Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Styl marynistyczny – poczuj się jak na wakacjach przez cały rok

2020-10-02


Wakacje nad morzem – długie spacery po plaży, piękne zachody słońca, a wieczorem obowiązkowe gofry z bitą śmietaną i owocami – kto z nas nie marzy, by choć na chwilę nie przenieść się do tego sielankowego, nadmorskiego klimatu? I choć całoroczny urlop nie wchodzi (niestety) w grę, opcją, na którą większość z nas może się zdecydować jest zaproszenie nadmorskiego klimatu do naszego własnego domu. W jaki sposób możemy to zrobić? Oczywiście poprzez urządzenie go w stylu marynistycznym.

Styl marynistyczny

Jak sama nazwa wskazuje, styl marynistyczny nawiązuje do nadmorskiego klimatu klimatu. Przywodzi na myśl wspomnienia gorącego piasku, morskiej bryzy, chłodnej wody i pastelowych domków nieopodal plaży. Kojarzy nam się z wolnością i nieograniczoną swobodą. Mimo swoich wielu zalet, nie jest on jednak najbardziej popularnym stylem wnętrzarskim – dlatego też możesz mieć pewność, że wystrój Twojego domu będzie nie tylko przyjemny, ale także oryginalny.

styl marynistyczny

Kolorystyka

Krok pierwszy i zarazem podstawa stylu marynistycznego to odpowiednia kolorystyka. W dużej mierze to właśnie ona pozwoli Ci na stworzenie wnętrz, które jednoznacznie będą kojarzyły się ze stylem marynistycznym. Podstawą są oczywiście biel i błękit przywodzący na myśl barwę morza oraz bezchmurnego nieba. Wprowadzanie takiej kolorystyki poza kwestią estetyczną ma dodatkową zaletę – niebieski kolor wycisza i pozwala nam się lepiej zrelaksować.

Możemy również wykorzystać meble wykonane z jasnego drewna (na przykład brzozy lub idealnie – przypominającego sea wood, czyli drewna wyciągniętego z wody) oraz zdecydować się na granatowe dodatki. Ściany koniecznie powinny pozostać białe i stworzyć tło dla elementów wystroju.

malowanie ściany na niebiesko

Okna i zasłony

Według idealnego scenariusza, okna marynistycznego wnętrza powinny być duże – pomieszczenie będzie wyglądać idealnie wypełnione porannym lub popołudniowym światłem. Oczywiście zazwyczaj na wielkość okien nie mamy niestety wpływu. Wybrać możemy za to zasłony – powinny być wykonane z lekkiej, naturalnej tkaniny, najlepiej lnu. Dobrze sprawdzą się zasłony w kolorze beżu.

duże okna

Dodatki

Kluczem do wykończenia każdego wnętrza są zawsze dodatki, które nadają mu ostatecznego charakteru. Wykorzystajmy elementy kojarzące się z morzem – nie powinniśmy jednak przesadzić, by nie otrzeć się o kicz. Dobrym pomysłem będzie przemycenie marynistycznych elementów na przykład w postaci poduszek w granatowo białe paski. Dobrze sprawdzi się rattan, z którego wykonane mogą być fotele lub kosze. Możemy nawet pokusić się o kufer, w którym będziemy przechowywać najróżniejsze przedmioty, a który jednocześnie będzie przypominał skrzynię ze skarbem. Na ścianie możemy powiesić ryciny przedstawiające ryby lub koralowce. Uzupełnieniem wnętrza będzie kolekcja własnoręcznie zebranych nadmorskich skarbów – na przykład muszli lub kamieni.

muszle na parapecie

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności