Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Hygge w Twoim domu – poczuj się dobrze

2020-12-03


Duńskie słowo hygge stało się modne już kilka lat temu i do tej pory zachwycają się nim miliony osób. Oczywiście nie o samo słowo tutaj chodzi, ale o specyficzną filozofię i styl życia, z którymi się ono wiąże. Spraw, by Twój dom stał się hygge i poczuj się w nim naprawdę dobrze!

Hygge to filozofia, która podkreśla jak ważne są niewielkie rzeczy w życiu i jak dużo przyjemności mogą nam one przynieść – ogień buchający wesoło na kominku lub przynajmniej migające światło świecy, leniwy wieczór z książką pod kocem, parujący kubek gorącej herbaty czy weekend spędzony z przyjaciółmi na wspólnym gotowaniu i pieczeniu ciast. Z hygge wiąże się także sposób urządzenia mieszkania, który możesz zastosować, by Twój dom stał się bardzo przytulny i komfortowy.

osoba na kanapie

Elementy hygge

Pomieszczenie, które jest hygge, powinno kojarzyć nam się z ciepłem, bezpieczeństwem i spokojem. To wnętrza przytulne, zachęcające do relaksu, pozwalające cieszyć nam się małymi rzeczami, które umożliwiają stworzenie przyjemnej, domowej oazy, w której całej rodzinie przyjemnie jest się zaszyć po długim i męczącym dniu w pracy lub szkole.

świeczki

Świeczki

Oczywiście nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na posiadanie kominka w domu, ale większość z nas może zapalić kilka świeczek, które zbudują atmosferę. Podobno nie ma nic bardziej hygge od świec – nie ograniczaj się do jednej, ale zapal ich nawet kilka. Pamiętaj jednak, by nie palić ich zbyt długo i często, ponieważ nie są one neutralne dla naszego zdrowia, a zamiast popularnych świec parafinowych, bezpieczniejsze będą te wykonane z naturalnego wosku pszczelego.

kanapa i poduszki

Koc i poduszki

Miękki koc i poduszki to kolejne hygge elemnety, których nie może zabraknąć w Twoim domu. Co może być bardziej relaksującego, niż zapadnięcie się w poduszkach i spędzenie leniwego popołudnia czytając ulubioną książkę, gdy na zewnątrz panuje, dajmy na to, burza śnieżna? Oczywiście w ostatnich latach w naszym kraju burz śnieżnych zbyt często się nie doświadcza, ale jesteśmy pewni, że gdy pada rzęsisty deszcz, na kanapie może być równie miło.

książki

Książki

Biblioteczki są bardzo hygge. Nie tylko książki pięknie wyglądają na regale, ale także dają możliwość miłego spędzania wieczorów lub weekendów.

Odpowiednie oświetlenie

Zimne, jarzeniowe światło nie jest hygge. Pamiętaj, by twoje lampy dawały ciepłe, przyjemne światło, które podkreśli przyjemny i przytulny charakter wnętrz. Dodaj przydatne światło boczne, przy którym możesz czytać swoją ulubioną książę.

osoba trzymająca książkę

Przytulna kuchnia

Kuchnia to jedno z najbardziej hygge miejsc w każdym domu. To tutaj ugotujemy domowy obiad lub upieczemy ciasto z przyjaciółmi. Sercem każdej hygge kuchni powinien być drewniany, duży stół, który pomieści wszystkich członków rodziny i zaproszonych przyjaciół – wspólnie spożywanie posiłków jest bardzo hygge i pomaga skutecznie zacieśniać więzi między ludźmi.

 

Wprowadź styl hygge do swojego domu i ciesz się małymi rzeczami. Zobacz jak wiele ma Ci do zaoferowania zwykła codzienność.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności