Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Niebanalne aranżacje kuchni - inspiracje

2019-09-25


Urządzając kuchnię warto zastanowić się nad wyjątkowymi rozwiązaniami, które spowodują, że będzie ona zachwycać wyglądem oraz nietuzinkową funkcjonalnością. Co może pomóc uczynić naszą kuchnię wyjątkową? Z pewnością pomogą w tym niebanalne meble.

Łączenie stylów przy urządzaniu kuchni

Istnieje kilka sposobów na to, aby stworzyć ciekawe, nieoczywiste wnętrze kuchenne. Jednym z nich jest łączenie stylów. Często jest tak, że decydując się na remont kuchni nie chcemy rezygnować ze starych mebli, czy kredensów, do których jesteśmy szczególnie przywiązani. Czasami chodzi o meble, a czasami o elementy wnętrza, jak na przykład stare piece, kuchnie kaflowe, które nadają naszym pomieszczeniom niepowtarzalny charakter. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie chcemy z tych elementów rezygnować, ale również marzy nam się jakiś nowoczesny styl. Pomieszanie takowych stylów kiedyś kojarzyło się z brakiem gustu, dziś pomaga w osiągnięciu nieoczywistego wyglądu wnętrza. Stare elementy mogą stanowić centralne punkty, a nowe nadadzą mu nowoczesny wygląd. Czasami jednak chcemy celowo pomieszać style, by uzyskać niepowtarzalny efekt. Jak tego dokonać? Na przykład mieszając nowoczesne materiały ze starymi kształtami. Idealnym rozwiązaniem może być nowoczesny stół ze stylizowanymi na epokę ludwikowską krzesłami. Inną metodą może być połączenie nowoczesnych frontów mebli ze starymi uchwytami lub odwrotnie. Obecnie moda pozwala na naprawdę wszelką dowolność.

Malowanie frontów mebli

Kolejnym sposobem na ciekawy efekt może być malowanie frontów mebli farbą magnetyczną. Po jej zastosowaniu otrzymujemy efekt tablicy, który można praktycznie wykorzystać. Możemy po nich pisać kredą zapisując na przykład listę zakupów, elementy przepisów lub wiadomości dla najbliższych. Fronty możemy także ozdobić lub pomalować na sposób przez nas wymyślony, to da nam gwarancję niepowtarzalności. Przy doborze mebli do kuchni możemy łączyć nie tylko style i kolory, ale także materiały. Może to być ciemna góra – jasny dół, matowy dół – góra na połysk. Możliwości jest sporo. Jednak przy organizowaniu kuchni musimy pamiętać, że jest przestrzeń przede wszystkim użytkowa, dlatego powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Pamiętajmy więc na przykład, że meble na wysoki połysk, choć prezentują się bardzo ładnie, są trudniejsze w utrzymaniu w czystości.

Jednolita kolorystyka w kuchni

Jeśli nie chcemy łączyć wzorów i kolorów przy aranżacji kuchni, możemy oczywiście wybrać utrzymanie kuchni w jednolitej kolorystyce. Trendem ostatnich lat jest kuchnia biała lub czarna. Ta pierwsza świetnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdyż optycznie je powiększy. Ciemna natomiast jest przeznaczona na duże przestrzenie, gdyż nasza kuchnia optycznie się pomniejszy. Ważnym elementem w tym drugim przypadku będzie okno dające dodatkowe oświetlenie. Dobrze sprawdzi się zastosowanie stołu i krzeseł w urozmaiconym kolorze, na przykład z ciekawą tapicerką na krzesłach. Zabieg taki wprowadzi do kuchni trochę kolorytu i sprawi, że pomieszczenie nie będzie przesadnie przytłaczające.

Wyspy kuchenne i hokery

Niebanalnym elementem kuchni może być także stół barowy oraz hokery. Możemy zastosować taki komplet wybierając wyspę kuchenną, która będzie dobrym rozwiązaniem przy codziennym gotowaniu i spożywaniu posiłków w mniejszym, rodzinnym gronie. Hokery nadadzą naszej kuchni nowoczesnego wyglądu i niepowtarzalnego klimatu. Jednocześnie możemy wybrać je w różnym kolorze czy kształcie, co dodatkowo urozmaici nasze wnętrze.

 

Łączenie materiałów w meblach kuchennych

Łączenie materiałów to kolejny ciekawy pomysł na swój własny, niepowtarzalny styl. Może to być na przykład drewniany stół z metalowymi nogami i metalowymi krzesłami, które będą posiadały miękkie i ciekawe siedziska. Do łask wraca również ostatnio łączenie mebli drewnianych ze szklanymi frontami. Do tej pory stosowano pełne drzwi przy szafkach kuchennych, gdyż te szklane wydawały się staromodne i przywodziły na myśl kuchnie naszych babć. Jednak zastosowanie szkła ma swoje wady i zalety. Zaletą jest z pewnością efekt przestrzeni i światła, co powoduje, że kuchnia jest przestronna, jasna i łatwo się w niej pracuje. Z drugiej strony należy pamiętać, by w takich szafkach zachować nieskazitelny porządek, bo ich wnętrze będzie niestety wystawione na nieprzychylne oko gości.

Moda dzisiaj pozwala nam na naprawdę sporo kombinacji w urządzaniu wnętrza. Możemy nie tylko ubierać się w dowolny sposób, ale w taki sam sposób tworzyć swoje domowe przestrzenie. Dzięki temu domowe ogniska nabierają jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego charakteru. Jedyne, co musimy zrobić, to zastanowić się nad tym, jakiego efektu oczekujemy i wybrać odpowiedniego producenta naszych nowych mebli.

Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności