Koszyk0

5 rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając meble do kuchni

2019-09-25


Kuchnia jest miejscem w domu, w którym spędza się ogromną część czasu. To tu powstają wszystkie najpyszniejsze posiłki, tu przysiadamy z przyjaciółmi, aby porozmawiać, często w niej odpoczywamy i relaksujemy się. Meble, które znajdują się we wspomnianym pomieszczeniu, mają być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale również dawać poczucie komfortu. Z tego powodu warto dobrać je odpowiednio– dobrym rozwiązaniem będzie kierowanie się kilkoma ważnymi wskazówkami.

1. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, wybierając meble kuchenne jest to, w jaki sposób wykończone są ściany i podłogi pomieszczenia oraz jaki jest jego ogólny charakter. Pamiętajmy o tym, że nawet najpiękniejsze meble nie będą komponować się dobrze z nawierzchnią i ścianami w zupełnie innym stylu. Najbardziej uniwersalne są meble drewniane, które nie tylko świetnie dopasowują się do każdego wnętrza, ale również dadzą wrażenie przytulności danego pomieszczenia. Na stronie internetowej https://stolpluskrzesla.pl znajdziesz cały wachlarz gotowych zestawów stołów i krzeseł, na przykład stół okrągły Alabama plus 4 krzesła, a także osobne produkty, które możesz połączyć w sposób dowolny.

2. Kolejnym ważnym aspektem jest to, jaki efekt wykończenia naszej kuchni chcemy uzyskać dzięki meblom. W przypadku, gdy zdecydujemy się na szafki, blaty, czy stół o połyskliwej powierzchni, musimy pamiętać o tym, że są one znacznie bardziej trudne do utrzymania w czystości. Wszelkie zarysowania, uszkodzenia czy zabrudzenia mogą być mocno widoczne, dlatego lepszym rozwiązaniem będą meble matowe, a konkretnie– drewniane. Nie tylko są one bardzo odporne na jakiekolwiek defekty, ale również mają piękny, naturalny wygląd. Takie produkty bardzo łatwo połączyć z innymi elementami wystroju. Jeśli większość czynności kuchennych wykonujemy na stole, wybierzmy taki, który będzie prezentował się nienagannie przez bardzo długi czas.  W naszym sklepie znajdziesz także piękne i praktyczne drewniane wyspy kuchenne, które mogą służyć jednocześnie jako stół (w przypadku, gdy nasza kuchnia jest połączona z jadalnią), ale również jako blat roboczy, na którego powierzchni można przygotować każdą potrawę.

3. Pamiętajmy o wielkości wybieranych mebli. Ich powierzchnia powinna pasować do metrażu naszej kuchni. Biorąc pod uwagę stół, warto wspomnieć, że wąski i prostokątny optycznie wydłuży dane pomieszczenie, zaś duży będzie odpowiedni jedynie do obszernej kuchni. W przypadku tego aspektu należy oczywiście brać pod uwagę przeznaczenie wnętrza. Jeśli kuchnia służy nam jedynie do gotowania, nie ma potrzeby kupna ogromnego stołu, czy wyspy kuchennej. Jednak, gdy w tym pomieszczeniu będzie się również spożywać posiłki– większy stół na pewno będzie bardziej praktyczny. Zależy to również od liczebności naszej rodziny i od tego, jak często przyjmujemy w naszym domu gości oraz ilu zazwyczaj ich jest. Na naszej stronie internetowej dostępne są też drewniane stoły rozkładane, które są rozwiązaniem idealnym w przypadku, gdy dysponujemy dość małym pomieszczeniem, ale potrzebujemy sporo miejsca do jedzenia, czy innych kuchennych czynności. Warto obejrzeć, na przykład stół rozkładany 90x90 do 190cm, który jest dostępny u nas. Taki mebel, po skończeniu użytkowania, możemy po prostu złożyć, aby nie zajmował cennego miejsca. W małych kuchniach lepiej zdecydować się na dość niskie krzesła z oparciem posiadającym szczebelek, co sprawi, że wnętrze optycznie nie straci swej powierzchni. Ważne jest to, żeby takie oparcie nie było w całości zakryte.

4. Detale są niezwykle ważne! Dotyczy to chociażby nóg stołu i krzeseł, które mają znaleźć się w naszej wymarzonej kuchni. W tym przypadku obowiązuje jedna, bardzo prosta zasada. Mówi ona, że noga stołu powinna mieć kształt taki sam jak przednia noga krzesła. W naszej ofercie dostępne są całe zestawy drewnianych stołów i krzeseł, które będą pasowały do siebie idealnie. Wybór takiego produktu oszczędzi również zbędnych dylematów nad tym, czy nogi naszych mebli na pewno są jak najlepiej skomponowane.

5. Ostatnią poradą, ale nie mniej ważną niż poprzednie, jest oczywiście funkcjonalność i praktyczność naszej kuchni, którą musimy brać pod uwagę wybierając najlepsze meble. Przecież to pomieszczenie służy właśnie do czynności dość przyziemnych, a zarazem niezwykle ważnych i istotnych. Wiąże się to oczywiście przede wszystkim z materiałem, z jakiego będą wykonane meble. Jednym z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne surowców jest drewno, które nie tylko jest praktyczne, ale również bardzo eleganckie i uniwersalne. Zarówno blaty kuchenne, jak i stół, czy krzesła wykonane właśnie z drewna, z pewnością posłużą nam przez długie lata.  Tu również należy zastanowić się nad tym, jak często i w jaki sposób meble będą eksploatowane. Bierzmy też pod uwagę to, czy w naszej rodzinie są chociażby małe dzieci. Jeśli tak– postawić trzeba właśnie na bardzo odporne stoły, jak chociażby kompaktowy stół do kuchni, czy krzesła, jakie znajdują się w naszym szerokim asortymencie.

Jak widać, wybór mebli kuchennych może przysporzyć niemałych kłopotów, jednak z naszymi poradami stanie się to nie tylko banalnie proste, ale również całkiem przyjemne. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze i najbardziej trwałe meble drewniane do swej kuchni marzeń.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności