Koszyk0
41 254 39 91
Kontakt

Na styku: jakie meble wybrać do kuchni połączonej z salonem?

2019-06-27


W ostatnich latach projektanci i inwestorzy coraz częściej decydują się na połączenie kuchni z salonem. Zamiast oddzielać od siebie oba pomieszczenia murami, jak robiło się to w poprzednich dziesięcioleciach, stawia się pomiędzy nimi wyspę lub stół i krzesła. Do tego trendu dopasowują się producenci, oferując nowe rodzaje mebli, m.in. hokery do wyspy.

 

Jak połączyć i oddzielić od siebie kuchnię oraz salon?

Obserwując tego typu aranżacje, można zauważyć kilka podstawowych zabiegów, które stosują projektanci. Jednym z nich jest ujednolicenie wyglądu mebli. Zarówno fronty od szafek, jak i stoły do kuchni bądź hokery drewniane są wykonane z tego samego gatunku lub polakierowane na jednakowy kolor. Dzięki temu oba pomieszczenia tworzą spójną całość. W przeciwnym wypadku – gdyby w salonie dominowały całkiem inne barwy bądź wzory niż w połączonej z nim kuchni, wnętrze byłoby chaotyczne, a niektórzy powiedzieliby wręcz, że „pstrokate”. Osoby urządzające wnętrze mają więc do wyboru przeróżne modele – drewniane (zarówno jasne, jak i ciemne) oraz lakierowane na biało, czarno lub w innym kolorze.

HOKER NISKI MODEL 4T BIAŁY/KREM
Hoker niski MODEL 4T biały krem

Inną kwestią jest umiejętne oddzielenie kuchni od salonu. Łatwo to zrobić, stosując w obu strefach inny rodzaj podłogi. Niemal dla każdego naturalnym wyborem do kuchni będą płytki. Jeżeli na podłogę podczas gotowania skapnie odrobina zupy bądź sosu, można je szybko przetrzeć, a po gruntownym myciu błyskawicznie schną, czego nie można powiedzieć o dywanach bądź podłogach drewnianych. Te bowiem lepiej sprawdzą się w części „salonowej”, czyniąc wnętrze bardziej ciepłym i przytulnym. Producenci tworzą zarówno lakierowane hokery drewniane (np. białe), doskonale pasujące do aranżacji w stylu black&white, jak i modele zaimpregnowane przezroczystymi ekologicznymi bejcami, eksponujące urok naturalnego surowca.

 


Stół i krzesła czy wyspa?

Wybór odpowiedniego rozwiązania jest uzależniony przede wszystkim od jednej rzeczy: ilości dostępnego miejsca. W najmniejszych mieszkaniach zwraca się uwagę na każdy centymetr kwadratowy, a na decyzję projektantów wpływ ma układ ścian i kształt pomieszczeń. Sięga się wtedy m.in. po okrągłe stoły bądź aranżuje wyspę i wstawia hokery bez oparć (by zajmowały mniej miejsca). Przy nieco większym metrażu mamy natomiast do dyspozycji przeróżne rozwiązania. Warto wówczas zarówno zamontować wyspę, jak i wyposażyć się w stół i krzesła. Przy wyspie można np. wypić szybką poranną kawę przed wyjściem do pracy lub posadzić gości, gdy przyjdą wieczorem na drinka. Wprowadza się w ten sposób klimat podobny, jak podczas wizyty w barze (w tej roli świetnie sprawdzą się hokery do wyspy z kolorową tapicerką). Elegancki stół będzie natomiast wykorzystywany przy bardziej uroczystych okazjach, takich np. jak wizyta rodziny.

 

STÓŁ KWADRATOWY DREWNIANY 90X90
Stół kwadratowy drewniany 90x90

Rozkładane stoły do kuchni połączonej z salonem

Oprócz pięknego wyglądu mebli nie można zapominać o ich walorach użytkowych. Jedną z cennych funkcji, jaką mogą posiadać stoły do kuchni i salonu, jest możliwość rozkładania. Dzięki tej opcji stół „rośnie” nawet o kilkadziesiąt centymetrów, a więc nie ma obaw, że goście będą siedzieli ciasno podczas większego przyjęcia. Jednocześnie na co dzień, gdy jest on złożony, nie zajmuje wiele miejsca.

 

Dlaczego hokery drewniane to dobre rozwiązanie?

Wnętrze, w którym planujemy codziennie spożywać posiłki oraz gościć rodzinę i przyjaciół, wymaga dobrania wyposażenia w najlepszym gatunku. To, co nas otacza, wpływa na nasze samopoczucie i zadowolenia z życia. Nie inaczej jest w przypadku siedzisk w kuchni oraz salonie. Drewniane hokery do wyspy z wygodnymi obiciami mogą być dużo bardziej komfortowe, niż by się mogło wydawać. Część modeli ma oparcia, dzięki czemu można w nich spędzić naprawdę sporo czasu, nie odczuwając żadnego dyskomfortu. Meble wykonane z drewna wnoszą dużo więcej ciepła do wystroju niż metalowe odpowiedniki, zwłaszcza jeżeli również podłoga jest wykonana z tego surowca. By jej nie porysować podczas codziennego użytkowania hokerów bądź krzeseł, pamiętajmy o przyklejeniu specjalnych podkładek na spodzie nóg.

BAROWY HOKER MODEL 28
Barowy HOKER MODEL 28

 



Ta strona korzysta z plików cookies. Informacje zbierane przy pomocy "ciasteczek" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk, dotyczących korzystania przez Użytkowników ze Sklepu. Wyłączenie w przeglądarce internetowej opcji pozwalającej na zapisywanie plików cookies może spowodować pewne utrudnienia w poprawnym działaniu strony. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Polityka prywatności