek architektonicznych oraz dzieł sztuki. To właśnie tutaj znajduje się przecież światowa stolica mody i designu – Mediolan. Sami mieszkańcy są natomiast synonimem klasy i szyku – widać to w ich stylu ubierania się oraz w sposobie, w jaki urządzają swoje mieszkania. Chcesz zaznać odrobiny luksusu w Twoim codziennym życiu? Przemyć ponadczasowy szyk do swojego domu i urządź mieszkanie w stylu włoskim.

Włoski styl – na czym polega?

Na czym polega doskonałość włoskiego wzornictwa? Sekret tkwi w najlepszej jakości wszystkich elementów, dzięki której wnętrza są piękne, szykowne i luksusowe. Nie ma tu miejsca na krótkotrwałe i szybko przemijające trendy – liczy się natomiast ponadczasowa elegancja. By urządzić wnętrze we włoskim stylu zrezygnujmy więc z nadmiaru bibelotów i wzorów i zdecydujmy się na klasyczne meble najwyższej jakości. Połączmy klasykę i nowoczesność, a niech słowem przewodnim będzie „harmonia”.

Liczą się materiały

Włosi uwielbiają naturalne, najlepszej jakości materiały – w przypadku ubrań będą to jedwab, kaszmir i wełna, natomiast wnętrz – drewno, marmur i skóra.

Zdecydujmy się na kanapę i fotele obite prawdziwą, dobrej jakości skórą. Taka inwestycja może wydawać się dość kosztowna jak na jednorazowy wydatek. Pomyśl jednak, że meble te będą służyć Ci przez długie lata, ciągle wyglądając nienagannie, w przeciwieństwie do swoich tanich, szybko zużywalnych zamienników.

Wszystkie meble powinny być wykonane tylko z naturalnego drewna – żadne sklejki nie przejdą próby czasu i już niebawem zaczną wyglądać tandetnie. To samo tyczy się podłogi – zdecyduj się na szlachetny parkiet i zrezygnuj z paneli.

Włosi uwielbiają także płytki oraz kamienne posadzki, które chronią przed letnimi upałami. Alternatywą dla luksusowego (ale niestety również kosztownego) marmuru może być gres.

włoski salon

Stonowane kolory

Włoska paleta kolorów jest raczej stonowana, klasyczna. We wnętrzach królują brązy, beże, szarości, czerń i biel. Jeśli chcesz cieszyć się mieszkaniem we włoskim stylu, zrezygnuj więc z jaskrawych akcentów.

Dobrze przemyślane dodatki

We włoskich wnętrzach nie ma miejsca na setki zbędnych dodatków i bibelotów. Nie znaczy to jednak, że nasze mieszkanie powinno być ascetyczne. Zdecydujmy się na kilka elementów dekoracyjnych najwyższej jakości, które zbudują klimat.

Na pewno bardzo ważny jest elegancki, a zarazem niezwykle funkcjonalny stolik kawowy. Przerwa na kawę to bowiem we Włoszech rzecz niemalże święta. Natomiast wieczorem możemy postawić nań kieliszek z czerwonym winem.

Elementów dekoracyjnych nie powinno być wiele. Jednak te, na które się zdecydujemy powinny przyciągać wzrok – może to być piękny wazon na kwiaty czy elegancka patera. Jednocześnie wszystko powinno ze sobą współgrać i tworzyć spójną całość.

sypialnia we włoskim stylu

 

Chcesz, by Twoje mieszkanie cechowało się ponadczasowym, eleganckim stylem, ale jednocześnie było bardzo funkcjonalne? Zdecyduj się na włoski szyk i zaznaj odrobiny luksusu we własnym domu.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności